Споделена история от Тинейджърски

Проблеми в училище
Здравейте. Моля историята да се пусне. Момиче в 6 клас съм. Проблема ми е, че завърших първия срок с 3. 50. Знам, ужасно срамно е обаче в повечето случаи преписвах по всичко без английски(само английския харесвам и обожавам)само там имах 6 за първия срок, както и да е. Проблема ми е че изобщо не ми се учи, а когато се напъна и се опитам нищо не мога да запомня. Аз по принцип много лесно забравям и не мога да помня информация дълго време, не знам дали имам някакви проблеми, но.. И много ме е страх, защото следващата година всичко зависи от натурите. Искам да вляза в някоя езикова и добро училище, но Българския и Математиката са ми най-зле.. По математика завърших с 2 за първия срок(опитах се повече, но не можах) а По Български език с 4.. Просто много се притеснявам.. Моята най-добра приятелка беше като мен горе-долу, но тя се стегна и сега има само петици и шестици. Искам и аз да направя тази стъпка, но се опитвам и опитвам но нищо не мога да запомня.. Дори когато имам желание.. Помогнете ми какво мога да направя опитвала съм да уча с класическа музика - нищо не става.. На листчета, на запис и какво ли още не.. Силно се надявам да нямам някаква болест, но се опасявам че май е така..

Коментари

1.   Първо ще ти кажа няколко трикчета, после моята ситуация... Когато учиш си прави почивка 5 минути през 25 минути, но не на телефона, ами се разходи, пийни нещо. Дъвчи дъвка, за да запомниш нещата по-лесно и, за да не те мързи носи пантофи.

На мен английския също ми е най-лесен, математиката донякъде, а български и литература ми е мн трудно. Сега уча доста усилено и се надявам да имам по-добри оценки и ти също

2.   Не сте се научили да учите. Акълът ви е другаде, висите по телефони, нет, пред огледалото. Какво чудно, че не можеш да помниш! Ученето не ви е никакъв интерес, а някакви псевдоценности, които обаче, нито се ядат, нито се пия.
Моят съвет е -за разказвателни предмети-разделяш и учиш урока на части, като си ги разказваш на глас. На края разказваш целия текст.
Математика-първо се учи урока, след това се решават примери и накрая -задачи от сборник. Докато ти просветне пред очите.
Айде, направи това, което съм ти написала и пак ела след 2 седмици да ни разкажеш какъв е резултатът.

3.   И аз съм 6 клас и аз на мен най-силният ми предмет е английски, а по математика и български... Абе да кажем, че мога и по-добре, а за ученето ти предлагам в часа да слушаш много внимателно, а ако нещо не ти е ясно питай госпожата/господина, а ако не стане включи си телефона на звукозаписната в часа и така във вас си го пусни и слушай какво сте говорили в час.
Надявам се да съм ти помогнала

4.   Аз съм 7 клас. Миналата година бях почти като теб. Сега тази година се стягам яката. Ходи на частни уроци по каквото можеш. Знам е много скупо понякога но си заслужава. Миналата година по Математика само 3 и 4 а сега 5 и понякога 6. Също така намери своя начин за учене. Тоест как запомняш най-добре. Като гледаш рисунки, примери и т. н. Упражнявай се много по всеки предмет. А това, че те мързи можеш да го пребориш като на място на което седиш или гледаш всеки ден си залепиш лист, на който пише какво ще се случи ако не учиш. Слушай повече в час, питай въпроси и ако знаеш отговора на въпрос или задача смело вдигни ръка и отговори. Можеш да гледаш влогъри как учат или нещо подобно. Трябва да си знаеш силните страни. За теб това е Английски. На мен също. А най-лошата ми страна е географията-дори не знам, какво не знам!!! Гледай влогъри, които правят видеа за училище-STUDY WITH JESS, studyquill, studying... На телефона си имай училищни приложения-photomath, school planner, colornote... Почивай си на всеки 25-30мин. Надявам се да съм била полезна.

5.   Като не учите така ще е и аз бях така в 7 клас - относно 2ката по математика, само че при мен 2ка имаше по химия и физика, стягайте се и учете вместо да се оплаквате в нета