Споделена история от Тинейджърски

Гризане на нокти
Здравейте.
Пише ви момиче на 12 години, почти 13. Преди да започна с историята ми искам да кажа, че имам пробем с лаптопа и shift не работи, затова не мога да пиша знаци като удивителни, въпрсителни... А единствено точки и запетаи.
Проблема ми е, че си гриза ноктите вече от няколко години. Преди 2 -3 години ми пораснаха ноктите през лятото и бяха наистина зашеметяващи. Но пак започнх да ги гриза и миналата година лятото пак ми пораснаха красиви и дълги нокти, но пак стана СЪЩОТО. Пак спрях да си гриза ноките това лято и станаха отново прекрасни. Сега пак съм на вълната с гризенето на нокти и преди около 1 месец ВЪОБЩЕ не ми пукаше дали ще имам нокти, но сега отново искам да имам красиви и дълги нокти. Постоянно гледам красиви нокти на млади момичета на по 14 - 15 години и по - нагоре. Една приятелка има нокти, които са по - дълги и от на майка ми, а тя лятото направи 14 години. Знам, че не е хубаво да имш толкоа дълги нокти на такава възраст, но както и да е... Та мама постоянно ми казва да спра с това, защото като стана голяма ще ми се подиграват... То наистина е така, но не знам как да спра това... Майка ми има УНИКАЛНИ нокти, искам да имам и аз такива, но то се е видяло, че няма да може... Една от най - добрите ми приятелки си гризеше ноктите от 1 клас и това лято спря, БЛАГОДАРЕНИЕ НА МЕН. Какви ли не лекции и четох по телефона и не само, и сега тя има някакви нокти, които не са кой знае колко дълги, но все пак ги има и знам, че след време ще станат много красиви. Палците й са УНИКАЛНИ.... Сега си разменихме ролите с нея и почти достигам прдишните й нокти, които бяха дълги по 2 - 3 - 4 см. Аз си гриза ноктите от притеснение, защото се СУПЕР МНОГО притеснявам, когато връщат тестове или когато правя тест, или нещо от този род. В началото на годината едва не припаднах на връщането на един тест... Добре, че беше тя, за да ме върне на Земята.
Това беше целият роман и моля да ми помогнете, и редакторите да го одобрят, защото наистина не мога да напиша още един такъв.
И искам да кажа, че се мажа с един лак, който е отврат затова спрях с него... Има ужасен вкус, но все едно той ме предизвиква ощ повече да си гриза ноктите, въпреки ужасния вкус.

Коментари

1.   Тук има предишен пост по темата, намери го. Чела съм, че гризането на ноктите е психическо разстройство, причинено от гняв срещу родител- не можеш да се защитиш, защото си малък и нараняваш себе си. Потърси професионална помощ, а също така ти трябва много силна воля, в противен случай ще ги гризеш докато си жива. Успех!

2.   От авторката към номер 1: Нищо такова няма. Да, наистина понякога ме ядосват родителите ми, но не правя това заради гняв. Правя това, защото се много притеснявам или пък ми е скучно и няма какво да правя. Моля ви, четете преди да пишете и да давате безполезни съвети!
Благодаря и очаквам съветите ви, а не преположения защо ги гриза, защото на мен ми е ясно!

3.   И аз го имам същия проблем мило момиче, но съм на 25 почти- млад мъж съм., но ще ти кажа, едно време и аз от нерви ги гризях- но и сега не мога да се откажа от навика, тъй като почти всеки ден ми е напрегнат.

4.   Аз съм на 15 и преди година също си ги гризях. След време спрях нито съм се опитвала, нито съм искала просто явно не са ми толкова вкусни вече. Пробвай като се лакираш може това да те спре.

5.   купи си горчив лак за нокти! на мен ми помогна и е безцветен.