Споделена история от Тинейджърски

Цикълът ми не идва за 2-ри месец
Здравейте, аз съм момиче на 13 години и имам проблем. Тази година за първи път ми дойде през януари когато боледувах, през февруари за 1 ден. Но през март и април не ми идва. Не съм водила полов живот не ми отива на годините. Вече започвам да се тревожа. Говорих с майка ми и когато ме презкочи март, тя каза че е възможно докато се регулира. Но когато ме презкочи и април наистина се разтревожих много, отново споделих за проблема с майка ми, (тя е в чужбина) а тя ми каза да не се тревожа. Понеже съм малка генеколог не може да ме претледа и скоро мисля да посетя личната си лекарка, надявам се тя да ми помогне, но търся помощ и от вас. Моля ви, ако знаете какво да направя, за да се върне цикъла, ми кажете защото това започва да ме тревожи много.

Коментари

1.   Няма защо да се безпокоиш. На мен като ми дойде за пръв път беше нещо чисто леко и след това не ми идва почти цяла година. Аз също съм на 13. Нормално е.
*Яса

2.   Майка ти е права, че в началото се регулира. Може да мине известно време преди да се оправи. Аз си спомням, че при мен имаше доста по-дълга дупка. Няма от какво да се притесняваш.

3.   както вече ти бях писала, споко!!!
Иначе на мен ми дойде на края на 14 и след това не съм пропускала и месец, но имах стресе покрай следването си и ми идваше два пъти месечно.
Както виждаш - тялото не е някаква машина. Изчакай, първо 3 месеца, после още малко и тогава можеш да отидеш на лекар - както казах, никой няма да те върне, ще ти вземат кръв за хормоните и може да те гледат с видеозон (като при бременните през корема само) да нямаш кисти някакви - никой няма да те бара долу, спокойно.
живей си живота и остави тялото ти да си функционира, човешко е

4.   Не се безпокой това е нормално. Имам приятелки, от които съм чувала, че на техни приятелки им е дошло напримвер през март и после им е дошло септември така че не се притеснявай

5.   Спокойно - хормоналният баланс не е налице, съвсем нормално е да е нередовен. Това за личната лекарка е добра идея - тя има опит и е специалист и ще те посъветва най-добре.

6.   Не разбирам защо не може да те прегледа гинеколог като си на 13? Ако е за това, че си девствена, не се тревожи, има си начини да те прегледат... пример: Ехограф. Сигурно наистина няма от какво да се тревожиш, но не виждам причина да не отидеш на лекар.

Лола

7.   Благодаря ви за съветите наистина ми помагате много още веднъш благодаря

8.   И на мен ми дойде този месец, но ми тече само ден и реших да попитам една приятелка защото на нея и беше дошло отдавна и ми каза да не се тревожа защото и на нея и е станало така. Докато се регулира е минала цяла година и на нея не и е идвало няколко месеца така че не се притеснявай това е нормално. :)

10.   Благодаря №8(както и на всички останали) вече наистина ми е по спокойно, след като разбрах, че не само аз имам такъв проблем...

11.   Здравейте аз съм момиче на 19 и миналия месец ми дойде съвсем малко почти за ден цикълът сега чакам да ми дойде но отново закъснява кажете ми и ми помогнете от какво се получава така! .... Благодаря предварително :)

12.   На мен не ми идва 3 месеца и накарах майка ми да ме заведе на гинеколог. Тя ми каза да не се тревожа да това. В пубертета е съвсем нормално понякога да те пропуска, дори и повечко пъти. Така, че не се притеснявай. Аз се радвам когато ме пропуска, защото са ужасни болки.. :D

13.   Нормално е може да не ти идва и 2 години

14.   Номер 13-това вече не е нормално.
До авторката: Успокой се! На мен ми дойде преди 2 месеца и вторият месец ми закъсня с една седмица и беше само 1 ден, а първият месец беше цяла седмица. Не се тревожи. Кефи се на живота

15.   Незнам но и аз се притаснявам на 12 съм никога не сам водила полов живот но все още не ми идва а ми доиде миналия месец дни преди коледа и продолжи около 3-4 дни! Какво да правя кажете да ида на лекар гинеколог нз ама се притеснявам

16.   Радвай се че го няма и че спестяваш от превръзки

17.   Така мила не се тревожи аз съм на 13 и съм си ок в тази насока, обаче имам приятелка коята е така много редко и идва и то саво за 1-2 дни и аз постоянно и казвам, че така е по - добре, защото просто на мен ми тече убииствено и доста често - на 20 дни и ми държи по 10 -, затова не се тревожи, ЖИВЕЙ СИ ЖИВОТА И НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ!

18.   Благодаря на всички ви вече не се притеснявам толкова всъщност миналия месец ми дойде за около 8 дни може би 9... Истината е че просто се притесних когато не ми дойде, но вече съм по-спокойна! :)