Споделена история от Тинейджърски

Училище
Здравейте, аз съм момиче в 5 клас. Има едно момиче в училище, с нея стоим заедно, но ако отсъства някой веднага сяда на мястото му, а аз въобще не я интересувам. Когато няма с кой да стои веднага ме вика! . Не харесвам това момиче, но няма с кой друг да стоя, а не искам да съм сама:(Тя се подмазва на две момичета, които само я използват, но тя не го осъзнава. Щом я изгонят отива при някои други и накрая като е отхвърлена от всички идва при мен. След няколко дни пак е при тези момичета, върви след тях като... куче! В училище често ѝ се подиграват, има и прякор, който не харесва и мрази да я наричат така. Но пък когато ѝ трябва нещо веднага иска от мен, после въобще не забелязва. Проблемът е, че тя много ме дразни. Из цялото училище вика имената нантези момичета и още повече се дразня. Опитвам се да не ѝ обръщам внимание, но не става. Ако имах други приятелки в класа, нямаше да обръщам внимание на момичето, но нямам:(Не харесвам този клас, но ще ги търпя до 7 клас, а в 8 ще кандидатствам някъде. Момичетата се събиратмна групички, и аз понякога отивам, но много-много не ми обръщат внимание, не ме харесват просто, нито пък аз тях. Имах приятелка, но тя се премести да учи другаде, като беше тук се сприятелих и с другите, но сега не ме забелязват и не ме харесват. Тази година съм доста самотна, не се виждам с никой, освен с приятелката ми в събота или неделя и не всяка седмица. Онова момиче само ми звъни да пита за домашната(да ме използва съответно), но телефона ми често е без звук и не вдигам. В класа ни има едно момче, постоянно го бият и обиждат. Причината може и да е в мен-по-срамежлива и стеснителна съм. Просто в този клас не мога да намеря приятели! Дайте ми някакъв съвет! Не мога да сменя училището, защото родителите ми не са съгласни, за класа също.
Когато разменяхме подаръци си говореха, че никой не иска да му се падна аз:(
Заради този клас вече ходя с нежелание на училище. Тази година не знам защо толкова не ме харесват. Ме ме обиждат, но и въобще за тях не съществувам, ако се опитам да съм приятелка с някой те ме отбягват. Казвала съм на майка ми, че искам да съм в друго училище, но тя не ме разбира, въобще за нищо не ме разбира:(И вече не споделям нищо с нея. Дайте ми съвет какво да правя, къде да си намеря нови приятели, дали си струва да се местя в друг клас или училище другата учебна година, кк да спра да се дразня с това момиче, как да съм по-спокойна?
Благодаря Ви, че прочетохте.
Съжалявам, малко дълга е историята.

Коментари

1.   Миличка, дори вашите да не са съгласни настоявай упорито пред тях повтаряй им, че не си щастлива в това училище докато не те чуят! Ако те обичат наистина ще направят каквото трябва а то е да те преместят в друго училище и да започнеш на чисто Не си заслужава да търпиш още 2 години щом не се чувстваш добре, нито в класа, нито в училището! И аз като съм имала проблем с напаст търпях и тормоза момчетата не прави и ти моята грешка. Няма нищо по - важно за един родител от това детето му да е спокойно и да ходи на училище с желание това кажи на вашите! ж. 24

2.   (Когато отваряш скоба трябва и да я затваряш)

3.   Това :( е тъжно лице емотиконка, а не отворена скоба, номер 2!
Аз съм била жертва на тормоз в продължение на 7 години - то 1-ви до 7-ми клас! Като преживяла това по същия начин с най-малките подробности (моите родители също не искаха да ме преместят) ти казвам да им пилиш на главата докато не го направят! Всеки ден по-няколко пъти! Ще повтаряш че не ти харесва там и толкова, ако не те преместят дори ще спреш да ходиш на училище, да видим дали няма да те преместят.... Как може да има толкова глупави родители (визирай и моите също), че детето като не е щастливо сред класа си и училището, въобще ще спре да учи и да се развива! Този проблем няма да изчезне от само себе си!
Ж19

4.   Номер 2, като си такъв спец по пунктуация, за точки и запетаи не си ли чувал? За възрастта си, детето пише прекрасно! При такъв проблем, няколко грешки от невнимание са нищо! А какво означава тази скоба, номер 3 е обяснила, споделям изцяло и мнението ѝ по темата.

5.   Не искат да ме местят, защото ще трябва да пътувам. Живея в малък град, в който има само 1 училище.
От авторката