Споделена история от Тинейджърски

Никой не ме обича
Здравейте! Аз съм на 16 и живея в малък град. Не знам как точно да формулирам темата си, но ще се постарая да съм колкото мога по-ясна. Така, никога през живота си за тези 16 години не съм имала гадже. Поддържам се много и съм красива, много момчета ме харесват, заглеждат ме, но не ми предлагат. А как да имам гадже след като никой не ми е предложил? Всички около мен имат гаджета, питат ме защо аз нямам и аз не знам какво да отговоря. Аз самата не знам защо никога не съм имала. В нещо като депресия съм. Истината е, че съм ядосана така да се нарече. Казват ми, че някой ден и аз ще имам гадже, но кога-за толкова много години никой не ми е предложил и аз като някоя отчаяна ще чакам "правилното момче"? Аз не заслужавам ли любов? Искам да знам, че поне един човек на този свят ме обича. Покойният ми баща беше единственият, който ме обичаше и ме подкрепяше, майка ми ме мрази и всеки ден ме тормози психически и физически, имам само фалшиви приятели и нямам гадже. Вчера си казах-след като мен никой не ме обича, защо тогава аз трябва да обичам някого? Никога не съм искала помощ от никого, защото няма от кого и се научих да се оправям с всичко сама в живота. В старото ми училище (до седми клас) бях обект на подигравки всеки час. Когато в 8 клас се преместих в друго си казах, че вече никой няма да ме наранява, и ще направя всичко възможно да запазя достойнството си. Сега съм изградила доста високо самочувствие и хората ме уважават, но отново не ме харесват, защото изглеждам надута. Но мен не ме интересува, харесвам се, разчитам единствено на себе си за всичко и ще направя всичко възможно аз да съм добре. Не искам повече страдание. Относно момчетата съм на тази вълна-единствено бих правела секс с някого, но не искам чувства. Дори след време да се окаже, че някой ме обича аз съм си казала, че няма да обичам никого и аз няма да го обичам. Казах си-толкова години никой не ме искаше, издържах толкова време без никаква любов-нито от приятели, нито от семейство, за момчета да не говорим. Значи нямам нужда пт любов, мога и без нея. Аз съм независима, няма да падна в краката на никого, най-важната съм аз и ще се грижа за себе си, и без това едва ли някое момче ще ме обича истински-какво трябва да се пъна? Казват ми, че трябва да си имам гадже вече-но аз какво мога да направя след като никой не ми предлага? Аз няма да имам гадже-и да искам и да не искам. Хората ме харесват само заради външния ми вид, а аз имам нужда от подкрепа, но явно такава няма да получа. Майната им на всички, нямам нужда от любов и лигавщини. След като не ме обичат и аз няма да ги обичам. Ще обичам само себе си. Ще кажете, че съм самовлюбена, но не ми пука. Защо да се раздавам за хората, след като те няма да го оценят? Като се замисля аз искам някой да ме обича и да се грижи за мен, имам нужда от любов, и в същото време не искам гадже, защото съм ядосана, че толкова време нямах и всички ме правеха за смях. Как така всички други момичета имаха поне по едно гадже, а аз не? Не ме интересува дали някакви си ще ме харесват, аз мисля, че съм страхотен човек и ще ходя гордо и независимо каквото и да стане. Няма да позволя повече никой да ме наранява и да ми се подиграва.

Коментари

1.   не прочетох темата, отказах се след 4тия ред.
Една дума - филмарка.
Стегни се и си налягай по-важните неща, гаджето не е важно и не става насила.. квото дойде. Я се събоди.

3.   Здравей момиче :)
Момче на 16г съм.

Моето мнение по въпроса е сходно с твоето, но има лека разлика.
Принципно аз не смятам, че човек се нуждае от любов, за да си живее добре, въпросът е, кой как точно го разбира това.

