Споделена история от Тинейджърски

Има ли значение цвета на косата и очите?
Здравейте! Аз съм момиче със светло кестенява коса и кафяви очи. През лятото от слънцето ми става по-светла косата. Така въпроса ми е има ли значение (най вече за момчетата), а и като цяло цвета на косата и очите, защото не знам защо, но имам чувството, че момчетата харесват момичета с руса коса и сини очи, но най вече русата коса?? И ми става гадно, че мойта коса не е руса. Да знам, че мога да я боядиша, но е друго да ти е естествена.

Коментари

1.   Аз съм същата. Полу руса коса и тъмнокафяви очи. Мен ме определят като красива, макар че аз виждам точно обратното... Не се променяй заради никого. Ще дойде и правилният човек, който ще хареса всеки малък недостатък по теб, повярвай ми. ;)

2.   За някои да, за други не. Предполагам, че си на около 15 и на тези години повечето момчета харесват момичета с по- фриволно поведение. А и всеки си има вкус и не можеш да се харесаш на всички, нито има смисъл.
Изруси се, ако ти искаш, а не заради някой друг.

Black Sabbath

4.   Брюнетки и червенокоси винаги са ми харесвали повече, но като цяло няма значение. Това за синеоките блондинки е пълна глупост. Иначе има къде-къде по-важни неща като характер, възпитание, ценности, знания, хигиена и приличен външен вид, поддържаност. Не дали си руса или черна. Коса се боядисва, цветни лещи се слагат, но акъл не можеш да си купиш. И доброта...

Julian

5.   В същото положение бях, само че с по-зеленикави очи. Ами лятото се изрусих. Направих го като на кичури, но буквално много кичури и почти не ми остана естествения цвят и изобщо не съжалявам. Косата ми в корените си расте, но не й личи и някак стои естествено. Така че решението трябва да си е изцяло твое, майната им на момчетата.

7.   Не, няма. Важно е да се харесваш такава каквато си и да имаш високо самочувствие, въпреки /примерно/ дребните ти несъвършенства. Не е важно всички мъже да те харесват, а само този когото ти харесваш.

8.   Аз съм естествено руса със пъстри очи, но повече изглеждат като сини. Аз не мисля, че когато си рус със сини очи задължително си и красив. Много зависи, защото на всеки човек му отива различно и според мен има значение какви са чертите ти. Когато си с хубаво лице с какъвто и цвят да си пак ще си красив. Има хубави хора, които са руси, но има и много хора, които са с кестеняви коси и също са красиви. Зависи от чертите и лицето ти. Ако си мислиш, че ще ти отива руса коса си я боядисай, но и с кестенява да си не означава, че си по-малко атрактивна, защото както казах зависи дали си красив в лицето тогава всеки цвят би ти отивал.

Момиче на 15

9.   Според мен изобщо не е важно с какви очи и с каква коса си. Ще дойде човека, който ще те харесва точно с твоя цвят на косата и очите и не само това. Всеки си има предпочитания аз лично не харесвам руса коса и светли очи, предпочитам хора с тъмни, затова те съветвам ако самата ти не го искаш да не си гориш косата с бои, а просто да изчакаш човека, който ще те харесва такава каквато си сега.
Момиче 17г.

10.   В България се харесват русите, защото тук почти няма такива хора, затова и да се изрусяваш винаги ще бъде модерно. Ама я върви в Русия, там си припадат по чернокоси.
Иначе лично аз поне най-красивите момичета, които съм срещала винаги са били с тъмна коса и тъмни очи.
П.С. спокойно, не си правя реклама ;) Аз съм с тъмна коса и зелени очи.
Ж19

11.   Не съм чувал някой да си пада по руса с сини очи. Даже много красиви момичета започват да се изрусяват и ми стават безразлични.
Не слушай клишето за русите, това вярване, че русите се харесват най- много, се говори само след жените, а те не могат да кажат какво харесват мъжете. Западната мода го набива.

12.   11 - Доста неща, явно не си чувал в този живот.

А аз не съм чувал, някой да е отказал, да бъде с дадена жена, защото цвета на очите ѝ, не му допадали. Сега, ако си ярко лилава коса и си над 20 години, малко става странно, но се съмнявам, че ако другите ти качества привличат мъжето, това би ги отблъснало.

13.   Според мен няма никакво значение, аз например съм с кестенява коса и зелени очи, а аз искам да съм с червена коса ама...

14.   Аз съм с естествено руса коса и изумрудено зелени очи, висока, много слаба с плочки и МНОГО дълги крака, ама съм ГРОЗНА. Никой не ми го е казвал, но аз си го знам, затова няма значение косата и очите.