Споделена история от Тинейджърски

Вече не се забавлявам.
Всичко започна със завършването на гимназията. И както всички казват, живота след нея наистина се променя. Станах студентка. Отидох да живея в друг град и някак си нещата не се подредиха по най-добрия начин. Не ми допадна групата ми, просто не можах да намеря обща тема с повечето хора и съответно не си намерих компания, което малко ме разочарова. Очаквах да се запозная с много нови хора, студентския живот да ми бъде интересен и т. н., а вместо това лежа по цял ден и се чудя какво да правя... Не за друго, но просто защото няма с кой да изляза. Имам няколко приятелки от моя град с, които сме заедно студентки, но на тях почти никога не им се излиза. А аз толкова искам да излизам, да се срещам с нови хора, да се забавлявам.... В гимназията беше така, имахме компания, събирахме се, излизахме... беше приятно. Но всеки пое по своя път. Вече дори не знам имам ли останали приятели. Повечето от родния ми град ме позабравиха след като отидох да уча в друг град-а в него приятели не намерих. Дори, когато се прибера вкъщи, вече почти никой не ми звъни, не ме викат да излизам с тях и от това ме боли. Чувствам се, че вече не принадлежа никъде. Знам, че все още е първата ми година в университета и се надявам нещата да се променят към по-добро и да срещна хора, с които да дружа след време. Но до тогава не знам как да изляза от тази безизходица. И не разбирам с какво отблъсквам така хората около мен...

Коментари

1.   А защо ти не потърсиш старите си приятели?

2.   Добре дошла в истинския живот.
Няма вечерни излизания, няма забавления.
Всичко е графици, графици, графици.
Свиквай!

3.   Нашата група си направи общ чат и постоянно се търсим. Не мога да кажа, че сме големи приятели, но повечето от нас са на ново място и имат нужда от развлечения. Надали си единствения човек в курса, който иска да излиза по-често и да има приятели от университета, затова не се затваряй в себе си, а общувай повече с останалите. Аз, например, като вляза в залата, преди да е дошъл преподавателя, започвам да си говоря с колегите до мен "Как сте? Какво правихте през събота и неделя? ". Не съм общителна личност, но още след 1 седмица ми стана ясно, че няма да оцелея дълго, ако не се опитам да се разчупя малко и да създам приятелства без да се притеснявам. Първоначално групата ми не ми харесваше, затова я смених, отидох в канцеларията и помолих да ме сменят, за да бъда в група, в която се разбирам с повече хора. Стана бързо, само трябваше да наваксам с някои часове. Не си сама, не си мисли, че единствено ти се чувстваш по този начин, със сигурност има и други. Пък и сигурно си на общежитие, така че можеш да излизаш и да общуваш със съквартирантките си и със съседите по стая. Сериозно, много е трудно да си сам и всичко за теб да е ново, така че се опитай да говориш повече и предлагай на другите да излизате, със сигурност поне един ще се съгласи.