Споделена история от Тинейджърски

Искам куче!
Здравейте! Значи от малка искам кученце, но чак сега се опитах да поискам да ми вземат. Беше точно преди Коледа и щеше да бъде уникален подарък едно малко куче. Винаги когато видя кученце по улицата спирам хората и ги питам каква порода е, докато го галя. Моят проблем не е, че майка ми не иска куче (тя дори много иска и като ѝ казах, че това ще бъде най-прекрасният подарък и ще аз ще се грижа за него, тя ми каза че ще си помисли дали може по-късно да си вземем). Проблемът е, че живеем заедно с баба ми и дядо ми. Баба постоянно се кара със съседите, като някое куче я лае. Казва, че във входа ни е станало кучкарник. Когато я помолих, тя каза твърдо НЕ. Та искам да ви попитам, как да накарам баба ми и как да убедя майка ми да си имаме кученце?

Коментари

1.   Никак. Не ги убеждавай. Не си взимай куче в никакъв случай. Когато тръгнеш по своя път един ден, ще си вземеш, колкото кучета искаш. Много кучета се озовават на улицата заради такива баби. Не обричай още едно на болка.

2.   Винаги съм искала куче. Молила съм родителите си ревала съм и то не веднъж. Обаче и до днес не искат да ми вземат поради ред причини , които не разбирам. Преди около две години обаче им стана жал за една улична котка и я прибрахме. Не беше точно това което искам, но все пак беше нещо. Все още си гледам котката и се чудя ако я нямаше дали щяха да ми вземат куче. Мисълта ми е, че ако са твърдо против не можеш да ги накараш с нищо. Но не спирай да опитваш.

3.   Няма как. Ужасно много обичам тези животни, мисля, че и те доста ме харесват, но хазяйката ми, виж, тя не е съгласна. Който притежава даден имот, той има правото да определи кой ще живее там и по какъв начин. Трябва да се съобразяваш с баба ти и дядо ти, колкото и прекрасни да са животните, ние живеем с хора, роднините не са по-малко важни от любовта ти към кучетата. Един ден ще се изнесеш, сама ще си изкарваш пари и ще си плащаш данък за имот, тогава може да гледаш и 3 кученца, но за момента трябва да разбереш баба ти. Все пак става въпрос за няколко години, мечтата ти не е трудно осъществима и вярвам, че ще дойде и този ден, в който ще се прибереш с една малка душичка, която ще те радва ежедневно. Просто изчакай малко. Може да се опиташ да поговориш с нея, но се съмнявам, че ще има ефект, най-много да се скарате, което наистина е лошо.

4.   Вярвай в себе си, покажи им, че заслужаваш кучето, че си достатъчно отговорна да се грижиш за него. Пожелавам ти късмет. Никога не се предавай.

5.   Благодаря ви за съветите. Особено на номер 3. Разплака ме. :)