Споделена история от Тинейджърски

Най-добрите ми приятели ме изоставиха
Здравейте на всички. Аз съм момче на 15 години и в момента съм 8-ми клас. Проблемът ми е следният:

Двама от най-добрите ми приятели някак си се отделиха от мен и като цяло нашата групичка. Единият го познавам от детската градина а другият от първи клас. Ще ги наричам Иван и Петър. Всичко започна лятната ваканция. Иван си беше намерил гадже и често излизаше с нея и нейната компания. Петър излизаше с нас от време на време, но през повечето време излизаше с една негова стара приятелка. Естествено аз нямах проблем. Все пак аз не ги притежавам. Постепенно двамата почнаха да общуват един с друг, но все по-малко с нас. Почти спряха да излизат с другите, но аз все пак продължавах да дружа с тях. Но усещах как на тях все повече не им пукаше за мен или за другите и ако аз не им се обадих те нямаше да ме потърсят или ще ме потърсят само ако им е много скучно или ако им трябва нещо. Почнаха да пушат и да пият. Иван скъса с гаджето си. И се опитваше да се прави на играч. Опитваше се да впечатли момичета за моя сметка. Дори се скарахме и се сбихме, само защото искаше да се направи на силен пред момичетата. Обаче ми сеизвини и всичко си беше както преди. Почна учебната година. С Петър бяхме в един клас и се радвах понеже няма да съм напълно сам. Иван беше в друго училище, но се премести в нашето(в друг клас). Премести се заради Петър не заради мен. След това Петър почна да ходи на партита с приятелката му която споменах по-горе. В последствие и Иван се присъедини, главно защото имаше алкохол цигари и момичета. Все още си говорим, но веднага щом ги повикат, ме зарязват и отиват да "купонясват". Не мисля, че може много да се направи и честно казано ако продължат с алкохола и цигарите едва ли ще искам да съм им приятел. Просто исках да споделя с някой. Надявам се редакторите да одобрят историята.

Коментари

1.   Няма вечни неща, всичко се променя. Естествено, че ако някой си е хванал гадже, няма да мисли ти дали не скучаеш. Както сам осъзнаваш, не притежаваш приятелите си. Ти също можеш да си намериш нови.

2.   Твоите приятели си гледат кефа и са повече или по-малко егоисти. Един иска гадже и гледа да я впечатли дори и с цената на твоето приятелство. По-сладко е да има момичето, отколкото да си говори с теб. Естествено, ти не го разбираш това, защото не искаш момиче, а приятелство. Всеки е прав за себе си. Просто си намери нови приятели и не допускай някой да те използва, за да постига собствените си цели.

3.   Това е реалността, на всички се случват такива неща. По-добре сега отколкото после. Това е неизбежно всеки минава ;)