Споделена история от Тинейджърски

Какво трябва да правим и какво не и защо.
Съжалявам че ще напомня на хората за работата си (особено на учениците, защото тази тема ще е оформена като план за урок по български език).

1. Какво НЕ трябва да правим?
а) да пушим

- защото се увреждат белите дробове, появява се рак на белите дробове, болници, операций, пари, ...

б) да правим секс под 18

- защото може още да не ви влезе; случайно момичетата може да забременеят, аборти, ходене по лекари, страх от родителите; и после някакви там тръгнали да ми се оплакват че били бременни...

в) да пием

- защото алкохолът уврежда мозъка и ставате зависими от него

г) да пропускаме училище, само защото не разбираме нещо или защото има контролна работа

- защото знанията са важни; търпението и знанието се възнаграждават :) ; не пропускайте часовете, в които има контролни работи или тестове - могат да ти дадат други, по - различни от на останалите и да изкараш по - ниска оценка на тях

2. Какво трябва да правим?

а) да ходим на училище

- защото знанията са важни; търпението и знанието се възнаграждават :) ; не пропускайте часовете, в които има контролни работи или тестове - могат да ви дадат други, по - различни от на останалите и да изкарате по - ниска оценка от тях

б) да слушаме родителите си

- родителите може понякога (при някои се среща особено често) да са лоши, да викат, да се карат за щяло и нещяло, но те са по - възрастни от вас, имат повече опит, знаят повече от вас, затова трябва да ги слушате; опитайте един ден да правите точно каквото искат, на края на деня размишлявайте - какво би станало ако не ги бяхте послушали и какво сте спечелили от този ден, и по ваша преценка може да го правите всеки ден

в) да се държим добре навсякъде където отидем

- това е доста често срещан метод, много хора са го чували, но половината от тях не го изпълняват; вместо в училище да се биете, по - добре преди да се стигне до бой да кажете че това е тъпо, че не си заслужава да се биете - това е само един от примерите, но не ми се пише :D

Е, скъпи читатели, ако има още нещо, ако съм забравила нещо, нека някой от вас допълни :) Няма значение какво! Много се извинявам, че изядох от времето ви, но просто почувствах, че трябва да напиша всичко това!

*De§§y

Коментари

1.   Абе яяя... направо да не живеем, а? Това на бас че е писано от някой на средна възраст - родител/учител.
Момиче на 19

2.   xaxaxax наистина е правилно но ако го спазваме няма да е доста интересен живота ни :D

3.   Браво за труда, но можеше да се задоволим и само с под точките без тиретата :D

Няма смисъл, всеки го знае това, но който си е наумил да го прави няма да се засегне от някаква тема в интернет. Има милиони такива само да напишеш в google.

Иначе всичко което си написал/а е вярно.
Освен секса, Все пак ако внимаваш и имаш ум в главата няма да е проблем за теб да го правиш и преди 18.

4.   Мило момиче, много си малка (май на 13 беше), за да казваш кой какво трябва да прави и не. Явно имаш шансът да израстнеш в добро семейство, предпазвана от всичко лошо. Личи си, че си умно момиче, но за съжаление точно такива момичета биват удряни от живота най-гадно.
Като се изолирваш от всичко „лошо„, стигайки до крайности и като не преставаш да съдиш другите за малките им грехове, сама се изолирваш от важен житейски опит, а животът не е игра да кажеш не мога и не искам да играя.
Аз от 4-ти клас излизах с пушачите през междучасието и така и не разбрах защо пушат. Много ми беше интересно, много се опитваха да ми натрапят порока си, но като не искаш, никой няма как да те насили. Не съм пушила никога, но до ден днешен имам навика да излизам навън с пушачите, да подишам чист въздух и да си направя хубава приказка... много съм отказала с поведението си, но не съм им опявала много - дразнят се.
Баща ми имаше проблем с алкохола, не можеше като теб да кажа - това не трябва и онова. Трябваше да се занимавам с тази тема и знам, че съм предразположена към порока му, защото в семейството ми има много алкохолици. Не го съдя, а се опитах да го разбера. Сега няма вече тези проблеми, но за себе си знам - аз не пия, само при повод и само червено вино, но и не казвам другите да не го правят.
Не прави секс под 18? Аз съм почнала над 18 и съм направила не по-малко грешки от всяка 14-годишна, въпреки, че винаги съм ползвала кондоми - просто не ме предпази възрастта от неправилния мъж... Какво да кажем?
Не съм отсъствала от училище, но на университет почти не ходих, защото трябваше да работя. Завърших един от най-добрите университети в света.

с две думи - няма НЕ ТРЯБВА И ТРЯБВА В ЖИВОТА, всеки има своя път своя кръст. Опитай се да живееш с широко отворени очи и по-малко да съдиш грешките и недостатаците на хората и се опитай да разбереш защо имат тези пороци, вместо да ги изолираш като недостойни парцали.
Колкото повече бягаш от проблемите, толкова по-вероятно няма да може да знаеш какво да правиш в живота - а той е гаден и те чака, хората са гадни, мъжете и жените и ако си израстнало в саксия стайно цвете, много вероятно ще се пречупиш при следващия вятър, когато излезнеш навън и мама и тати няма да са наблизо.

Ф.

5.   Права си.. , обаче за родителите, че те са били винаги прави не е така има родители, които грешат.. трябва да ги слушаме, но да изказваме и мнението си.

6.   Ти пишеш за цигарите и алкохола сякаш не са обикновени неща, а отрова, виж права си, не трябва да се прекалява с тях двете. Може децата да се опият няколко пъти ма не кака вечер. После секса. За мен това не е до възраст. Само ако си на 12, 13, 14, 15 не е хубаво. После стига човек да е внимателен може да му е хубаво и да е обезопасен. За училището си права горе-долу. И аз бягах от часовете ма после като дойдоха матурите и нямаше ли от кой да получа помощ щеше да съм до там. Родителите са различни. Има отговорни и безотговорни такива. Ако са умни и отговорни ги слушай за повечето неща. Но не за всички, защото така ще имаш кошмарно детство за сметка на зрялата възраст.

Права си в общи линий, но трябва да има и изключения иначе няма да имат никакви хубави спомени от детството де.
хКиРох