Например аз - никога не съм имал гадже и през досега са ме харесвали само 3 момичета, но нищо не се е получавало. Това ти го пиша, за да видиш, че има много като теб, с тази разлика, че аз не се нуждая от много любов и внимание, просто съм такъв човек. Не смятам, и че в бъдеще ще се променя и ще искам повече любов от някого, защото съм си самостоятелен в някои неща. Имам приятели, за другото не ми пука сега. Не зная дали ще намеря някоя, не зная, дали ще си струва, може да остана сам до края на живота си, може пък и да съм с някоя и да съм щастлив или нещастен.

Погледни го така, никой не може да бъде на 100% убеден, че нещо ще се случи - то просто става. Не казвам, че не бива да мечтаеш, мечтай си, но какво точно ще промени това? Няма да ти доведе някое момче, каквото и да правиш.

Ти може да останеш стара мома с много котки, може да умреш сама и да няма кой да ти затвори очите, може пък още утре на ъгъла на някоя улица някой да те покани на среща. Никой не знае, какво ще стане, само предполагаме, че може да се случи така, може пък да е иначе.

Не вярвам в съдбата, просто така мисля, може да има нещо отредено, може и да няма. Шансът е 50/50 - да ти се случи това, иначе онова. Така е и при теб, може да си намериш приятел, може и да не си намериш, при мен е същото - може и да си намеря приятелка, може и да не си намеря. Не го мисли това - само ще си навредиш, нищо няма да постигнеш, ако го мислиш, освен да стигнеш до задънена улица и съответно тъга.

Пък за приятелите ти - те ти казват, че ще си намериш някого. Не ги подкрепям, но не казвам и противното. Ти може и да си намериш приятел, може пък и да си сама. Поговорката "Зад всеки влак си има пътници" НЕ Е ВЯРНА!!!! Има много хора, които са сами по една или друга причина, но уви - сами са, поговорката за тях не важи. При теб може да важи, може да не важи, никой не знае. Това, дали искаш приятел или не, няма голямо значение за нея - може да получиш, може пък и да си сама - шансът е 50/50.

Това цялото нещо ти го казвам, за да си дадеш сметка, че не при всеки се получава. Но не значи, че и при теб е задължително да е така, зависи от късмета ти. Ти нищо не можеш да направиш.

Приятелите ти или твоите познати, няма значение кои, просто искат да ти вдъхнат надежда и кураж. Те виждат, че теб те боли и си любвеобилно момиче, просто искат да си щастлива. Те вярват в тезата, за която писах по-горе.

Сега остана ти да решиш, дали да вярваш в това, или не. Лично, аз ти препоръчвам да не вярваш в тази теза - не е научно доказано, че за всеки има някого, все пак хората не са момче/мъж към момиче/жена (1 към 1). Все ще има някой сам.

Иначе за отношението ти - аз съм подобен, самостоятелен съм и не ме интересува, дали някоя ме харесва. Не можем винаги да разчитаме на някого, все някого той/тя няма да ни отърве кожата от проблем или от нещо. По-добре винаги е да можеш да се оправяш сам, но разбира се е хубаво, да имаш някого, който да ти помага от време на време в трудни ситуации ( семейство, приятели, няма значение кой/кои, поне да е/са доверен/а/и)

Обаче само с едно нещо си противоречиш - на теб ти пука, дали момче те харесва или не. Щом пишеш темата, значи ти пука, няма друго. В това няма нищо лошо, проблемът е, че си се затворила за няма каква важна причина. На всеки му се случва в даден период да няма приятел/ка. Дори и да е завинаги, случва се. Така само ще се измъчваш. Не те съдя, изборът си е твой, ти си решаваш, дали ще продължиш така, или ще се промениш. От опит мога да кажа, че ако се сърдиш за нещо, за което няма точно виновен човек(животно, няма значение), ти вътрешно няма да си щастлив/а.

