Споделена история от Тинейджърски

Не излизам често на вън
Добър ден,
Аз съм момче, 14 години.
Проблема ми е че не излизам на вън.
Имам приятели и лесно се сприятелявам с други (поне с момчетата де :D ) но не ми се иска да излизам на вън.

Седя си вкъщи и или уча или си гледам ТВ или играя на компа.

Иска ми се по някога да изляза на вън да поиграя но просто нещо ме спира. Не знам какво.

Родителите ми не са проблема те ми позволяват да излизам на вън, сам или с приятели. Даже често ми казват излез на вън и поиграй а не стой цял ден тук, но аз просто не искам.

Преди когато бях 2-3 клас играех много на вън.
Събирахме се с приятели и играехме всяка вечер пред блока.

Може те ли да ми кажете какъв е проблема?
Имали ли сте този проблем?
Да не би да е някаква фаза от пубертета все пак съм в него?

Коментари

1.   Аз бях абсолютно същия - 1, 2, 3 и 4 клас излизах постоянно, играх футбол супер много и изобщо не играх на компютъра, нито гледах много телевизия.
Станах 5-ти клас... зарибих се по компютъра супер много и постепенно отслабнах на футбол, на тичане, на набирки и т. н... Спрях да излизам, спрях да уча и изобщо бях един абсолютен no lifer..
Дойде краят на 6-ти клас и аз се осъзнах - на сила изтрих всички игри, започнах да си мия зъбите по 3-пъти на ден(въобще не ги миех), започнах да чета книги, да уча, записах се отново на футбол и всичко отново се върна на мястото си...
И сега, честно да ти кажа, ме е супер много яд, че спрях да тренирам 5 клас футбол и започнах да играя.. Баща ми е бил футболист и сега както имам талант можеше да съм още по-добре развит и то не само във футбола, ами и в ученето и интелигиентността, момичетата и пр...
Е, дано съм помогнал...

2.   Все едно съм го написал аз... същата работа беше и при мен. Имах възможност да излизам, но не го правех... просто... домашният комфорт си е нещо прекрасно, но не бива да бъде оправдание да не поддържаш контакти... така има вероятност да станеш асоциален и да не излизаш изобщо от вас. Но все пак - част от пубертета е. Няма за какво да се тревожиш.

4.   Споко. Нямал съм тоз проблем ма един мой приятел го имаше. Скоро ще заимаш нужда от гадже и ще се влюбиш, както стана и с приятеля ми. Ще осъзнаеш, че така няма да имаш никаква полза от детството и направо следва работа и работа и работа и работа. Ще осъзнаеш, че пропиляваш своето детство и сам ще излезеш. Моя френд се бе влюбил в едно момиче и излезе на улицата, за да са заедно.
хКиРох

5.   Може би проблема е в приятелите ти и нещо вътрешно те кара да не се срещаш с тях.. Дамм, знам че звучи тъпо... но може и в това да е проблема.. Надявам се да съм помогнала :)

6.   От пубертета е.