Споделена история от Тинейджърски

Да му пиша ли?
Здравейте! Ще се опитам да бъда кратка та... има едно момче, което заглеждам може би около два месеца в училище, но преди няколко седмици осъзнах, че го харесвам силно. Всичко започна от часовете по физическо заедно с неговия клас. Последните две, три седмици забелязвам по физическо, че на моменти ме гледа. Да, нормално е да погледнеш все нанякъде, но мисля че не е случайно че много често все към мен гледа. На няколко пъти все извиква уж нещо пред няколко човека в салона и като го погледна и той гледа към мен продължително. Онзи ден пък се разминахме по коридорите, гледах го през цялото време, а той не гледаше. Не знам вече какво да си мисля. Харесва ми и ми се ще повече да го опозная, но много ме е срам да му пиша, камо ли да го заговоря или да му се усмихна. Другото което е, че той е една година по-малък от мен, но не ми пука какво мисли моя клас или пък приятелите ми, това е че не знам ако му пиша, дали ще вземе да ме гледа странно или пък веднага да се сети, че го харесвам или да каже на приятелите си и после да се смеят, макар че не мисля че е гадняр. Не знам какво да правя, а искам нещо да се получи. Всеки съвет може да ми е от полза и се надявам да не съм ви отегчила с историята ми. Мерси предварително! :)

Коментари

1.   Със сигурност му пиши. Щом те гледа значи има симпатии към теб. Това че някой път не те гледа е знак че се прави на недостъпен и че иска да види дали ти имаш нещо към него. Ако мислиш че е печен и добър направи една стъпка напред. :)

2.   Ами пиши му! Какво толково се притесняваш. Има вариант и той да е срамежлив.

3.   На колко сте години? : )

4.   Миличка, на колко години си? Моят съвет е да го заговориш. Поискай му фейсбука или номера, след това си пишете, излизайте, ако и двамата се харесвате-нещата ще се случат, гаранция ти давам.

5.   От авторката
До номер 3 и номер 4... Аз съм на 15, а той е на 14. Пратих му покана във фб и той я прие, след това му писах дали играе една игра и той каза не и това беше. Срам ме е дори да завърша разговора, не знам дали ще му се сторя досадна ако пак му пиша :(

6.   До авторката: Няма интерес към теб, това че ти е приел поканата, не значи че ще тръне да ти пише.
Ако човек се интересува от някого, ще му покаже по всевъзможни начини, но при теб виждам че не стоят нещата така.
За това по-добре се отдръпни, гледай си уроците, като дойде лятната ваканция ще се запознаеш с някое момче.

7.   С гледане нищо не става, както и с усмивки, общи въпроси от сорта на "какво правиш" и т. н. Покажи му един вид, че се интересуваш от него, но с мярка. Имам в предвид не да му пишеш по 15 пъти на ден и когато видимо не е заинтересован от разговора ви да се отдръпнеш, вместо да продължаваш да му пишеш всякакви неща... това би го отблъснало и дори да имаш шанс с него ще го пропилееш.. всъщност ако попаднеш дори веднъж във втората ситуация най-добре за теб ще е да се откажеш. Но гледай като цяло да не го търсиш само ти. Успех.
✖ Момиче, 18 год. ✖