Споделена история от Тинейджърски

Обиди
Здравейте. Двама - трима момчета от нашия клас ме обиждат... не стига че 3 години търпях още обиди заради външния ми вид.. сега като се преместих в ново училище пак се почна... или ме обиждат или удрят уш било на " шега " но аз съм свръхчувствителна! Казват ми егати бретона имаш... удрят ме с шишета... и ми писна... оплакваме се на учителите но много не взимат мерки... те колкото и да им говорят те не ги слушат и пак си знаят тяхното... как да се справя с проблема...
Не мога да мълча... боли ме отвътре за обидите... ако се опитам да им кажа нещо ще ме обидят още повече или ще ме ударят
Момиче, 16 г

Коментари

1.   обърни се към класния ръководител или направо към педагогическия съветник
нещата няма да се подобрят докато не кажеш

2.   От редактора на поста : Казахме но момчето каза че ако още веднъж го изкажем ще ни набие

3.   Как така ще те обиждат и бият? Само да ми паднат в ръцете не знам къде ще им завра ръцете. Родителите защо не се намесят? А учителите от поколения са заплатаджии няма да те защитят. Следващият път, ковато ти посегнат викаш полиция да се разправя с недораслите разбойници.

4.   Не искам да те засегна, но пишеш като абориген, а след 2 години ще ходиш на матура, вземи мерки!
Иначе за обиждането, ти им го позволяваш, ако си малко по-твърда няма да стане. Не им обръщай внимание. А пък от учителите не очаквай съдействие, повечето са мишкари.
Ж19

6.   Била съм в твоето положение в седми клас. Двама от класа се правеха на интересни и ме обиждаха. Просто бъди по-твърда, не им обръщай внимание. Колкото повече ги игнорираш, толкова по-безинтересно ще им бъде. Спомням си, че единият ме беше помолил да му подсказвам на едно контролно, а той в замяна щял да спре да ме нарича, , кобила'' (понеже тогава бях по-висока от останалите съученици). Най-спокойно му обясних, че изобщо не ме интересува как ще ме нарича и въобще не го мисля, така че не искам и няма да му подсказвам. Той нищо повече не каза и може би не очакваше такъв отговор. И така, не позволявай да зависиш от тяхното мнение. И да те обиждат, през едното ухо да влиза, а през другото да излиза. Колкото по-малко показваш, че ти пука, толкова по-добре. Не показвай неувереност и ниско самочувствие.

7.   Здравей мило момиче! Аз съм на 15, но с моя наистина, повярвай, наистина богат опит от филми, обиди, слухове и т. н. мисля, че мога да ти бъда полезна. Щом мислиш, че тези момчета никой не може да ги укроти... старай се да не им обръщаш внимание или поне не показвай, че ти пука. Не показвай, че го приемаш навътре. Тогава те ще спрат. Ако искаш плачи си, излей си го - но вкъщи! И не споделяй на приятели колко ти е гадно! /аз вече нямам доверие на никой, защото един ден, ако стане нещо от сорта на спор, те ще ти знаят слабото място/ Разказвай им, че не ти пука и че си го израснала. Показвай по-високо самочувствие и непокизъм!

8.   Казваш на вашите и те отстояват позиция! Защо мълчат и си кротуват? Ако някой тормозеше моето дете, щеше да яде бой, сериозно. Или се разбираш с някой якичък приятел/роднина, да ги поступа и ще видиш, че няма да гъкнат повече. На такива изроди само това им се пада! Против насилието съм, но някои олигофрени от друго не разбират.

Julian

9.   О, аз съм била в твоето положение. Бях тормозена по време на цяяяялата гимназия. За щастие само с обиди и подигравки, но имах чувството, че това е и такъв ще бъде целият ми живот. И честно, без да искам да те обезсърчавам, съмнявам се, че който и да е било разговор с педагогически съветник или класен ръководител, ще ти бъде от полза в дългосрочен план. Децата са много, много зли! Най-много да те намразят още повече за това, че си се оплакала пред отговорните лица в училището. Не вярвам и преместването в друго училище да ти се отрази добре - вероятно е да си в същата ситуация, защото си стеснителна и имаш някакъв създаден по причина на съучениците ти комплекс.

За щастие при мен този период отмина.
Пораснах, излязох от тази отровна гимназиална среда, завърших добро висше училище, намерих си добра работа.
Интересно, като тийнейджърка имах комплекси, че не съм привлекателна, красива, че не съм достатъчно забавна, а сега, десет години по-късно, трябва да кажа, че никак не страдам от липса на мъжко (а и женско) внимание. Имам приятели, които непрекъснато казват на гаджето ми, че какво не биха дали, за да имат приятелка/съпруга като мен.

Най-важното в случая при теб е да не оставяш на обидите и подигравките да влияят на самочувствието ти. Знам от собствен опит, че е много трудно, но не е невъзможно.

Пожелавам ти успех!

10.   На мен ми викат Жана Пижама от училищния бус... Вижте мойта статия! Ще я кръстя, , Софи Картофи-ободите"

11.   Като те бият и ти ги бий, като те убиждат и ти ги обиждай. Като са момчета удари ги силно между краката и им покажи кой е шефа на играта.