Споделена история от Тинейджърски

Какво да правя?Проблем със самочувствието
Здравейте!
Нека ви разкажа и моята история ще съм благодарна, ако получа съвет.
От още много малка съм свикнала да ми помагат и да ми говорят, че нищо не мога сама. Срамувам се от себе си. От начина, по който изглеждам, въпреки че не изглеждам зле. Имам си приятел харесва си ме, но просто не мога. Срам ме е да съм около много хора да ме гледат. Страшно много ми харесва спорта и дори съм си харесала вид танци а преди дори съм ги танцувала, но не знам защо просто ме е срам дори да се погледна. Приятеля ми тренира там. Много ми харесва забавляват се, танцуват, организират си купони на отбора след всяко състезание, а и ме бива. Но ме е срам. Ако се изложа? Ако предам отбора си и то пред много хора? Ако приятеля ми не ме подкрепи и отново ми говорят че не ставам за нищо да спорт и за какви ли не неща. Харесва ми много искам да тренирам но не възприемам нито външния си вид, тялото (не съм дебела, просто се чувствам така), срамувала съм се дори как ходя, ям и говоря. Самочувствието ми е ниско често ми се случва дори близките ми не вярват в мен (Освен майка ми. Тя е единствената която ми дава някакъв кураж). А дори не мога да си представя да изляза на сцена. Срамувам се от себе си. Ако си изложа? Ако приятеля ми дори не вярва в мен и ми се подиграва? Ако направя нещо грешно на сцена и то пред толкова много хора?
Моля ви помогнете ми срам ме е от всичко, което правя!

Коментари

1.   Толкова добре осъзнаваш проблема си. Има само един път - напред с рогата. И каквото стане...