Споделена история от Тинейджърски

Имам комплекси защото съм ниска
Здравейте аз съм момиче на 17 години. Проблемът ми е че съм 162 см висока, което за мен е малко. Живея в държава, в която всичките жени са минимум 170см високи. Прочетох доста истории за това от които повечето коментари са: високите жени били най сексапилните и т. н... от което много гадно ми стана. Аз съм много красиво момиче, и изпъквам с красотата си, но те изпъкват с дългите си крака и височината им.... Моля ви дайте ми някакъв съвет как да се издължа малко, например с вид спорт или поне да изглеждам!
Благодаря ви!

Коментари

1.   Волейбол, баскетбол или мноого високи токчета. Аз съм на 16 след 4 месеца ще направя 17 и съм висока 155см... всеки ми вика пингвин... а съм около 44 килограма.. не ми пука колко съм висока, въпроса е да се чувствам добре.

2.   Аз съм 1,75 висока и слаба... но пък не съм особено хубава, така че не виждам никаква полза от височината си. Веднага заменям 10-15 см. за красиво лице.
Ако наистина изглеждаш толкова добре, колкото казваш, ръстът няма никакво значение. Изобщо щом не си джудже или великан, не виждам от какво се комлексираш. Елизабет Тейлър, Мегън Фокс, Скарлет Йохансон и още куп красавици са около 1,60. Някой да ги е върнал? Не. Защото с добри пропорции и лице, височината ти е последна грижа.

3.   Ниските момичета също са много секси! Не се мъчи да се променяш.

4.   Ако беше висока пак щеше да имаш комплекс за височината си 100%.
Проблема ти не е външен, а вътрешен. Мал шанс да порастнеш и с 1 см повече, приеми се такава каквато си.

5.   Оххх, самочувствие, самоуважение, самоувереност! На 17 съм, 159 см. съм висока и се обожавам. Намерете начин да приемате себе се. Никога не са ми се подиграли и обиждали заради ръста ми. Ако вие се харесвате и другите ще ви харесват. Всички около мен ми повтарят колко съм красива и всички около мен са наясно, че дори да ме обидят е абсурдно да се засегна, защото аз обичам себе си. Самоувереността е важно качество, придобийте го!

6.   Типична тийн история :). След години ще се спукваш от смях на начина си на мислене, да не говорим, че ние мъжете като видим миньонче и се побъркваме, толко сте сладки

7.   И аз съм много ниска- само 165 см. Предш много се комплексирах, но вече съм на 18 и свикнах, че ще си бъда ниска

8.   На 17 години шанса да станеш по висока е малък. Познавам една жена, която е около 155-160. Мъжа й е висок 175. Проблем не виждам.

Просто спри да гледаш височината като нещо важно. Има високи и ниски - никой не избира колко да е висок. То и аз искам да съм 2 метра, ама няма как :) Гените определят колко ще си висок. От рода на майка ми и баща ми повечето са ниски. Само татко е 175. Аз съм 170.

Важното е да се чувстваш добре. И помни, че има хора, които са доста по-зле от теб. Бедни, без покрив, а ти се притесняваш за дреболии. Да сме живи и здрави! Повече не ни трябва.

Много си красива? Щом е така Ромео ще дойде.

9.   Напълно си си Ок. Аз съм на 32 и съм 152см, кво да се прави, това е.
Има толкова известни жени с ръст около твоя, явно не пречи.
Виж жената на Владимир Кличко и ще ти се вдигне самочувстието.

10.   Това просто ти е втълпено. Аз съм момиче на 19 години и съм висока само 155см :) И това, че съм ниска, не ми пречи в свободното си време да съм фотомодел. Както казах в началото, това просто ти е втълпено или най-вероятно ти си си го втълпила. Не е толкова важен ръста, колкото пропорциите и симетрията. Ако не се харесваш външно, просто почни да тренираш, но да казваш, че ръста ти е проблем е малко глупаво. Когато бях по-малка, аз също бях комплексирана на тема ръст, не само защото всички бяха една глава над мен, но и изглеждах като детенце пред тях. Но като поотраснах малко и фигурата ми заприлича на жена, искам да ти кажа, че се чувствам безкрайно секси и дори за момент не ми е пречело, че съм миньон, дори и за заснемането на дрехите. Просто бъди уверена. Когато една жена е уверена, тя привлича погледите.

