Споделена история от Тинейджърски

Смятат ме за готин, но в същото време не ме харесват
Здравейте :)

От доста време насам се чудя едно нещо, което ми е доста любопитно и искам да го разбера.

Ще започна с това, че съм момче на 16г. и никога не съм имал гадже. Имам приятели, които се броят на пръсти и със сигурност един истински.

Аз съм от този тип хора, които не се нуждаят от особено внимание, някъде около 1-2 обаждания от приятели на седмица и 1-2 излизания на месец (когато не се виждам с тях). Приемам го за напълно достатъчно и повече не ми трябва (разбира се излизал съм и повече, но не особено често).

Не обичам да пия, мразя купоните и чалгата. Предпочитам да си седя вкъщи и да играя нещо, да гледам или чета нещо. Не съм асоциален, принципно аз сам реших, че така ми е доста по-приятно, отколкото да бъда твърде много време с една компания и приятели (бил съм и тези хора ми омръзнаха за един период от време невероятно много и спрях да излизам с тях).

В училище си общувам с приятелите и си се забавлявам, но често си седя и сам и си ми е готино и така.

Не особено лесно, но успявам да си намеря приятели. Доста често, когато си харесам момиче успявам да направя контакт с нея, (не съм особено срамежлив, и да се изложа, голяма работа), но никога момичето, което съм харесвал, не ме е харесвало обратно. Винаги ми е казвало, че не съм като другите и съм доста готин и със сигурност някога ще си намеря момиче, което ще ме обича и уважава, както и аз нея.

Никога не съм го разбирал това. Макар и много сложно да се влюбвам (на пръсти се броят момичетата, които съм харесвал и почти всички са били мили, умни, отличнички) и винаги съм стигал до един и същи резултат - зона на приятелството (ако въобще съществува такава). Обикновено съм мил и добър с всички и повечето пъти не изисквам същото към мен самия, защото просто за някои хора и пет пари не давам, но това нещо ми е много чудно. Зная, че дори и да ме харесат обратно, аз нищо няма да направя, защото е твърде много занимаване, а на мен сякаш засега гадже и връзка не ми трябват.

Но винаги съм се питал, защо момичето, на което почвам да обръщам внимание, ме смята за готин, свестен и добър, но в същото време не ме и харесва? (не че и да ме харесваше, аз щях да направя нещо, но все пак ми е любопитно, защо не става).

Мерси за отговорите симпатяги ;)

Коментари

1.   Демек си готин като човек, но външността ти не им харесва. Това е според мен. Другият вариант е да си по-интелигентен и възпитан, а това не върви при българските момичетата, защото са изключително прости и не могат да намерят общ език с интелигентно момче.

2.   Зравей. Звучиш, като едно свясно и добро момче, което е рядко за деца на нашата възраст за което те поздравявам. Сега към въпроса ти. Има два вариана. Единия е просто да не искат връзка, което по мое наблюдение е доста срещано при отличничките(нали си падаш по такива). Та те са вглъбени в това да учат и нямат излизшно време, което междудругото е съвсем нормално. На тези години все пак ученето е основното ни задължение, нали? Та, другия вариант е просто да не те харрсват и да ти казва тези мили думи, за да се почувстваш по-добре и да не се чувстваш разкаран.
Другото, което искам да допълня, че клишираната фраза ”За всеки влак си има пътници” все още важи с пълна сила и рано или късно с твоята мацка ще се намерите. Това, че все оше не си имал приятелка не е страшно и аз не съм имала приятел, но ще ни дойде времето.
Това за приятелите е много важно. Хубаво е, че имаш човек, който можеш на наречеш „приятел”.
Е, ами ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА. Много късмет ти желая!!!

3.   Защото си им скучен, може би.

4.   Ако не излизаш сега, кога? Твоето не е нормално!

5.   При мен нещата са абсолютно същите като при теб. Само дето съм на 14...
Имам много малко приятели(но интински), всичките ми съученици имат гаджета само аз нямам, а когато си харесам някоя, ми излиза с опавданието: ти си много готин, обаче просто не си за мен...

Shadow

6.   Може би просто не те харесват, не се чувстват привлечени и не желаят връзка на този етап. Истината е, че за да бъдеш с някого, ти трябва да допуснеш в съзнанието си мисълта за връзка с този човек, да го пожелаеш. Не се отчайвай, звучиш като сериозно и добро момче. Предполага се, че ще намериш момиче, което да те оцени. Хората казват, че добрите не се оценят, но за мен това са глупости. Никога не съм ходила с момчета, които са нахакани, груби и са от онези "готините" с тревата, алкохола и дискотеките. Отпусни се, не го мисли толкова, за всеки влак си има пътници.

7.   Е аз съм момиче - поддържам външния си вид, но не съм от простите лигли и не съдя за това. Обичам да чета, да си стоя вкъщи, слушам по-различна музика. Не харесвам големи компании. И накрая винаги бивам изритване в приятелската зона. Хем си харесвам уж “добри” момчета, ама и те тичат по кифлите.

8.   На 16 години много /но не всички/ момчета и момичета предпочитат да четат книги, слушат музика, да сърфират в интернет, да играят игри и да 'зубкат', вместо да се занимават с гаджета. Прави това което искаш и това което ти харесва, а момичетатта няма да избягат. Със сигурност ще срещнеш момиче което да те хареса и да отговори на чувствата ти (ако са се появили:).

9.   Според мен не излъчваш достатъчно увереност. Най - желаните хора са тези, които са най - уверени в себе си, дори и да са леко грознички и/или тъпички. Трябва да започнеш ти да се харесваш повече - и като външност, но и като личност.

10.   И аз така казвам на момчетата, които не харесвам, но ми предлагат. Това предполагам почти всяко момиче го прави. Е, разбира се има и някои, които са доста груби, но аз не съм от тях. Аз, както момичетата, на които си им предлагал, се държа добре, когато някое момче ми каже, че изпитва чувства към мен... Та, това, което исках да ти кажа е, че ти си готин човек, но просто те не харесват такъв тип момчета като теб. Едно момче ми беше предложило преди около 2 месеца (или 1 и нещо) и момчето е наистина с голяма промяна от миналата година, и е уникален, но просто не е мой тип, и не си представям да съм с него. А и си харесвах тогава друг, както и сега. Момичето просто те възприема като приятел и може би си харесва друго момче!
Аз съм момиче и разбирам от това... Все пак и аз казвам така и съм изпитвала такова чувство, когато някой ми предложи!
Дано съм била полезна!