Споделена история от Тинейджърски

Възможно ли е да се преместя от гимназия в обикновено училище в обща паралелка?
Здравейте! Искам да ви попитам възможно ли е да се преместя от гимназия в обикновено училище в обща паралелка?

Причините да желая да се преместя са в това, че с класа ми (отделни личности от него) имам доста неприятни спомени, та щом чуя за него, и съм пред инфаркт.
Разбирам, че и да се преместя в друго училище пак ще има проблеми, но някак си вътре в мен е настъпила много силна непоносимост към тези хора дотолкова, че са ми твърде неприятни заради поведението им към мен преди време. Наскоро прекарах депресия и изпуснах голяма част от учебната година, а сега смятам( лично) да повторя класа, защото съм изпуснал твърде много материал, а аз искам да си завърша нормално 11 клас и да си уча спокойно, обаче за 2 месеца няма да стане. Изпуснал съм 5 месеца, което си е твърде много(от декември до май месец). Друга причина, защо искам да се преместя, е за да започна всичко отначало. Досега смятам, че пътят ми не беше хубав, но не желая да изживея миналото си отново и затова предпочитам да се преместя в ново училище. Та, възможно ли е да се преместя от гимназия в обикновено училище в обща паралелка?

Коментари

1.   До колкото си спомням вече всички средни училища са гимназии. Не знам какво омаш в предвид под "обикновенна паралелка" след като почти всички отделни параленки са с профилирани специалности - технически, математически, истотически, икономически и много други...
Когато аз бях в гимназията за прехвърляне в друга специалност се изискваше среден успех по висок от 4, 50 но можеше да се договори и по друг начин.
Но като избягаш от този проблем сигурен ли си че няма да попаднеш на друг в новото училише? Първата година ще си "аут сайдер" на втората - завършвате. Сам прецени дали си заслужава.

2.   В 11 клас е възможно преместването от едно училище в друго, но в една и съща паралелка.

3.   Възможно е няма да има проблем но ако има какъвто и да е предмет който не си изучавал и нямаш оценка държиш преравнителен.

4.   Здравейте! Аз съм 8 - ми клас и съм в едно училище с испаснка паралелка, обаче искам да се премесъя понеже не се чувствам добре във училището в което съм но искам да се преместя в гимназия с паралелка " предприемачество и бизнес ", на мен ми казаха че за 2 месеца ако реша да се преместя в друго училище няма да карам изпити но не знам, дали е така, моля помогнете ми.