Споделена история от Тинейджърски

Сериозен проблем
Здравейте хора , моля за одобрение от редакторите на поста ми защото е супер важно
Аз съм момиче на 14 почти 15 и имам сериозен проблем..и той е не мога да спра да си ям кожичките в устата най вече където са бузите
Нямам си и на идея от кога или защо или къде се научих да го правя но е ужасно
Знам че е ужасно и сама се самонаранявам но не мога да спра , нещо като пристрастена съм
Но е супер гадно защото после ми стават на рани
и не мога да ям
Не знам как да се справя с проблема казах на майка ми че съм за психолог но тя не ми вярва
Пробвах в срок на една седмица дали ще мога да спра но не мина много добре
Четох във интернет че това нещо се казвало дерматофагия но там никъде не беше уточнено, че дерматофагията включва и хапане на вътрешноста на устата освен пръстите.
Моля ви дайте ми някакъв начин или съвет как да спра да се капя и наранявам сама защото вече ми омръзна постоянно да ме боли и да не мога да ям моля ви толкова съм отчаяна от това вече , че..
Благодаря предварително

Коментари

1.   Явно проблема ти е свързан с повечко тревожност. Оправи си източника на тревожност - даскало или нещо в личния живот. Отговора не е в хапането, а другаде.

2.   Това е вид компулсивно поведение. Консултирай се със психиатър. Мисля, че SSRi може да ти помогне