Споделена история от Тинейджърски

Нямам истински приятели
Здравейте, на 17 съм и съм момче от Пловдив. Прекалено скромен, не пия, не пуша, имам с кого да излизам, но като се съберем, те говорят за теми, които въобще не ме вълнуват и така не мога да се включа в разговора. Оставам на страна и се правя че ги слушам и че ми е интересно, а всъщност както се казва "тялом съм там, духом не". А ако не излизам с тях трябва постоянно да съм сам на компютъра. Споделете какво да направя в такива ситуации, искам да се запозная с някой, с който да имаме общ език и теми на разговор, да сме постоянно заедно, да се защитаваме в трудни моменти, ама не знам къде да търся такива хора и как да се сприятелим. Благодаря предварително за разбирането и съветите :)

Коментари

1.   Здравей. Аз също съм от Пловдив, само дето съм на 15 и съм момиче *смее се* .. Историята ти ми е много позната.. Аз също не се чувствам в свои води като съм с компанията. Мен ме интересуват много по-различни и (с риск да прозвучи нескромно), много по-зрели теми. Вече даже предпочитам да излизам сама.. По-интересно ми е отколкото с онези пикльовци с които не мога да завъжа един разговор като за хората.. Ако питаш мен.. По- добре или иди се запознай с някой на твоето ниво, или просто продължаваш да си стоиш пред компютъра (колкото и да е, поне в интернет има много места където да намериш хора с които да говориш нещо смислено).

Това беше от мен.. Много поздрави и успехи от мен: Поли (:

2.   Оооо, човек, аз съм момиче, на 14 и съм в същото положение.....никви приятели, само познати, които когато имат нужда от мене съм до тях, но когато стане въпрос за мене....на никой не му пука.... търсих търсих приятели,ама нищо......но пък за всеки влак си има пътници и още е мн рано за каквито и да са заключения :)

3.   АЗ СЪМ МОМИЧЕ НА 18 ГОД. И НА МЕН МИ Е ПОЗНАТО ТОВА. ЩЕ ТИ ДАМ САВЕТ ЧЕ НЯМА СМИСАЛ ДА ИЗЛИЗАШ С ХОРА, С КОИТО НЕ ТИ Е ПРИЯТНО САМО И САМО ДА ИМА С КОГО ДА ИЗЛИЗАШ. ОПИТАЙ СЕ ДА СЕ ЗАПИШЕШ ЗА НЕЩО, АКО ТРЯБВА НАМЕРИ ПО-ВЪЗРАСТНИ ОТ ТЕБ ХОРА, С КОИТО ЩЕ СИ ДОПАДАТЕ ПО ИНТЕРЕСИ. НЕ ПОЗВОЛЯВАЙ НА САМОТАТА ДА ТЕ ПОГЪЛНЕ. БИЛА СЪМ В ТВОЕТО ПОЛОЖЕНИЕ. ОТ ТЕБ ЗАВИСИ ЕДИНСТВЕНО ДА СЕ ИЗМАКНЕШ ОТ БЛАТОТО. УСПЕХ!

4.   И аз съм същия като теб. Разбирам те много добре. Все едно разказваш моята история.

5.   Намери хора на твоето ниво да (:
Просто не бива да се правиш на това което не си (:
Намери нови приятели нова компания и ще ти е по добре (:

6.   Виж.. не мисля, че трябва да търсиш компания.. по-лесно е да си намериш един човек, но той наистина да ти бъде верен.. няма значение пола.. важното е да е истински приятел.. не го избирай по външността, защото в повечето случаи ще сгрешиш много.. а между другото време пробвай и тези твоите "фр" дали наистина са ти такива.. А замислял ли си се дали няма друг такъв човек в компанията, който също не намира общ език с другите и се прави, че ги слуша... ;]

7.   Аз съм на 14 год. момче от Варна. И аз съм като номер 2 и като автора. Винаги съм до тях като им тряя нещо ама те не ибаат за мене. И те си говорят на теми които мене не ме вълнуват и по цял ден тряя да сеяд на компа !

8.   Разбирам напълно автора, 2 и 7, но просто живея в малък град и няма толкова голям избор по отношение на компании и приятели. Има кръг от хора, с които се движа, но не се чувствам много добре и в свои води с тях. И с друга компания е ставало по същия начин както сега. Не искам да мисля, че причината да не мога да си намеря приятели,с които да си приличаме,да прекарваме хубаво и да има за какво да си говорим, е някакъв проблем, който произлиза от самата мен. Мисля,че трябва да сме по-общителни и да общуваме с повече хора, които да не са от компанията ни и ако намерим такива,с които да се чувстваме по-добре, тогава да оставим старите "приятели", защото може да дойде момент, в който да останем сами, а това за мен не е добре...

