Споделена история от Тинейджърски

Търся хитови песни от 2012, 2013, 2014
Здравейте, искам да си направя колекция с песни от най-хубавото време в живота ми - 2012, 2013 и началото на 2014-та година, когато бях на 24-26. Моля ви кажете ми кои бяха тогава най-въртяните парчета в България, както чужди, така и родни?

Помня Опасно Близки, Call Me Maybe, We Are Young, Blurred Lines, Wrecking Ball, А дано ама надали на Графа, Roar, Get Lucky, Happy, Gangnam Style. Повечето от тези бяха постоянно въртяни по Дарик и радио Фреш. Като цяло е лесно да видя кои са били хитовете в САЩ и Англия тогава, защото част от тях и у нас бяха хитове, но не всички. Например Cups на Anna Kendrick не беше хит у нас мисля. Като цяло най-вече съм позабравил БГ парчетата от 2012-2014 и тези от други европейски страни, но и доста американски не помня. Например като търся в YouTube хитови песни от 2012-2014-та не мога да открия кои точно са били хитовете на Тейлър Суифт тогава и Селена Гомез. Говоря за тези преди Shake It Off, втората половина на 2014 НЕ ме интересува.

У нас често има хитове от Франция, Германия, Румъния, Швеция, Италия, Белгия и т. н., които рядко са в Билборд, но не мога да намеря стари БГ класации, че да видя какви са били хитовете в тези три години. Също така от къде ги сваляте, защото много от тях са издадени само дигитално, а не на диск а аз попадам само на сайтове които превръщат YouTube клип в mp3 и са с лошо качество.

Коментари

1.   Виж в интернет... не е сложно, просто трябва да се поровиш ;)

2.   Здрасти, may be наборе!
Започни да го използваш малко по - пълноценно този интернет :)
Сега написах в google radio fresh hits 2012 и веднага ми излезе цял архив човек!
http://radiofresh.bg/top30-archive.php

Бих могла да ти потърся и още източници, но мисля, че ще се справиш и сам :)

Жена на 29

3.   Потърси и в съответните страни. Силно се съмнявам, че песен, която не е била в топ 5 на Швеция, ще стане хит в България. А колкото до това, кои кое разбира под хит... Но истината е, че почти всичко в САЩ и Англия е хит и у нас.

Ако търсиш за специфичен артист, то в Wikipedia, често има колкото си искаш информация.

Аз също имах подобен проблем, но при мен бе факта, че не слушам никаква популярна музика и до миналата година, бях сигурен, че Тайлър Суйфт е австралийски футболист.

За песите - работата е, че от iTunes YouTube. насам, а сега и Spotify, да намираш музика на CD, стана по-трудно от това, да я намираш на плоча. Работата е, че и MP3ките замряха. Spotify семеен акаунт споделен с 5има други е нещо от рода на 5 лева на месец - така аз си слушам музиката.

4.   Моите най добри години също бяха края на 2012 цялата 2013 и цялата 2014.... обичам да си припомням всеки месец от тези години със съответните песни, които са били хит даден месец.... просто тогава бях ерген... и въртях стабилно мацките... после септември края през 2014 срещнах съпругата ми... и сега е прекрасно... а тогава и цигари пушех... впрочем аз също съм 88 :)))

5.   Аз пък през този период - лятото на 2012 карах шофьорският курс. До този момент, имах страшни предразсъдъци към Кейти Пери, Шакира и като цяло целият жанр поп. До тогава дори не бях меломан, освен като си пусках от време на време Пърпъл, Рейнбоу и друго хардрок групи от 70-те и 80-те. Но след като лятото на 2012, прекарвах по цял ден в учебната кола слушайки Фреш и Витоша, обикнах и заобичах и попа и станах поне малко меломан :). Абсолютниятните хитове бяха Laura Dione - Friends, Tacata, Dead man walking и Say my name. Като видях тази тема и аз се върнах назад във времето... 2012, ваканцията след 11 клас. Ех, какви времена бяха :) :)

6.   Тогава бяха много по-добри българските песни, сега са по-лоши. От чуждите - 2014 - Bruno Mars Uptown funk - това даже и преди няколко месеца го пуснаха по БНР. 2012 - Girl on fire това даже и сега чат-пат го пускат по Радио Фреш. Погледни в Уикипедия на английски, там има категории 2012 singles и др. Ето пример. https://en. wikipedia. org/wiki/Category:2012_singles
Casablanca също, но не знам дали е от 2012 или 2013 (но не на Jessica Jay, а другата)

7.   Maroon 5 -One more night, Maroon 5 - Animals... Първото даже вчера го пуснаха по Фреш в 16:55, както и по NJOY, но в 17:00.

8.   4D (Део, Лео, Рафи и Играта), Boracay, Tranquilla(J Balvin), Waiting all night(Rudimental), Can't hold us (Macklemore) и др. Тези са от 2013. Ех, спомени... от 2012: dead man walking, Дим да ме няма, Whistle, Dernier dance и др. Най-добре виж на http://radiofresh.bg/top30-archive.php

9.   Maroon 5 one more night, Maroon 5 sugar, maroon 5 animals, macklemore can't hold us и още много. Girl on fire... Някои песни все още може да ги чуеш по Фреш, тъй като новият музикален редактор не разбира много от тази музика, защото е фен на рока.

10.   Много благодаря за отговорите.
На мен пък тези години ми бяха много хубави щото бях блокирал разни глупави форуми и си живеех живота вместо да се занимавам с чуждия живот.
Аз съм 88-ми набор и поп музиката през 2005-2007 беше отвратителна, затова бях спрял да я слушам, но през 2008-2009 започнаха да се появяват по-хубави песни. От 2010 до 2014 много хубави имаше, включително и български.

По-новите от 2015 насам не ме грабват толкова.

Иначе аз слушах най-много ДАРИК РАДИО през 2013-2014, а там май въртяха други песни от Фреш.

11.   8 като спомена J. Balvin сега видях, че Sola е негова песен. 2013-2014 някъде я въртяха по Дарик. На работа през 2012-та слушах Фреш, но през 2013-2014 смених работата и там дънеше Дарик Радио. Това беше преди Дарик да загубят лиценза за нова музика.