Споделена история от Тинейджърски

Нямам приятели.
Здравейте, пища ви оносно това, че нямам приятели.
Новата година дойде, всички я отпразнуваха по купони и партита... аз аз бях с нашите вкъщи. Не излизам, няма с кой. По цял ден стоя вкъщи на телефона, пред телевизора или на компютъра. Ако изляза, то ще е или само с майка ми, или да разходя кучето. Не умея да създавам нови приятелства, защото съм срамежливо момиче, а и не се вписвам в околната среда много добре. На 15 съм, не харесвам чалга, наркотици и да си кълча тялото в някоя дискотека. Вълнуват ме съвсем други неща.
Чувствам се самотна и чувствам как започвам да се депресирам, затова реших да споделя тук с вас.
Ще съм много благодарна, ако ми предложите приятелство или начини, как да си намеря приятели.

Коментари

1.   Да, абсолютно те разбирам. И аз дойдох тук точно по същата причина - да търся съвет как да променя това. Много е депресираща мисълта, когато удари 12ч. и нямаш с кого да споделиш новата година и никой се интересува да ти я честити освен родителите ти (в моя случай - майка ми). Това чувство на самота е разяждащо. Всички заслужават да са заобиколени от приятели, но...

2.   Не трябвя да се депресираш в никакъв случай. Можеш да намериш хора с общи интереси като твоите много лесно. Запише се на някакъв спорт които ти харесва или нещо такова и така ще намериш хора със интереси като твоите

3.   (не е от автора)

До 2: Съжалявам, но не е така. Всички го казват, но ако беше толкова лесно, досега да нямаше самотници. Дори да откриеш някого със същия интерес (в случай спорта), това не означава че занапред ще се разбирате, а и освен спорта може останалите предпочитания между вас да са напълно различни и ще се разбирате само когато сте заедно и играете спорт.

4.   Малеее все едно това съм аз като го чета това.Ще ти каза да не се отчайваш и да се запишеш на някакъв спорт.Все така ще намериш някой като теб а пък и ще е добре за теб (физически)

6.   За всички хора идва такъв период в живота. Не виждам нищо лошо в това да не искаш да се кълчиш в дискотеки. Винаги можеш да се запишеш на нещо или да се опиташ да намериш хора със същите интереси. Щом аз намерих приятели и ти със сигурност ще си намериш :) Лично аз разшири кръга си, като се запознавам с приятелите на приятелите ми и така. Успех!

АМ

7.   Виж сега значи аз харесвам чалга, но не обичам да ходя на дискотеки. И аз съм на 15! Също имам малко приятели но компанията ми от училище не иска да излиза. От време на време се видя с най добрия ми приятел. Но искам да ти кажа, че и аз не излизам много а искам. Дано си намериш честни приятели. Успех!

9.   Е аз също празнувах нова година с моите родители, а пък съм на 21 и имам приятели. Не ги бях виждал от 3 месеца, само по телефона се чувахме. Искам да кажа че не трябва да се впрягаш за това че в момента нямаш приятели или че си празнувала с вашите. Но предполагам че като станеш студент, работиш, учиш и спиш по около 5 часа на денонощие, ще осъзнаеш че всъщност точно тези хора са ти напълно достатъчни.

10.   Как искам да имам приятели като теб! Всяко момиче или момче което видя си е ''нормално'', а като вляза тук в някой сайт, намирам толкова много.... все пак от 7 милиона души...