9.   "Няма приятели, а само познати". Доскоро си мислех, че това лафче не е вярно, но наистина всеки мисли за себе си... колкото и да не ни се иска.

10.   Хаха миличка ти чак сега ли го разбираш това! Мн ясно че всеки ще гледа себе си. Ти ако си очаквала някои от твойте приятели да ти помогне мила тогава ти живееш в една огромна лъжа! И все пак не забравяй с ПРИЯТЕЛИ НЕ СЕ ЖИВЕЕ!!!!!!!!

11.   Да така е с приятели не се живее, ноооо защо, защо и пак защо по дяволите твърдите, че няма истински приятели аз имам само един близък човек до мен, но мога да почувствам, че ще умре за мен (изобщо не става въпрос за приятеля ми).

Айде сега пак всички ще си кажат ''поредното заблудено момиченце''. Но не е така разберете аз мога да се жертвам за мойте прятели защото може те са мн мн малобройни, но все пак ги има. Всички до един в тази тема сте отчаяни и аз бях така минала съм през това и ви обещавам, че ако някой от вас си напише скайпа си след известно време ще се запознаем и коренно ще си промените отношението по този въпрос!

Хайде кой ще се усмели на това.

12.   Нямаш приятели на които можеш да разчеташ замисли се защо е така. Пък и като не са ти приятни за кво въобще движиш с тях!?

13.   №11 определено не спятам че си поредното заблудено момиченце. Даже напротив завиждам ти благородно, защото няма по-ценно от това което ти си разбрала. Аз съм също една от поредните "изгубени души". Супер самотна съм, нямам истински приятели, но эа това търся причината в себе си. Смятам че всеки първо да опоэнае себе си и преди да съди другите. Има истински приятели. Въпрос на време е да ги срещнеш, на интелигентност да ги оцениш, на самоотверженост да ги запазиш. Жалко е обаче че не можем да осъзнаем тия неща навреме. Аз бих се осмелила да оставя skypa си.
А сега до автора. Понякога срадните души се крият там където не предполагаш. Просто трябва да отвориш сърцето си и да ги приемеш. Затвориш ли се нищо не постигаш!

14.   Аз съм №11. До № 13.
Благодаря радвам се, че не съм единствената, която вярва в приятелството.

И един съвет: За да намериш истински приятели, преди всичко ти бъди такава. Покажи на човека до теб, на какво си способна и той ще ти отвръща по същия начин.

15.   Вие луди ли сте? Повечето де. Как да няма истински приятели? Щом вие самите мислите, че можете да бъдете истински приятел на някого, защо не вярвате, че и други могат да бъдат. Факт е, че са малко хората, които не биха били егоисти и в критични ситуации биха помогнали. Но не знаете ли поговорката: "Каквото почукало, такова се обадило"?... Вярвайте малко повече, но не прекалено. Все пак най-добрият приятел на човек, е ссобственият АЗ.

16.   На 12 съм. Всичките ми съученички са много лигави, а аз искам да съм малко по-сериозно, защото не съм толкова малка. Слушам рок, а не чалга, обличам се както ми хареса ..
Много по-различна съм от тях ..
Какво да правя, живея в адски малак град, трябва да живея без истински приятели ли ? :(

17.   Няма истински приятели! До автора: пиши ми на p8p6@abv.bg

18.   Към автора: Много търся и аз такива хора. Много бих искал да се запознаем. Разбира се, това важи са всички, които желаят. Ако някой иска да пише, shadow__the__hedgehog@abv.bg или shadow_the_hedgehog_003 в skype :).

19.   ииии да :(..
И аз живеа в малък град (Русе наистина тесен град) където се обърна само негативизъм и простотия.
Само около центъра има живот,останалото на гръда е изгубено..

За момичетата (абе защо всички се опитват са станат MILF..)
такааа..не е толкова лошо да нямаш приятели отдай се на нещо (като музика,книги..изкуство.. 8)) предполагам че не ти казах това което искаш да чуеш но не мислиш ли че това е отвор за нов вход във живота ти?