По-добре излез от тази защита, ако някой те харесва може примерно ти да го поканиш на среща, не е срамно момиче да те кани (не ми се е случвало, но според мен няма нищо срамно). Забавлявай се, когато можеш, както можеш, иначе животът ти ще е безсмислен, и винаги си оставяй момент, в който да останеш сама (защото със сигурност ще ти се наложи малко почивка от хората като цяло, понякога писват. )

Недей да се влияеш от подигравки - това е много голяма грешка, аз така се влияех преди. Просто да не те интересува, щом ти се подиграват, значи може да са идиоти и недорасли. :)
Отпусни се, допускай хора до себе си, за да можеш да се забавляваш, но не ги допускай близо, защото след това си патиш.

А по отношение на любовта - ако ти е отредено ще си имаш приятел, ако не ти е отредено няма да имаш, както казах - 50 на 50. Няма за какво да се притесняваш по този въпрос.

Мисля, че бях достатъчно ясен, помни - "Зад всеки влак си има пътници" не винаги важи, забавлявай се, не допускай хората близко до себе си, защото ще си изпатиш, не мисли за любов, защото е по-тежко. Това е :)

Аз със сигурност ще бъда xейтнат (мразя тази чуждица, но най-добре пасва тук ) за коментара си, но както и да е. Това е мое мнение. И да си остана сам, голяма работа, има много по-важни и вълнуващи неща от нея (не винаги, но ги има).

Приятен ден от мен ;)

CerberusKing

4.   Но всичко е точно ;)

5.   Ще намериш перфектното момче! Когато нещо закъснява, то надминава другите!
Момиче, 12 години, Варна

6.   Подобно на теб мислих, че любовта е измислено понятие.
Дразних се, като гледах филми свързани с любов. Защо подържаха този мит? На 16 бях готов да тръгна с всяка която ми предложи. Но подобна нямаше. На 20 почнах аз да предлагам. Навсякъде отказ, щом станеше дума, за нещо по - сериозно. Казах май.. та вече ще живея за себе си, егоистично. Всички са егоисти и аз ще бъда. На 25 се появи тя. Тя ми предложи и се бори за мен. Сякаш бях всичко за нея. Приемаше ме такъв какъвто съм. Влюбих се. И в един момент, се учудих, че мисля, за друг повече отколкото за себе си.
Сега планираме дете.
Така че и аз срещнах любовта, ама чак на 25.

Твоите мисли, са ми така познати, сякаш бяха вчера.
Целунах момичето, защото бях забравил какво е целувка. Нямаше да обичам, защото това е слабост. И определено нямаше да ме командват, стига са ме учили.
Сега всички онези мисли, са в миналото. Не е казала, не съм направил нещо. Аз който мен нямаше да ми казват. Ами като ми влезе под кожата.
Любовта е слабост. Но признавам тя е по - силната. Но съм толкова влюбен, че това не ми пука.
Промених мисленето си и поведението си, заради нея.
Никога не се е налагала, не може. Всичко с внимателност, разбиране и предразполага не.

Парадокса е, че имено когато бях самовлюбен, спря да ми пука за другите. Щом те ме използваха и аз ще ги използвам. Само мойте интереси имаха значение. И бях добре. При това любов не търсих, щото тя бе измислен мит. И точно тогава, случайно се появи тя. И при това ми даде нещо което не мислих, че съществува искрена любов. Дори когато я карах да плаче, пак ме обичаше. Чак болестно ме обичаше. Постепенно с годините една по една защитите падаха. И се усетих, че водещият всъщност не бях аз.

Ти казваш стигнах до тук. Аз разказвам, какво се случи по - нататък.

7.   Не приляга на едно 16 годишно момиче да се тръшка, защото няма гадже. Инфантилно е. Нали знаеш, че почти всички, които имат гаджета не са открили истинската любов и всичко е от ден до пладне. По-хубаво ли е да си сменяш гаджетата като носни кърпи на 16 или да откриеш истинската любов, с която да имаш сериозна връзка на 20 да речем?
Аз съм на 15 и също съм нямала никога гадже. Предлагали са ми две три момчета, но мога ли да се обвържа без чувства, а само защото другите имат? Наистина има време, докато срещнеш любовта.

