Споделена история от Тинейджърски

Нищо не става от мен
Здравейте! От много време се каня да пиша тук и да поискам съвет. Момиче съм, на 17 и проблема ми е с обидите. Знам че често се пише за тях и може да съм досадна, но имам нуждата да излея всичко от мен. Проблемът е че хората с които се запознавам ме обиждат с тежки думи. Всеки път когато ме обидят просто преглъщам болката. Усмихвам се, но вкъщи е друго. Човек не избира как ще изглежда. Имам малко по дълъг нос, слабичка съм по ген, нямам перфектната усмивка, не се гримирам и не слушам чалга, но съм добра с хората. Когато имат нужда помагам с каквото мога. За любовта да не говоря. Преди време бях обидена от едно момче и аз съответно му отвърнах не се сдържах. Той ми се обиди и ме намрази, а аз бях влюбена в него. С времето го забравих, но е то че съдбата ни постави в един клас. Веднъж на празника на града той беше с прятели. Аз реших че ще се извиня за грешката си. Тичах по центъра докато го стигна и когато го дръпнах настрани той ми каза остави на мира. Аз стоях на средата на центъра пред всички хора и плачех а приятелите му се смееха, на моята постъпка, а най лошото е че моята най-добра приятелка тръгна с него не защото го харесва, а защото баща му има повече пари и тя покрай него да се подмаже. Аз досега гадже не съм имала. Това е! Искам съвет как да преодолея обидите и това че никой не ме харесва!! Благодаря предварително и то много!!

Коментари

1.   И мен ме обиждат постоянно. Съветвам те да не ти пука. И мен ме обиждат по какви ли не начини. Просто не ги отразявам или отвръщам. А колкото до "приятелката ти"... еми не ти е такава!! И моята постъпи така, а знаеше колко обичам това момче... и макар че вече съм във връзка от 2 години и 1 месец все още ми е гадно за това момче. Започни да я отбягваш. Ако не те попита нищо и тя се отдръпне намери си друга.

2.   Всички хора са шибаняци, сам е най-добре. Аз съм на 17 и те разбирам, най-близките ми приятели ме предадоха, винаги така става и се дистанцирах вече от хората. Ходя на училище, работя, сам си изкарвам пари!
Не трябва никой в живота ми, сам ще постигна повече от всички шибани лайнари, а. к. а хора. Не се влияе от другите, заеб* ги и се усъвършенствай накрая ще видиш колко много си постигнала сама и ще се гордееш. Успех, помни че всички хора са нещастни шибаняци ( аз най-вече съм такъв, но не ми пука )
Горе главата сладур ;)!

3.   Ти си идеална за мен. Не съм те виждал, не те познавам, но ти си този тип момиче което искам.

М21

4.   Всичко, което не харесваш по себе си, може да бъде променено, разучи малко. :) Дори и да си перфектна, не вярвам нещо да се промени. Хората са долни утайки, това е просто. Ако променяш нещо по себе си, поне го прави за себе си.

5.   Първо, всеки си има някой кусур. Да, има и идеални на външен вид хора, но това не значи, че всичко ще им бъде поднесено на тепсия в живота. И те ще страдат за нещо. Така, че не абсолютизирай твоите дефекти и проблеми. Един по-голям нос може да се коригира след време. Точно, вчера гледах снимки на принцеса Диана-ами, и тя е имала голям нос. На бъдещета принцеса, носът също е леко дълъг и вирнат, въпреки че тя има възможност, не го е орязала. Казваш, че си слабичка-с времето лицето/носът могат да заизглеждат по-съразмерно.
Решила си да се извиниш на момчето-защото тичаш насред мегдана да го гониш, мрънкаш му, когато има тайфа с него и на края ревеш пред всички. Ами, ти си се поставила в тази супер тъпа ситуация.
Първо, защо се извиняваш, че си го обидила, след като то го правиш в отговор на негова обида. За всичко това, можеше да избереш значително по-подходящ момент. После, той не е някаква твоя собственост, че приятелката ти да не може да се сваля с него. Вярно, че не е постъпила много коректно, но с него нито сте били гаджета, нито нищо. Това, че харесваш някого, не го прави запазен само за теб. Ако не е била тя, е щяла да бъде някоя друга.
След 20 години сама ще се чудиш на акъла си за какво си страдала.

7.   Винаги има причина хората да не те харесват и не е външен вид, нито пък е защото са скапаняци и пр. Всички знаем много непривлекателни хора, които всички харесват защото са готини. Не те познавам не мога да кажа какво точно ги отблъсква. Аз лично съм отблъсквала хора, които са нахални, досадни, крайно тъпи или филмари. Но не чак да обиждаш, това не е начина и никой не заслужава, това не ги оправдава. Не давай да те обиждат, не тичай след тях като за начало- колкото повече търсиш внимание, толкова повече няма да го получиш.

8.   Ами като те обиждат, отвръщай им и ти. Кажи им -Никой не е съвършен, включително и ти и пр. Бъди добра само с хората, които са добри с теб. Не с всички, защото няма да го оценят. А момчето го зарежи-така му се пада, да ходи с момиче, което е с него само заради парите му, а не защото го харесва. Гледай си живота, и не бъди толкова зависима от мнението на другите хора. Горе главата и успех!

9.   И аз така се чувствах в средното и какво тия оборотните са като лелки с никакъв живот.

10.   Всеки има различна представа за хубост, просто тези хора които те обиждат не си техен тип. Не им се връзвай щом така правят значи не са много приятни по характер. Както някои хора не харесват негърки, китайки, европейки, арабки, индийки и други, така има и хора които ги харесват. Ти нито имаш някакъв сериозен физически недъг, нито нещо нередно. Ще си намериш мъж който харесва твоят тип хубост.