Със много лИбов и здраве

21.   Здравей, аз съм на 16 години и историята ми е абсолютно същата.
Сега е лято и е ваканция, а аз през повечето време седя у нас и се интересувам за бъдещето си. Дори започнах да изучавам език, въпреки че имам още 2 години до края на гимназията.
Днес излязох на кафе с "компанията".
Куриоза беше, че две уж добри приятелки, дупе и гащи кажи речи, се разсърдиха една на друга поради най-голямата глупост, която съм чувала. Уговаряли са се за море, но понеже едната щяло да й дойде постоянно повтаряла че няма да успее да отиде и се извинявала, а другата, днес, след като не са отишли на море, не й се обажда, и другото момиче автоматично казва: Тя ми се сърди сега. Затова няма да ми се обади. И аз няма да й се обадя.
Накрая момичето с автоматичната реплика си тръгна като му беше адски спечено, на мен ми стана супер тъпо, заради простотията, а другата, която се сърди даже я напсува и вика - ми да се сърди пък, какво ме интересува. А моята най-добра приятелка, която ми беше отнета от същото това псуващо момиче, я подкрепи и дори каза предпочитам И. да ми се сърди, отколкото А. - сърдитото момиче. Мисля, че няма нужда да казвам, че това не е приятелство. Пример, не сме се виждали от един месец, аз се чудя как да се покрия, и въпреки това, въпреки че ме питаха хиляди пъти защо не излизам, нямаше нито един смс, Иве, ще излизаме тази вечер, ела с нас да се видим. Едва снощи вечер, и то от момиче от компанията, с което не сме толкова близки.
Като се замисля, ние сме добра компания, но само компания. За излизане, няколко бъзика и рожденни дни. Но истински приятели, едва ли.
Или както пеят Металика в една песен - Sad, but true. =[

22.   Здравейте аз съм от София и съм на 12 години.И съм момиче. Аз имам друг проблем.Наскоро заминавах и след като се върнах имаше ново дете в квартала което играеше с приятелите ми.Отидох при тях за да се представя на новия но изведнъж започнаха да ме обиждат и да си шепнат против мене.Бях много тъжна и си отидох .Какво да направя за да ми станат отново приятели?Моля ви кажете......

23.   Здравейте на всички , аз мисля че мене няма да ме приемете на сериозно понеже съм малка , но искам да изразя и моето мнение . Аз съм от гр . Чирпан на 11 години. За момчето от Пловдив - 17 год . искам да кажа - Аз мисля да им кажеш в очите , че не те вълнуват тези теми , а ако са истенски приятели те ще се съгласят с тебе и ще сменят темите . Винаги трябва да казва истината в очите на приятелите ни колкото и да е тежка и да не им харесва

24.   До номер 22. И аз съм на 12 години от Чирпан . Спечели ги отново . Започнете да правете същото както преди . И им кажи , че искаш миналите приятели , миналите другари от преди . Кажи им какво чувстваш . И аз съм имала много такива истории

25.   и аз съм от пловдив и съм момиче на 15 години същия начин съм тука сас тия кифли дето уж ми са водат за приятелки а са долни мастиики .

ако искаш ми пиши в скаипа л0ст.стар на англииски .

26.   благодарен че изобщо имаш някакви приятели.Истинските ще си проличат сами когато му дойде времето

27.   Здравейте! И аз мога да кажа, че съм в същото положение като повечето писали тук. Обаче не съм отчаян и все пак се опитвам да открия нови приятели, с които да можем да разговаряме нормално и да си вярваме. Всъщност аз нямам предпочитание към темите, които обсъждаме когато се съберем с приятели. Всъщност съм бил в 3-4 различни компаний, като едните са маниаци на тема World Of Warcraft(заблудени геймърчета), другите са пушачи и пияници, а останалите, за които мислех, че са нормални се оказа предатели. Все пак продължавам да излизам и с 3-те компаний по различно време, защото не искам да се окривам в къщи и да стана зависим от това, да не излизам навън. И аз както повече писали тук съм от Пловдив, но всъщност живея на село, но уча в града :) И все пак към основното в тази тема и аз си търся нови приятели, с които да си подхождаме - нямам предвид да говоримза спорт само, мен ме интересува всичко от спорт до политика(до безкрай) :Д:Д Ако сте от Пловдив или от околноста но учите в Пловдив може да се запознаем по скайп, пък защо и да не станем приятели :).. темата ще я следя можете да оставите по 1 скайп в коментара си :)

28.   Здравейте! аз сам момиче и аз много си изпатих с приятелка която най малко очаквах да ми забие нож в гърба, но се случи много боли а няма да го простя никога, а и както има поговорка" по лесно е да простиш на враг, отколкото на приятел"! ! не се очайвам, но исках да кажа, че са много рядко се срещаните хора които може да се разчита.. Доверие само на себе си! ! !