8.   Има хора, които биха оценили това да се раздаваш за тях. Просто явно не си ги срещнала все още.. Примерно аз си търся момиче точно като теб. Жалко, че модераторите няма да ни оставят да си разменим фб и да опитаме да се опознаем :)

9.   Душичка, много искам да ти гледам сеира, когато се появи вълшебникът, който ще ти пръсне халката, след което само като го видиш да ти пише по месинджъра, ще ти се разтреперват коленцата. Разбирам, че си минала през доста трудности, но не си мисли, че момчетата са длъжни да те превземат, сякаш си крепост, а ти просто трябва да чакаш като принцеса в някоя висока кула. В тези неща трябва взаимност, но това ще го разбереш малко по-натам. Засега наистина ти трябва оня батко, дето ще те кара да викаш, докато те обладава зверската, и чието име ще шептиш докато заспиваш. После той ще те разочарова, ти пак ще пишеш в този форум, де дойде следващият... и след няколко години можем пак да си говорим на тема любов. Успех!

11.   Много голямо браво за "Аз съм независима, няма да падна в краката на никого, най-важната съм аз и ще се грижа за себе си... " А какво означава "ТРЯБВА да си имаш гадже вече"? ! Много прилича на "трябва да се омъжиш", "трябва да имаш деца". Трябва само и единствено каквото ти решиш, че трябва за теб.

12.   Научи се първо да даваш преди да искаш даполучаваш и ще разбереш може би какво е любов. Започни с вниманието първо.

13.   И аз така бях, след няколко години това се промени.
Получава се така, защото около 20 момчетата определено не са развълнувани от връзки- хормоните ги тресат, търсят си секс. Т. е - избират момичета, които са по-провокативни като държание/дрехи.

Вероятно се обличаш по-задържано, имаш по-сдържани маниери. Което е съвсем нормално. Дай си няколко години- със сигурност ще си намериш приятел за връзка, не избързвай.

Според мен несъзнателно заради загубата на баща ти, смяташ че може би във връзка би намерила неговата обич в някой друг- но не е така. Истинска обич можеш да получиш не от всеки, още повече ще видиш, че и не всички са искрени. Говори с майка ти, кажи и че имаш нужда да ти казва, че те обича. Казвай и, че ти е трудно. На нея също и е трудно.

14.   Първо трябва да разбереш, че повечето "приятели" в този живот са приятели за маса и за нищо повече. Истински приятели се намират все по- трудно, повечето гледат да се възползват от теб.
Явно изглеждаш недостъпна в очите на момчетата и те се страхуват да не бъдат отхвърлени от теб. Никой не обича да бъде отхвърлян, но мъжете го приемат по- тежко, ако че го показват по- малко от жените. Така, че за да дойде момче при теб, трябва да се покажеш в една по- нежна светлина. Естествено, не да мрънкаш или да се мяташ на нечий врат, а да излъчваш нежност. А вероятно в момента излъчваш отчаяние. Колкото и да си мислиш, че не се забелязва, бъди сигурна, че другите го усещат.
И друго, искам да ти кажа, че с това, че до момента не си имала гадже, не си изпуснала нищо! Повечето хора на твоята възраст, а и не само, са водени от нагона си, така че е твърде вероятно да попаднеш на момче, което да те използва само за секс и тогава ще се почувстваш много по- отвратително, отколкото сега. Не се впрягай толкова.

Black Sabbath

15.   Явно и заради него не те харесват. Спри да се филмираш

16.   Едва ли е имало момчета които не са те харесвали..
Може би са се е бояли да ти го кажат..
Може би поради причината че трудно се заговарят красивите момичета..
Особено да им се предлага.. страхът от отлъскване е голям..
Поради това трябва да си по открита..
не знам какво момче би искала..
Много подобно на теб и аз се изморих да чакам..
И започвам да се чудя.. заслужава ли си наистина..
Ако никое момиче не се интересува от мен.. вината всъщност не е в мен.. аз познавам себе си.. явно те не ме познават.. иначе нямаше да ме отблъскват така.. предполагам..
разочарованието от напразните очаквания е изтощително..
Ако искаш "просто да имаш гадже" не се занимавай..
партньорът ти също би имал чувства.. и той би искал внимание..

