Споделена история от Тинейджърски

Писна ми от косата ми!
Мразя си косата! Сигурна съм че в класацията топ 100 най-отвратителни коси трябва да съм от първите.. Косата ми е бухнала, чуплива, изтощена. суха и просто ужасс.. Отивам в банята и всеки път смесвам 3 шанпоана и добавям малко олио в сместа. Шампоаните са хубави, не са боклуци. И накрая слагам маска. Слагам си кърпата чакам да поизсъхне и почвам със сешоара.. Толкова грижи и накрая какво - Бухнала и мноого суха коса.. Където ми е пътя на косата и тръгва да “слиза” надолу ми се получават като вълнички а нито слагам ролки нито нищоо.. Косата ми е до раменете.. Защо става така? Искам като на другите момичета косите.. Меки.. Дори когато я реша тя вместо да стои по-правя тя бухва ооще повече.. Едва издържам да не си обръсна главата.. Просто това е голям ад повярвайте ми.. Днес да изляза с приятелка 30 мин кокът не мога да си направя.. Все нещо ще стърчи, ще се разпадне или прочие.. Моля ви кажете какво да направя накрая ще си обръсна главата.. Наистина много е гадно.. Сестра ми има мека, руса и с тънък косъм коса.. Искам толкова много нейната коса.. Майка ми има изтощена коса защото ползва мн пресата, роднините ми имат по-гъсти и ‘гадни’ коси.. Просто не стига че се мразя като цяло а и косата.. Нищо хубаво не откривам в мен..
Момиче 12г

Коментари

1.   Хаха и аз съм с чуплива и бухнала коса и си я обичам много :)
Дължината ти е такава, че няма как да не стърчи, но ако я пуснеш още поне 10 см ще стои красиво, буклите ще си "падат" добре оформени, изящни. Моята е до под кръста и стои страхотно. Не ползвам нито сешоари, нито преси, съхне си на стайна температура, вчесвам я добре докато я мия и после още веднъж след измиването, вечер я прибирам на свободен висок кок, иначе се разчорлва много и така не я реша до следващо миене, а само с пръсти.
Писах преди малко в друга тема, но ще ти напиша и на тем за моя шампоан:
Натурален, глицеринов, течен сапун смесвам в равни части с бебешки шампоан на Джонсън и няколко капки зехтин.
Косата ми с този шампоан е супер подхранена, овлажнена, мека и здрава, лъскава. Няма вече сухота, а е нормално с чупливите и къдрави коси да са по-сухи просто защото устройството на косъма е различно от на правите. Може да видиш из нета снимки как е устроен правият косъм и как чупливият/къдрав.
Направи си този шампоан, пусни си малко по-дълга косата и ще стане разкошна.
А до тогава, ползвай диадема (пластмасова или от плат) или фибички за отстрани да си прибираш косата. Също моеш да отделяш само от над ушите нагоре косата във високо кокче или опашка, а останалата част пусната.
Да не съм видяла повече да "съскаш" срещу нашите толкова красиви и желани от много момичета/жени коси. Половината женски свят дават луди пари за козметика и фризьори с надеждата да постигнат такива коси.
Търпение :)

2.   Радвай се, че имаш гъста коса! Моята е тънка, мека и без обем.. големи мъки са да я докарам във вид.
Трябва просто да си намериш метода за оформяне и ще си улесниш живота. Иди на фризьор (но проверен) и нека ти направи подходяща прическа и ти обясни как да я оформяш.
П. П. Спри да се мразиш, ами се обичай и ще видиш как ще се промени всичко в положителна посока ;)
Ж29

3.   първо и най важното спри да използваш сешоар така си вредиш на косата и заради това ти е толкова бухнала след това спри да смесваш няколко шанпоана и използвай само един и ще видиш ефект

4.   Може да е защото смесваш много шампоани, може да е зареди олиото, аз 1 път ползвах олио и косата ми бухна. Ползвай балсам, реши я повече и косата ти ще си бъде както е, но най-вече я харесвай каквато е.

5.   Koсата си я подрязвай редовно с малко, за да не цъфти.
Купи си наистина хубав шампоан, най-добре от аптека. Слагай малко от него, в никакъв случай много, защото всички са много силни.
Не си мий косата всеки ден, ползвай балсам за след миене.
Можеш да ползваш арганово масло спрей, около 30 лв струва.
Пробвай да не си сушиш косата със сешоар. Не ползвай преси, особено всеки ден. Въобще, откъм топлина и дърпане я третирай рядко. Не е нужно да си с прическа всеки ден, а да изглеждаш нормално и естествено, на 12 години си.

6.   Отрежи я.

7.   Къдравите коси доколкото знам не се решат, само след баня и толкова, иначе положението става още по-зле както казваш. По-добре вместо да се мъчиш да скриеш и изправиш къдриците, вземи си някой продукт за оформяне, даже може да си ги оформиш още с маша. Иначе... какво друго да те посветваш, според мен най-добре е да се допиташ до професионалист, който ще ти даде най-оптималното решение. Успех!

8.   Прави си маски: маска с кафе, тривитаминол, бадемовомасло, арганово масло.

9.   От авторката:Благодаря за съветите. Със сигурност ще се осъветвам с най-добрия фризьор в града. Някои казаха да не я суша, обаче след като не я суша и сутринта на едно място (около пътя) е бухнало, друго пък е страшно къдраво а трето е нещо средно. Със сигурност не си представяте косата ми както всъщност е, и затова мислите че не е толкова зле. :) И също така хората с мек и тънък косъм наистина са голееми късметлиики. Аз не си падам толкова по прическите, така че ако имах тези коси страшно бих се радвала..

10.   От авторката отново: Също такао освен че косата ми си е изтощена (третирам я често с пресата) това се търпи донякъде..Просто не харесвам формата както споменах от пътя където почва да слиза се получават вълнички,оторед е по-право,отзад къдраво и така..Косата ми е чуплива.

13.   Въпреки, че темата е Стара и аз да си изкажа мнението... Е, авторке не трябва да си третираш косата ВСЕКИ БОЖИ ДЕН с преси, маши и тн. А и отгоре в коментарите хората ясно са ти казали, че НЕ ТРЯБВА ДА СМЕСВАШ НЯКОЛКО ШАМПОАНА И НА ВСИЧКОТО ОТГОРЕ И ОЛИО! Сигурно заради това много ти буква косата!

14.   До номер 13:
Не мислиш ли, че авторката вече е забравила тези си тревоги или най-малкото факта, че е публикувала темата?

15.   Направи ди pixie haircut това е моята мечтана прическа но моята коса тънка и не става и ще си много доволна