29.   Здравейте! Аз съм момиче на 15. Историята ми е доста позната, защато и аз съм в такова състояние. Но на мен ме използват също нато номер2. Но моят съвет е да излизаш с тях може би пък някой ден ще срещнещ приятел като за теб. Не става да си седиш само у дома. Така че успех и не се отчайвай.

30.   Аз пък съм на 21 и не съм в по-различно положение от повечето писали тук. Мога единствено да ви препоръчам да не губите вяра в истинското приятелство и да не се превръщате в хладни и цинични индивиди просто защото на този етап(12, 15, 17 год. ) не разполагате с компания. Понякога няма по-добра компания от 1-2 човека, но пък верни до гроб. Успех!

32.   ЗДРАВЕЙТЕ! ВСИЧКИ ТУК СА ПРАВИ.... ТОВА НА МЕН МИ СЕ СЛУЧВА ПОЧТИ ВСЕКИ ДЕН. ПЪРВО ЕДНА ЕМИ МЕ ЗАРЯЗА ЗАЩОТО СМЕ БИЛИ ОТ РАЗЛИЧНИ КЛАСОВЕ.... И МИ ГО СЪОБЩИ ПО ЧАТА, ТОГАВА БЯХ СЪСИПАНА МИСЛЕХ ЧЕ ПРИЯТЕЛСТВОТО НИ ЗНАЧИ НЕЩО ЗА НЕЯ, А ТО ИЗОБЩО НЕ БИЛО ТАКА... СЕГА СЕ ЧУДЯ... СЪЩЕСТВУВАТ ЛИ НАИСТИНА ПРИЯТЕЛИТЕ ИЛИ СА ИЗМИСЛЕНИ ЗА ДА ГИ ТЪРСИМ И ДА НЕ ГИ НАМИРАМЕ... МОЯТ СЪВЕТ КЪМ ТЕБ Е ДА СЕ ЗАМИСЛИШ ДАЛИ ТВОИТЕ ПРИЯТЕЛИ НАИСТИНА СА ТИ ТАКИВА, И ДА СЕ ОГЛЕДАШ ДАЛИ НЯКОЙ КОИТО ДОСЕГА НЕ СИ ЗАБЕЛЯЗАЛ, НО ИСКА ДА СТЕ ПРИЯТЕЛИ! АЗ СЪМ СИГУРНА ЧЕ ЩЕ СИ НАМЕРИШ СТРАХОТЕН ПРИЯТЕЛ :]]]

34.   И аз съм така... Преди време се скарах с едни мои "приятели" и те искаха да се променя, за да съм приятелка с тях. И понеже ходех само с тях от моя клас, сега излиза, че нямам приятели... Само от другите класове, но там пък е както твоя случай... Човек се нуждае от приятели, но едно от най-важните неща е да те приемат такъв, какъвто си, а не както при мен - да искат да се променя. Търси ги със сърцето! Дано съм била полезна! :)

35.   И при мен е така аз съм на 13 години и имам много "приятели" събираме се почти всеки ден вчера се видяхме като обикновенно те си говореха неща които въобще не ме интересуват често ме избягваха и накрая си тръгнах а знаеш ли най забавната част те дори не забелязаха че ме няма

36.   "Имам много "приятели" - знаеш ли най забавната част? Те дори не забелязаха, че ме няма". Това говори доста красноречиво и макар темата да е стара, ще драсна два реда. Приятели няма или ако изобщо имаш, те са 1-2 максимум. Това да имаш 20 души приятели, те просто не са такива. Вече съм почти на 25 години и съм се сблъскал с доста неща, по-важното е според мен да осъзнаеш целта си в живота. Човек трябва да се научи и да си е самодостатъчен, но това не означава да избягваш другите. Просто не си губи времето с тях. Ще ти дам един прост пример. От да речем 10 души, които си смятала за приятели, някой трябва да ти помогне да си намериш работа или пък да ти даде заем в труден момент, или ако щеш да те приюти за известно време, дали ще има и 1, който да отговаря на този критерий? Помисли си хубаво, докато човек е млад е склонен да вижда нещата през розови очила, но като се сблъска с живота и види, че няма помощ отникъде освен от него самия, нещата се променят. Толкова от мен. Чао.

P.S. А и както имаше една поговорка "Времената се менят", а оттам и хората и техните приоритети в живота, а следователно и приятелствата. ;-)

37.   Аз нямам дори и повърхностни приятелства!!! Така че не се оплаквай!

40.   Ами, просто ходи на повече обществени места, запознавай се с повече хора, и ще видиш - ще намериш промяна! :)