Споделена история от Тинейджърски

Как да премахна мислите си за него?
Здравейте. Момиче на почти 16 години съм. Ако има значение, момчето е на почти 18. Ще започна с това, че се извинявам за поредната такава глупава за част от вас тема. Но е наистина важно за мен и не мога да се справя сама. Споделяла съм на най-близките си приятелки, но те не могат да ме разберат толкова добре...
По принцип съм оправно момиче, гледам да не се тормозя за глупости и за хора, които не си заслужават, но уви, това не мога да го преживея.
Ще започна с това, че му "хвърлих око" още на рождения си ден преди 5 месеца. Много исках да се запозная с него, но не събрах достатъчно смелост тогава. По стечение на обстоятелствата, 2 месеца след това започнахме да си пишем, опознахме се, сближихме се и решихме да излезем да се видим. Не мога да ви опиша колко щастлива бях тогава! Сега осъзнавам колко много съм го харесвала това момче (а и май още го харесвам... ), защото никога не съм се чувствала по този начин, по който съм се чувствала, когато съм била в неговата компания. Излизахме няколко пъти, писахме си всеки ден. По едно време започнахме да се държим като гаджета, но дефакто не бяхме такива. Разхождахме се, говорихме си, беше ме поканил и да гледаме филм у тях. Сега искам да кажа, че наистина гледахме филм :D Имаше нормалните прегръдки и целувки, но нищо повече. От негова страна нямаше никакъв натиск ли намек за други неща. Този ден и следващия бяха доста специални празници. Единия ден бях безкрайно щастлива, а другия- точно обратното. Държеше се дръпнато, нещо се бе случило. 2 дни след това ми каза, че нещата няма да се получат и само е "пробвал" дали ще му харесам. Наистина бях съкрушена тогава. След това той се опита да забирява най-добрата ми приятелка. В началото на годината решихме да му спретнем малка изненада, един вид да му върнем за това, дето ни е разигравал.
Аз осъзнавайки всичко това, разбирам, че е бил загуба на време, боклук и тн., но продължавам да мисля за него... Не знам по какъв начин мога да го забравя, тъй като най-хубавите си моменти съм прекарала с него. Най-кофти е, че е от моето училище и го виждам на ден поне 2 пъти. Знам, че той вече няма интерес към мен, но умът ми явно не иска да го приеме. Продължавам да страдам и някои дни просто плача, в лошо настроение съм и мисля с какво не съм била достатъчна.
Въпросът ми е вие как се справяте (или сте се справяли) в някакви подобни ситуации?

Коментари

1.   Ееее, че кой не е страдал от любовни трепети в тези години? И да, те са с размер на голяма драма. Какво да се прави-хормоните бълбукат. Ами, нищо особено не се прави в такива с лучаи. Просто, гледай да не си го навиваш на пръста, че искаш да си снего или да се тормозиш защо не те харесвал. Ами, сложно е това с хареснането-някой ти харесва друг-не. Никой не е виновен. Той -също. Може би, твоята приятелка му е харесвала по-вече. Може да си е въобразил, че е голям играч, кой знае.
Всичко ще отмине. Не си го слагай много на сърцето.

2.   Ох, мила може да не мине толкова бързо, колкото искаш. Аз вече година и два месеца си въздишам още и сърцето ми трепери при мисълта за него, а дори не бяхме във връзка. Просто помня всеки един момент, всекя секунда и не могс да го забравя

3.   Бях във същата ситуация проблема беше че той не изпитваше същите чувства след 6 месеца намерих идеалното момче и сега изобщо не се сещам за него. Накратко мисълта ми беше да изчакаш и твоето момче ще те намери а доколкото за оня "боклук" не си струва да мислиш за него просто продължи напред пожелавам ти да намериш любовта която винаги си искала
Ж. 16г

4.   Здравей пише ти момиче на 17. При мен беше малко по различно. Той беше в моя клас. Аз си го харесвах от 8-ми клас. И тогава може би съдбата ми се усмихна и след 2-3 месеца от започването на учебната година се запознахме, сближихме се и нещата се получиха. Но това мое щастие не продължи дълго около 5 месеца. Когато го видях с една много близка приятелка. Която беше с година по голяма от нас. Много ме заболя, исках да се изместя в друго училище, много ме болеше. Чувствах се наранена и предадена. С помощта на психолог някакк си се справих. Просто не го забелязвах. За мен той беше минало. Но лятото се случи така че бяхме в един хотел и така в началото го отбягвах, но после нещата сами се случиха започнахме да се събираме и да си говорим, но бях резервирана към него. И така до края на почивката. След края на лятото, начолото на октомври сякаш нещо в мен отново пламна. Мисълта за него ме влудяваше, и тогава започнах да го отбягвам отново, за да не бъда отново наранена. Този път окончателно реших да се преместя и точно тогава съобщиха на баща ми, че трябва да замине за Италия. И така заминахме... Но нещата се объркаха и на следващото лято се върнахме. Разбрах, че той цяла година не е спирал да ме търси. Тогава не издържах и отидох при него. Казах му всичко което чувствах към него, а той ми разказа защо е направил онази глупост в осми клас. Тогава се събрахме и от тогава сме заедно. Искам да ти кажа, че трудно ще го забравиш, но дано нещата да се оправят.

5.   Много е лесно да се казва НЕ СИ ГО СЛАГАЙ НА СЪРЦЕ! Ама хората, които не са изпитали тази мъка НИЩО не знаят. Нямат ни най-малка представа какво е да си от другата страна, трудната страна. Аз съм в почти същата ситуация, единствените разлики между нас двете са във възрастта и това, че ти си имала временни отношения с момчето. А какво направих аз: признах му какво означава за мен с най-искрената и мила валентинка, естествено анонимна, а той не е казал нищо, дори не е благодарил. Оттук нататък много близки мой хора покрай мен започнаха да го мразят, някой казваха от слухове, че той е несериозен, че с приятелите си се бил гаврил с чувствата на момичетата, а други пък започнаха изведнъж да казват АМИ АКО ТОВА, КОЕТО СИ РАЗБРАЛА, НЕ Е ВЯРНО, смисъл ако той не е искал да покаже какво е почувствал от валентинката. И от толкова много мнения вече ти се оплита главата, но така и не спираш да обичаш. Аз сякаш го приех със всичките тези недостатъци, независимо верни или грешни, и продължих да го харесвам. И мен в момента много ме боли, от почти месец съм така всеки скапан ден. Няма някой, който да ни помогне, защото дори тези, които са го преживяли вече, и им е минало, ще кажат АМИ ТАКА Е ГАДНО Е АМА ГО ПРЕЖИВЯХ, ЩЕ УСПЕЕШ И ТИ. Ами какво ще правим докато успеем, Ами какво ако скоро изобщо не успеем! През това време наистина ще бъде мъчително и времето в мъчителните момети ще минава бавно. Затова само можеш да го потискаш, и да мислиш за всичко друго, но не и за това. Аз почти винаги успявам. Подкрепям те изцяло!