11.   Намери си някой, който да те носи на ръце. Аз например няма да те пусна... само да не ми се, , качваш, , на главата. Скъпите парфюми са в малки опаковки. : )))

Успехи и горе главата.

12.   С 162 см. не си джудже. Да, има държави, в които населението е по-високо, но в тези държави живеят и други хора, които едва ли всички са високи, стройни и слаби. Все пак, ръстът не е нещо, което можеш да промениш, както килограмите или прическата. Така, че моят съвет е да се примириш с този факт и да обърнеш внимание на други елементи на визията. Имам две приятелки, които нямат и 160 см и са женени за мъже над 190. Харесали са ги, обичат ги, женени са за тях и си живеят щастливо.
Спортувай нещо с разтягане-плуване, волейбол, баскет, лост, шведска стена.
Ако си поддържана, слаба, със стегнато, спортно тяло, с хубава коса, дрехи, обувки, поддържани нокти, всеки мъж ще те забележи. Не ходи с ниски обувки, а с нещо по-високо, които да те правят по-стройна. Но не се накекерчвай на токчета 13 см. , защото така или иначе с тях няма да станеш 180. Имам и такива приятелки-измъчват се с много високи токчета или платформи, но не им се получава ефекта.

14.   Ниските са най-сладки.

15.   Aз пък обожавам ниски момичета и искам точно такова. Намирам ги някак си по-невинни и привлекателни. Никога не съм харесвал високи. Максимум 1. 75 бих предпочел. Жени на токчета по 2 метра не ми се струват особено женствени, въпреки че винаги има и изключения. Не се притеснявай изобщо за ръста си.

Chaosweaver

16.   Аз съм ниска, по-ниска от теб (но мен трътлеста! ) но никога не са ме пренебрегвали за това. Сега ходя с холандец, а холандците са най-високата нация в Европа. Щом той не се оплаква и ме е харесал... Другите ми гаджета също са били над 1, 85.

18.   158 см съм висока и до скоро послъгвах за 2 см отгоре :)
Не само, че не са ме "пропускали" заради ръста ми, а заради него още повече ме налазват. Най-честите обръщения-"малката" (дори по-малки/млади от мен, но по-високи) фъстъче, бонбон, сладкиш т.н. явно асоциират с нещо дребно, но вкусно ;)

19.   Аз съм си падал винаги по нисички и слаби момичета, никога по едри кобили, радвай се че си нормална, а не като сегашните 15 годишни, дето изглеждат на застарели, едри лели.

21.   Значи аз съм висока 173 краката ми са много дълги, слаба съм, но какво от това?
Това ме прави кобила ли номер 19? Това ме прави евтин парфюм ли, номер 11? Какво значение има ръста, след като отвътре си грозен? Едно момиче веднъж ме беше нарекло, , жираф", за да ме засегне, но след това си измънка: ех и аз искам 10см отгоре. Какво значи това? Означава да се научите да се харесвате такива каквито сте, защото височината е нещо, което дори пластична операция не може да ви оправи.
Само комплексирани ниски хора ще говорят за високите, че са кобили, и само комплексираните високи ще говорят за ниските, че са тапички. А тук нито един висок не е нарекъл ниските хора - тапи. Това означава, че в тийнейджърската възраст много по-комплексирани са ниските.
Искам да кажа като за последно, че и ниските, и високите имат своите предимства, така че си гледайте живота и се радвайте, че сте здрави!

22.   Ами аз пък съм 155 и момчетата не спират да ми се лепят. Повечето високи момчета харесват ниски момичета. По-сладки сме! :) Винаги можеш да сложеш високи обувки и да станеш висока, но високите момичета никога не могат да станат ниски. Няма да лъжа, от първи клас ме подиграваха, но щом влазох в гимнязиятя, комплексът се превърна в предимство. За момчетата това не е чак толкова важно(Зависи от момчето, разбира се). Много по-важно е да си добър, стойностен човек, който знае какво прави и какво иска да прави. Можеш да очароваш с толкова много други неща във външния ти вид. Не си толкова ниска, спокойно. Застани пред огледалото и се огледай, сигурна съм, че ще видиш една прекрасна, умна дама, която има невероятния шанс да бъде малко по-различна.
Успех!

