Споделена история от Тинейджърски

Ръстът ми
Здравейте. Скоро ставам на 15, а вече съм висок около 1, 76. Не мога да преценя дали това е много, но когато съм сред хора от класа ми аз съм най-висок (поне сред моята групичка). Как ви струва този ръст? И другият ми въпрос е дали ще продължа да ръста. Имаше година, в която порастнах с 11см, а после забавих ръста си. Иска ми се да продължа да ръста, защото някои от дрехите ми са за наистина по-високи хора, а в момента не се чувствам отлично в тях. Но пък може би ще стана още по-висок спрямо приятелите ми. Според вас ще продължа ли да раста и доколко? А и също съм слаб. Около 50кг съм, което е малко спрямо ръста ми и ми е трудно да си намирам хубави дрехи, които да са едновременно за високи и слаби хора. Предварително благодаря!!

Коментари

2.   След 3, 4 години като започнеш с фитнеса и мацките... ще разбереш колко надарен си всъщност. Повярвай ми, никоя жена не харесва ниските мъже, а и на мода винаги са били високите. Ще бъдеш много благодарен на бог след известно време, за този ръст, дори се надявам да порастнеш повече. Постарай се да хапваш повеко и прави упражнения или тичай и всичко ще е тоно. Успех!
Ж20

3.   Трябва да станеш поне 60 кг и да не пушиш, а да спортуваш, зa да растеш... и относно твоя ръст - да, ниско е. Всички жени предпочитат високите мъже.. една дама носш токчета, вшнаги мъжът трябва да е по-висок... никой не избира и не харесва ниските мъже!

4.   Спокойно, имам един приятел, който когато бяхме на 13-14 беше дръпнал много рязко и беше, колкото теб висок, а ние още в 60-те см. Сега той си е на все същата височина, докато ние вече напираме над 80-те, дори 90-те, въпроса е до хормона, не казвам, че ще си като него, но и да дръпнеш с още 10 см, съучениците ти ще те настигнат, просто при тях по-бавно се получава. Не е нещо, за което да се притесняваш, мацките харесват високи. :D

5.   Абсолютно нормално се развиваш, не се притеснявай. Човек расте до 25. Никой не може да ти каже с точност колко висок ще станеш. Сравни се с мъжете роднини и прецени.

6.   Ръстът ти е нормален за момче на тези години. Никой не може да ти каже дали ще станеш по-висок или не, имах съученик, който от 9 клас не е мръдал с повече от 2см, беше един от най-високите, сега в университета, да кажем, че не е от най-високите, той е някъде около 173см. Приятеят ми е 193см, представи си го, това вече си е височина, той пък е дръпнал много точно в гимназията, преди това на ръст е бил колкото другите момчета. И двамата качиха килограми до нормалното за височината си през пубертета. В общи линии не се притеснявай толкова, че си висок, до няколко години всички ще пораснат на височина и дори ще ти е хубаво. Единственото, което мога да те посъветвам е да тренираш и да се опиташ да качиш мускулна маса, щом не се харесваш или работи, или не се оплаквай.

7.   Вероятно ще продължиш да растеш. Не се притеснявай за вида си -много деца в пуберитетата са слаби, с дълги крайници и изглеждат недодялани и после им се оформя фигурата. Естествено, храни се пълноценно и достатъчно-това е много важно в период на израстване.

8.   Да, ще продължиш да растеш до около 21-22 г. възраст кпето е чудесно. Повечето българи са дребни до среден ръст, а всички жени харесваме високо мъже ;)
И като казвам всички, имам в предвид ВСИЧКИ, без значение националнст, религия т. н. глупости, ще си атрактивен за всички.
Е, трябва си и чар, естествено, както и "поддръжка".

9.   Искаш да продължиш да растеш заради дрехите? !
Явно ще си малко по-висок от средното, но това е хубаво.
Започни да се храниш, че ще ти се изкривят костите накрая.

10.   Коментар 2размера има значение винаги за,вас жените има занасмъжете има ненаситни сте пъхате си яки дилда няма смисъл пиша на поредната бг К- ва коментар 2..

11.   Супер е, това е съвсем нормално

12.   Спокойно.. аз съм на 16г. и съм 1. 68 висок. Съветвам те да не гледаш толкова над това 'Колко си висок'! Има къде-къде други по-важни неща за мислене.

13.   Смешни сте. Да не би ние а избираме колко да сме високи? То и аз съм на 21, но съм 175. И авторе, ПОСМЪРТНО няма как за една година да си скочил със 11 сантима отгоре. Математиката ти куца. Аз на 18 си изкарах личната карта и в нея пише 170. Сметни си сам, че със 5 сантима за 2-3 години сам ги настигнал.

14.   Приятелю и аз бях същия на 14 години бях 1. 73 см с тегло 55 кила знаеш до 12 клас бях слаб и едва заковах 60те кила
Сега съм почти на 25 и тежа около 85-90 и съм висок 1. 83

15.   Хващам се на бас, че №2 е мъж, само че от левия бряг. :)
Момиче не би се изказало по този начин!!!
Мускулите не те правят по-харесван, нито по-мъжествен, когато бях на 15 години си мислех, че батковците с мускули са яки, но от 17 годишна ми се промени мнението, когато все повече порастваш осъзнаваш, че тези мускули трябва да идват по естествен път, не е задължително да ходиш на фитнес за да имаш здраво и стегнато тяло, не говоря за назобените батки.
Колкото до височината, ами никой не се ражда с перфектни мерки.
Един ще е висок, друг слаб, трети с някакъв недъг, това е животът.
Автора е прекалено малък за да осъзнае, че безпокойството за височината е бял кахър, той си е нормален нито нисък, нито прекалено висок.

: За протокола- Жена на 20 години съм!

17.   С ядене на краставици - 1 кило седмично, се расте до 2-3 см. на година, ако се прилага преди 24 годишна възраст. Официалната медицина мълчи за този факт. Които са пробвали, не са съжалили. Друго, което помага е сокът от нар, престоял 3 дни в хладилник. Успех, мило момче!

18.   Това за яденето на краставици може би е истина. Дъщеря ми, която е на 18 г. през последната година беше на постоянна диета и спорт, правеше си и някаква детоксикация с краставици и лимони и изяждаше по 1/2 краставица на ден.
Порасна много за тази 1 година - с повече от 5-6 см. и вече е 1, 70 см.

19.   13, нещо завиждаш ми се струва, расте се и с повече сантиметри даже, личен опит! Момко, екстра си си, ще растеш още, спокойно, запиши се на плуване, моят син прибави така още няколко сантиметра, и то през студентските си години.
Ж, 180 см

20.   Аз с краставици - 5 см. за година, а съм на 24. По 2 на ден.