Mithridates (Vates)

17.   Въобще не се напрягай за това, когато му дойде времето, ще стане, и ще стане от самосебеси повярвай ми. Освен това в днешният модерен свят, всички 14/15 годишни пикли (извини ме за израза, но това е реалността)
пускат момчета в междукрачието си, ти па бъди по-различна, бъди уникална!

19.   Black Sabbath е във всяка тема - пенкилер. Много е забавно!

20.   Black Sabbath е "тя" ако не ме лъже паметта.. бих искал да се свържа с нея..

21.   19, не съм във всяка тема, даже има такива, които не съм чела. Отвори всички теми на първата страница и провери, вместо да пишеш небивалици или толкова не ме понасяш, че ти се привижда подписа ми? :D
Ама е забавно, когато някой не те харесва. :D Явно доста съм засегнала някой.

Black Sabbath

23.   Миличка не виждам защо си се отчаяла при положение, че целият живот е пред теб. Освен това много малко от връзките в ученическите продължават по - дълго време. Колкото до съучениците ти след 2 години ще поемете по своя път и след време всички тия училищни проблеми ще са без значение. Ако сега не срещнеш твоето момче то това може да се случи в студентските ти години ако разбира се възнамеряваш да следваш. Миналата година една от преподавателките ни разказваше как по време на следването се запознала със съпруга си. В моя клас имаше случаи на хора, които не можеха да се понасят в 9 клас оправиха си отношенията някъде в 12 ти и сега близо 6 години откакто сме завършили се уважават много.

24.   20, защо? И да, за хората, които не знаят, съм момиче, понеже подписът ми често обърква другите потребители.

Black Sabbath

25.   Пише 19. Напротив, симпатична си. Това беше шега. А за младия господин - просно пенкилер в женска форма няма. ;)

26.   Любовта, ако беше по избор, цял раздел в този сайт нямаше да съществува, може би дори още 1-2 щяха да отпаднат.Човек просто обиква и спира да мисли за себе си до такава степен, не се усеща как поставя друг пред себе си. Вчера, например, никак не ми се ставаше да си сипя вода, но приятеля ми не се чувстваше добре и беше уморен, така че отидох до кухнята и му направих чай. Преди седмица искаше варени картофи, никак не ми се хапваха, но му сготвих, за да го зарадвам. Давам съвсем прости и ежедевени примери. Не е задължително и любовта да е болка, ставаш по-раним, но никой не казал, че трябва да се влачиш по корем и да се молиш за милост. Сладко е, че не искаш да обичаш, защото не си видяла любов, но е наивно... човек не избира дали да обича, или не, човек избира само дали да е във връзка, или да е сам. Това, че си решила да си сама изобщо не означава, че няма да обичаш и да те боли, означава само, че ще пречиш на другите да те обичат също.

27.   25, сериозно? !

Black Sabbath

29.   Момиче, не знам в какъв филм си се вкарала, но и да имаш гадже това не означава, че той ще те обича. Всичко, което се случва в живота ти е последствие от твоите думи и мисли. Оправи си мисленето и ще си оправиш живота.

30.   Просто съм отчаяна, защото доста момчета са ме харесвали, но никога абсолютно никой не ми е предлагал и не знам защо. Какво не е наред с мен-красива съм, лъчезарна съм, имам чувство за хумор... Дори да не е перфектен или да не е "истинска любов", искам просто да изживея и аз първото гадже. На тази възраст е нормално да имам, а това, че никога никой не ми е предлагал ме депресира, срамувам се, защото аз лъжа когато някой ме попита на тема гаджета, иначе ми се смеят. Искам да си хвана гадже, за да се успокоя най-накрая, но това е супер трудно, защото никой не ми предлага.
-Авторка

31.   Колкото по-рано разбереш, че на никой не му дреме за теб толкова по-рано ще си намериш гадже.