23.   Аз съм висока и винаги съм смятала ниските за някакси невзрачни! Чудя се какво ли би било и какво бих правила ако бях по-ниска(174 съм). Попринцип точно заради ръста ми съм забелязвана и правя впечатление. Не знам, просто всеки човек е различен и височината може ми нищо не определя, въпроса е до пропорции.

24.   До 21, много комплекси имаш, това не ти се отразява добре, всеки е с право на мнение, това значи ли да се обиждаме?
Аз също като 19, не харесвам високи жени, макар че аз самият съм 1, 85 см, също така харесвам да са слаби, това прави ли ме комплексар?
Всеки с вкуса си!!!

25.   Точно пък 174 е една никаква височина за жена - нито ниска, нито висока, но със сигурност - една такава жена изглежда вече кобилеста.
166-170 е идеална височина за жена.
М 33

27.   Уау ... капиацитета на харата, да накърняват други хора, на базата на каквото и да е, изглежда безграничен ..

28.   5 се обожава. Моля те, не ни въвличай в наполеоновския си комплекс. :)

29.   Номер 21 съм. Номер 24, къде точно си избих комплексите? Точно с това написано исках да обесня, че хората не трябва да имат комплекси, заради ръста си и че трябва да се научат да се харесват такива, каквито са! Можеш ли някак да промениш ръста си? Не. Това имах впредвид. Но както казва 27, безграничен е този капацитет.

30.   Номер 24, сериозно ли се мислиш за висока?
Злобните и комплексирани хора като теб са най-грозноватички и невзрачни, без да се обиждаш.
По-ниските жени на ръст са предпочитани пред някоя дългокрака, защото изглеждат по-млади, излъчват сексапил и невинност в едно.
А пък точно ниските мъже при наличието на комплекс, си харесват по-високи жени от тях, и с такива имат взаимоотношения.

31.   30 явно смята, че да си тапишон те прави по-млад! Мили ниски дами и господа - че сте ниски - ниски сте. Ама дайте някой смислен аргумет, излагате се. Никоя забелязвана от мъже жена няма да седне да пише колко е забелязвана.

32.   Номер 30. Съжалявам, къде съм написала, че съм висока? Написала съм, че не си представям живота като по-ниска. С този си коментар вие избихте вашите комплекси, защото сигурно вие самата сте 160см и ми обеснявате колко сте прекрасни ниските! Нямам нищо против ниските, но вие имате против дългокраките мадами- живи комплекси, много комплекси. Грозотията се измерва в лице, не в крака, госпожо. Преди да говорите за моето самочувствие и комплекси, поработете върху вашите. Поздрави.

33.   Не се обиждайте, но не мисля че някой нормален мъж ще предпочете ниска пред висока!

М 31

34.   Аз съм по-ниска от тебе, авторке, но това никога не ми е било комплекс, а и изглеждам добре в лице и тяло и мъжете се обръщат след мен. Всичко е пропорции, не височина. Както има секси дълкокраки парчета, така и има някои със същата височина, които изглеждат като кобили. Или пък има и ниски със много добре оформено тяло и симпатични, както и други, които приличат на гномове.
В заключение ще ти кажа да почнеш да се харесваш.

35.   Аз съм момиче на 18 и съм висока точно колкото теб. Приятелят ми споделя мнението на номер 6 - постоянно ми казва колко съм сладка и малка, харесва миньончета. Не се притеснявай, има момчета и за нас.
А ти щом живееш в държава с високи жени, ще си нещо като изключение, "екзотика", и това може да накара повече мъже да те искат. А щом си и красива, надали някой мъж ще те върне заради ръста.
Гшедай да се посддържаш само слаба и стегната че ниска и пълна ще е лоша комбинация.

Аз лично си се харесвам много и не си представям да бях 1-80 (нямам нищо против високите жени, една от най-близките ми приятелки е 1. 80, но на моето тяло си му отива повече да е дребно и сладко :D).