Споделена история от Тинейджърски

Предателство и лошо отношение
Здравейте на всички! Първо искам да кажа, че сайтът е доста добър. Е, вече започвам.

В училище (класа) всички сме си на групички. Момчета, по-умните момичета и ТЕ, "танцьорките". Групичка с мислещи се за добри танцьорки момичета.

Не, нямам нищо против да се изявяват, напротив, доскоро им бях най-големия фен. Но не, не бяха добри хора.

Изключително нахални, алчни и самовлюбени. Да, това са те. Обиждат, без да знаят нищо. Гонят приятелите си, псуват. Обиждат мен, без да знаят нищо за мен, само защото съм тиха, имам очила и добри оценки и не говоря в часовете (нямам забележки, това също). Нищо не съм им направила, но те почнаха. Стисках зъби, не обръщах внимание... докато едно момиче не реши просто ей така, без причина да ме нарече изрод. Правилно прочетохте. Ей така, без да съм направила нещо.

Но не съм аз изродът, а тя. Аз съм слаба, тя е пълна. Нямам пъпки, а тя е цялата в пъпки. Умна съм, а тя е глупава. Тиха съм, а тя отново е точно обратното.

Но да се върнем към същността на темата. Един ден се скараха. Уж. И познайте.

Да, точно онова момиче се присъедини в нашата групичка, ей така. Другите веднага й повярваха, но аз исках да видя със сигурност. Убеди ме.

Другите ми казваха да не й вярвам, но аз казах не. Каква глупачка съм.

И ей така, споделих й всичките си тайни. Кой харесвам, какво мисля за групичката и танците, кое момче намирам за умно, кои момичета не понасям (от групичката).
Няколко месеца добре.
И й вярвах. До днес.

Сдобриха се. И им изпя всичките ми тайни. На мен, на приятелите ми. Всичко.
Казаха на момчето което харесвам, какво изпитвам към него.
Смееха ми се, сочеха ме. От срам почервенях и се свих в стола.
Викаха, блъскаха. И тогава не издържах:
- Я стига! Абе я се вижте какви сте и после обиждайте! И какво, като танцувате и всички ви харесват се мислите за много красиви ли? ! Че МИСЛИТЕ че можете да танцувате? Е, имам новина за вас. НЕ МОЖЕТЕ. Набийте си го в тъпите глави! Не се гледате какви сте прости като галоши, дебели и пъпчиви.
Не ме закачайте, защото не знаете нищо за мен. Не знаете, че съм геймър, че гледам това или онова, че обичам да се клатя на стола, че извън училище съм съвсем друг човек!

Тогава те млъкнаха. Главната изръмжа:
- Ще видим ние тази работа.

Не знаех какво да мисля. Как така го казах? Ликувах. Но ме хвана страх, какво могат да ми направят. Замислих се.
Всичко беше добре изпипан план, за да се доберат до моите тайни, да ме довършат.

Така де, това е моята история.

Коментари

1.   Вижда ми се напълно нормално поведение и отношение между съученици в съвременните основни училища.
Общо взето не обръщаш внимание. Пълен ignorance и си живееш живота :)

*Syndrome

2.   От авторката:
Не мога да ги игнорирам, като настройват всички срещу мен.
Не мога, защото ме мразят без причина.
Не мога, защото момчето което харесвам не иска да ме погледне.
Но ще се опитам.

3.   Много ми хареса как си им отговорила. БРАВО!! И мен ме тормозят в класа и често се налага да им отговарям, защото те не престават като не им обръщам внимание. Вече си разбрала нещо много важно - не се доверявай много, защото винаги така ще става. И аз съм правила такива грешки и много патих, но човек се учи от грешките си.
*Яса, 13г.

4.   Не се страхувай - обикновено тези, които крещят и обиждат най-много всъщност са най-страхливи, когато открито им се опълчиш. Просто прави това, което не очакват от теб и ще ги втрещиш още повече. Недей да им мълчиш, не да се караш и разправяш, а просто с точната дума или израз ги слагаш по местата им. Имай самочувствие - то личи по походката, начина на говорене изобщо всичко. Промени, ако искаш и можеш нещо в себе си. Казваш, че си слаба - чудесно. Носиш очила - и какво от това. Ако ти отиват и са модерни е даже интересно. Опитай малко да се гримираш - леко, колкото да подчертаеш естествените черти и красивото в себе си. Огледай прическата си. Не става дума да приличаш на тези от групичката, които сигурно са с неестествено изправени и топирани коси или направени на баклавички и с глави в квадратна форма. Просто промени нещо, направи я по-модерна и интересна. Изобщо опитай да изглеждаш по-добре. Другото го имаш - умна си, оценкитеи поведението ти са добри. И тази промяна във вида и поведението ти ще ги вбеси повече, а когато срещу тях не стои потенциална жертва няма да им е интересно и ще те оставят на мира.
Колкото до момчето - какво би станало, ако се опиташ да го провокираш като поискаш да поговорите. Питаш го примерно обижда ли го това, че имаш положително отношение към него или по-смело - че го харесваш? С какво си го засегнала, при положение, че не го ангажираш по някакъв начин. Изобщо задаваш му някакъв съвсем простичък въпрос и може би той поне ще се засрами, че се държи направо глупаво или ще те погледне с други очи и ще се замисли. А впрочем щом се води по ума на тези кифли дали заслужава чувствата ти?
Колкото до тайните- грешка, но с времето и опита ще разбереш на кого и колко да се доверяваш. Така, че успех!

6.   Спокойно, явно в днешните училища е така. Имам твоя проблем - почти същия. Аз съм слаба, но пък си падам срамежливка по природа. Не мога да понасям пъпчиви кифли или типове да ми се перчат.

Винаги комплексарите гледат да се изявяват, да се правят на силни, за да има поне малка утеха в сърцата им... Ти сама ги знаеш съучениците си.

Момиче, 15 год.