32.   Авторке, мъж съм. Не мога да разбера, защо винаги казваш, "никой не ми предлага". Е добре, в любовта няма правила. Защо пък ти да не предложиш, или поне да направиш силен намек? ! Може да не ти предлагат, защото например, ако си красива, си мислят, че си заета, или че ще ги отрежеш. Наистина не мога да разбера какво ти пречи ти да предложиш? !

33.   Мисля, че момчето трябва да предложи на момичето, а не момичето на момчето. Ако предложа на някой първо е странно, второ ще загубя от достойнството и независимостта си, и трето момчето и приятелите му ще започнат да ми се подиграват. Не съм виждала никога досега момичето да предлага на момчето, винаги е обратното.
Автор

34.   Човек ще рече, че си на 30 като види колко си се отчаяла, че още си нямаш гадже. И другите като си имат гаджета какво? Много голям процент от тях не се обичат, не знаят какво значи това. Така, че и да имаш гадже не бъди сигурна, че той ще те обикне. За такива неща трябва много време, но някои не издържат, защото просто търсят секс. Аз съм момиче на 18 и трябва да се претеснявам тройно повече, че до сега съм нямала гадже. Дори не познавам никакви момчета, пък камо ли някой да ми е предложил. Но не се ядосвам, защото знам, че не ги привличам. Нямам хубави бедра, гърди, дупе и слава Богу, защото не искам никой да ме "обича" заради това. Трябва да спреш да имаш големи очаквания. Да се обича не е лесно.

35.   Как може да сте толкова безчувствени. Момичето е наранено в психиката. Майка, която не разбира дъщеря си и починал баща нормално е да иска внимание от момче за да се почувства обичана. Аз лично мила се гордея с теб страшно много, че си постигнала най-хубавото нещо да обичаш себе си! Върви гордо на пред не забравяй, че най-красивата роза има бодли а хората виждат лошото животът те води към човекът, който ще те направи щастлива!

36.   Здравейте! Аз съм авторката на темата. Вече съм на 20, навърших ги наскоро и имам съпруг, който е чужденец и е по-голям от мен, но е много добър и се държи с мен като с принцеса и се чувствам много щастлива. Като прочетох темата в началото не се сетих, че е моя, но по-късно осъзнах, че аз я бях писала като бях на 16. И сега като чета какво съм написала ми звучи странно. Защото на времето наистина се чувствах така, но нямах представа, че бъдещето ми ще бъде чак толкова различно. Сега осъзнавам, че проблемът е бил в това, че като бях на 16 аз все още живеех в много малко градче с 4000 жители и затова нямах гадже. Като станах на 17 бяхме на училищна екскурзия и за първи път се разхождах сама в друг град и супер бързо само за 1 ден там успях да си намеря гадже, по-точно то ме намери. Така, че колкото и да не е за вярване къде живееш има значение понякога. И другият проблем е бил, че в социалните мрежи не бях много популярна, но с времето станах и с това се появиха тонове предложения. Дори със съпругът ми се започнахме чрез Снапчат и излязохме само като приятели, но той се влюби в мен и аз с времето го харесах и нещата се случиха на късмет. Сега осъзнавам колко е различен живота ми, какви огромни промени има само за около 2 години. Ако преди някой ми беше казал, че ще се омъжа на 18 нямаше да му повярвам. Благодаря на всички за коментарите Ви. Наистина за всичко бяхте прави. Като съм писала тази история преди между другото съм била депресирана, защото знам, че аз обикновенно говоря така когато съм в депресия, изразявам се странно и преувеличено, сега например съм си в нормално състояние (недепресирано) и може да се забележи как начинът ми на говорене е много по-различен.