Споделена история от Тинейджърски

Защо все още се държат толкова детински?
Здравейте. Без увъртане ще започна направо по същество. Аз съм на 15 години. Понякога ми се струва, че съм попаднала сред връсниците си случайно. Всички те се държат, не като големи хора, а като някакви 10- го дишни пикльовци. С 99 % от тях не можеш да завържеш свестен разговор (за нещо по-сериозно), защото непрекъснато се лигавят. А да не говоря като стане въпрос за секс. Не могат да говорят нормално за това. Започват да се кискат, изчервяват се и отново се лигавят. А ако случайно започнат да говорят заместват думите със всякакви... като "кекс" и пр. Като че ли е нещо срамно и нищой не го прави?! Кажете ми.. Аз ли съм преждевременно развита и поумняла и акъла ми е над годините (с риск да прозвучи нескромно), или те не са достигвали нищото на 15-годишен човек? Защото според мен една личност на 15- 16 години вече трябва да има собствено мнение и да говори свободно, а не да се държи сякаш всичко е нещо срамно и неприлично...

Много поздрави: Поли (:

Коментари

1.   Май ти си пораснала преждевременно. В много семейства по една или друго причина не се говори толково свободно зо секса и царува остаряло за тези времена мнение. Много често родителите трудно схващат че децата им вече могат сами да се контролират и имам свой вьзгледи за нещата от живота. Малко са такива като теб. Поздрави от една майка дето свободно си говори за всичко с децата.

2.   Здравей,

Какво да ти кажа... Аз също съм на 15 и много добре те разбирам, щото и аз съм в твоето положение... Ще ти дам един малко парадоксален съвет бих го нарекъл. Приеми го за нещо нормално колкото и да знаем, че не е.

Айде много успехчета :)))

3.   Хей, привет много добре те разбирам. Аз съм на 17 и едно 85% от момчетата около мен са в същата фаза..така че-няма страшно просто се убеждавам, че момчетата и на 15 и на 35 и на 50 са си все едни същи..няма какво да чакаме развитие от тях... Иначе няма спор, че си зависи от семейната среда по отношение на темата Табу-сексът...а що се отнася до това дали си преждевременно развита-едва ли...просто малко или много всяко следващо поколение е по-напреднало от предходното....така е - светът се развива. Хайде успех и мисли позитивно, в крайна сметка има и по-големи момчета, не е задължително да са на твоята възраст :)

4.   От Поли: Благодаря ви за коментарите.. Ще се радвам ако има и някой друг, който да изрази мнението си.. (:

5.   Здравеи, нормално е да са лигави, но пък да се срамуват от секса на тази възраст не е нормално, а и аз смятам, че би трябвало родителите да говорят с децата за тези нешта не да ги научават от улицата както повечето от нас.

Спомням си с моите набори като бяхме 9-10 клас колко лигави бяхме, но улегнахме - всичко с времето си :)

6.   Разбирам те напълно! Аз съм на 16, но контактувам нормално с хора по-големи от мен с 2-4 години, просто защото връстниците ми са с акъла на петокласници, че и по зле. Много е гадно като нямаш с кого да си поговориш сериозно. Лигавнята да я оставим на страна ... Това за секса е малко странно наистина, но спокойно ще им мине като им се наложи да го учат по биология ;)

7.   Незнам аз съм на 14 и при мен е така затова се държа като номер 6.

8.   Hезнам аз съм на 13 и тия дето се сабирам са на 15,16 а се даржат като по малки и от мен ..лиглиовци - за момчетата говоря иначе като сам с момичета си говорим за всичко :)