Споделена история от Тинейджърски

Той ще учи в чужбина
Здравейте! Първо искам да помоля най-учтиво модераторите да качат моята история, защото това за мен е много голям проблем.
Момиче на 15 години съм. От половин година съм с едно момче, което е почти на 18. Приет е в университет в чужбина и когато завърши (тази година) се мести там ЗА ПОСТОЯННО! Ще се връща, може би веднъж-два пъти в годината. Аз имам още 3 години и половина, докато завърша училище. Само мисълта, че ще замине ме разкъсва отвътре, защото наистина го обичам и е първото момче, което ми показва колко приятно е да имаш някого до себе си. Може би ще ви се стори, че любовта ми не е толкова силна, защото съм само на 15 и тепърва ми предстои живота с всичките му препятствия, но аз наистина го обичам много, а и той мен също. Ако издържим заедно през тези 3 години, което ще е доста трудно, но все пак... планирам да се преместя и аз там. Та въпросът ми към вас е дали има някакъв шанс да успеем да останем заедно, защото много бих се радвала, ако е така. Моля Ви споделяйте вашите мнения и лични примери, защото ще са ми от полза и то доста.
П. С. Извинете ме, ако имам правописни или пунктоационни грешки.
Благодаря за отделеното внимание! :)

Коментари

1.   Когато бях малка се запознах с момче от друг град. Разменихме си скайпове, тогава това беше начинът да комуникираш онлайн. Обичах го, тогава бях малка и не разбирах тези чувства, така че му го казах години по-късно, когато вече всичко между нас беше приключило отдавна. Казах му, че осъзнавам, че тогава съм го обичала, той ми каза, че е знаел. Никога не се бях съмнявала в нас и истината е, че запазихме любовта си с години. Четири. Не ми се струваше проблем, нямаше друг човек, освен родителите ми, който да уважавам толкова много. Харесвах характера му. Имаше си доста лоши качества, но те пасваха с моите и заедно бяхме много силни. Прекарахме няколко години на редки срещи и много взаимна подрепа. Никога не съм се съмнявала в нас. Разделихме се по други причини, пораснахме и осъзнахме, че е време да се пуснем, бяхме се скарали много лошо, той каза, че ако ни е писано ще се срещнем отново. Повярвах му, защото никога не съм се съмнявала в нас. Нещо повече, вярвах безрезервно в него, защото е бил лош с мен, но никога не ме е лъгал за важните неща. Е, успяхме. Издържахме до момента, в който можеше да сме заедно всеки ден, но пътищата ни се бяха разделили малко преди това. Няма нищо, заедно го решихме. Не поддържаме връзка вече. Работата е там, че аз още вярвам, че ако ни е писано, ще се срещнем. Може да не се познаем, може да е на другия край на света, но когато някой човек е свързан с теб, ти го намираш. Нашето малко нещо е, че ние винаги се намирахме. Карали сме се и сме се срещали без уговорка малко след това. Гледам клип и неговия коментар е отдолу. Занимавам се с обработка на нещо, което ще качвам и негови приятели му го пращат, без да знаят, че аз съм автора. Нашата малка тайна беше, че до последно се намирахме, защото много вярвахме в нас. Ако наистина се обичате и е силно, вие ще се намерите все някак. Ще издържите. Това е една розова представа и никак не е нужно да се случи реално, виж, моята история няма розов край, но нищо не ви пречи да опитате, стига да го желаете. Не мисли много, следвай сърцето си и ако стане прекалено тежко, винаги има и други варианти да решиш един проблем. Останете заедно, чакай го, а ако се умориш да го чакаш, прекратете контактите, поне за близките години. Още сте малки, много неща може да се променят за 3 години, но обикновено дете, което обича истински, обича по-силно от голям човек. Все пак не си давай големи надежди, просто вярвай в това, което чувстваш. Аз вярвах и в момента, в който спрях да чувствам, че ще се съберем, ние се провалихме. Човек може да има невероятна интуиция за нещата, които са му важни, само трябва да се слуша повече.

2.   Шансът ви е малък. Далеч от очите-далеч от сърцето.

3.   Относително е мила, имам приятелка която беше в такъв период с нейния. Имай в предвид, че както ти така и той ще има нужди, нима само 1 път в годината ще правите секс? Каквото и да ти казва, никой не издържа на това. И все пак дано се задържите

5.   Братовчедка ми и приятелят й са заедно от три години. Той живее и учи в Холандия, идва си само лятото и на зима. Нямат никакви проблеми! Така че стискам палци и се надявам да успеете! :)

6.   В коя държава се мести? Бъди сигурна, че това НЕ е "любовта на живота ти", има още много вода да изтече, докато я намериш. Сега може да не ти се струва така, но с течение на времето ще се увериш сама. Aз завърших и отидох да следвам в Италия. В началото спях по хотели, но завърших. В момента живея в Истанбул с приятелката си, която е туркиня, говоря много добре италиански и немски, английски съвсем малко, защото никога не съм го учил в училище. Ям лахмаджун, кокореч, гьозлеме, кюнефе и всякакви други неща, на част от които дори имената не знаех преди да изляза от гимназията, просто защото не съм се интересувал от това. Втора година съм тук и все още има ястия, чиито имена не знам. Никога пък не съм и предполагал, че ще се запозная с настоящата си приятелка по начина, по който се запознахме. Между другото, противно на схващанията на доста хора, туркините са изключително красиви жени. Ако преди 10 години някой ми беше казал, че днес ще живея в Истанбул, и то с туркиня, щях да му се изсмея в лицето. Очаквай неочакваното. Ако решиш да пробваш, желая ти успех. Ако не стане - не стане. И намери време да посетиш Истанбул - уникален град е!

7.   Да, имаш. Имаш доста правописни и пунктуационни грешки.

8.   Хайде сега, номер 7, ако обича да посочи тези "доста" правописни (аз видях една единствена) и пунктуационни (аз не познавам човек, който да владее пунктуацията до съвършенство, най-малкото от невнимание, вълнение и прочие, все ще сбърка нещо) грешки! Момичето е на 15 години, колко негови връстници пишат така грамотно? ! Чиста проба заяждане, не му обръщай внимание, дете! По проблема -
коментарът на номер 1 е точно в десетката.

9.   От авторката:
Благодаря от сърце на всеки споделил мнение. Номер 1 много ми хареса коментара ти. Наистина, ако е писано ще се случи.
Номер 3..да притеснявам се и затова.
Приятелят ми ще учи в Холандия за този, който попита. Относно Истанбул съм чувала много добри коментари. Някой ден, дано имам възможността да го посетя. И да не отричам, че имам грешки точно за това Ви се извиних! :)

10.   Да зарязва тия напудрени университети от сорта на Лайден, Орхус и някакви други подобни села, че не са нищо повече от добрите такива в България. Още от сега смятай, че сте се разделили, само че с малко повече мъки и липси и страдания.

11.   На 15, в пубертет си, хормоните бушуват, дано знаеш, че това едва ли е любовта на живота ти. Той е пълнолетен и заминава в чужбина, решил е да поеме по своя път. Излишно е да казваш, че ще сгрешиш ако се преместиш. Самата идея е налудничева, само защото го харесваш. Ще видиш след 5-10 години дали е така и дали ще си е заслужавало да се местиш/да не се местиш.

Това е моето мнение. Много тийнейджъри си търсят гаджета само за да си запълнят времето. Личи си от километри между коя двойка има истинска любов, а това на децата е занимавка... и причина да правят секс. (не с лошо)