Споделена история от Тинейджърски

Котката
Здравейте, имаме една женска котка, прави много бели. Постоянно дращи по прозорците, има къща от морска пяна и постоянно разваля къщата, всичко е в такава пяна, изкарва силикон от тоалетната си, пръска гранулите, лятото разравя всички саксии. Вчера ѝ купихме по-евтини гранули и не ги яде. Как да я възпитаме, така че да не прави бели(на 9 месеца е)? Пречи ли да ѝ даваме по-евтина храна, например 5 лв кг? Трябва ли да се дава друго освен хапче за паразити(друго не сме давали и не е имало проблем)? Ако е от значение котката е улична. Благодаря, че прочетохте, ще се радвам да чуя вашите мнения.

Коментари

1.   Аз имам две котки и ги научих да не драскат по мебелите и да не правят бели като им казвам строго и силно "Не! " когато ги видя да правят съответните бели. Така едната се научи бързо, другата по-бавно, просто трябва постоянство. Защо има котката такава къща? На котките им трябва статив или дъска, на които да си точат ноктите, не къща от пяна. В саксиите забучи в пръстта на гъсто дълги твърди клечки от типа за суши примерно. След като сте я хранили с хубава храна, нормално е да не иска да яде от тази- усеща, че има па-малко месо и повече изкуствени съставки. Освен това котките имат един сензор на обоняние на небцето си и ако им се дава храна, която не съвпада с този сензор, просто не я ядат. Хубаво е да я ваксинираш с основна ваксина, ако е домашна, а ако излиза трябва да я ваксинирате срещу множеството заразни болести сред уличните котки. Също така трябва да я кастрирате тъй като ще започне да уринира из апартамента в най-скоро време. Като цяло котката, която е улична няма изградени навици на домашна котка и е доста по-дива от котки, родени в домашни условия. Но не е непоправимо, с много любов и търпение, без агресия може да я научиш и да стане най-милата и гальовно котка :)

3.   Как може да кастрирате горкото животно, това не е хуманно. Защо гледате животни в дома си, ако ще ги осакатявате?

4.   Вземете и играчки и играйте с нея така ще изразходва енергия по - бързо и няма да и остава време да драска след като е уморена от игра. Нормално е да и се играе понеже все още е малка когато остарее само ще яде и ще спи. Колкото до гранулите възможно е да не ги харесва, защото в тях има всичко друго но не и месо. Един съсед не взема на кучето си кучешка храна по същата причина животното не я яде понеже усеща че почти няма месо в нея купува му пилешки шийки, рагу или свински крачета и му ги вари.