Споделена история от Тинейджърски

Защо се променям ?! Губя приятелите си !
Здравейте.. всички :) Моята история е малко по-различна.

Всичко започна преди около 1 месец. Започнах да се променям... станах алчна, лигава, лицемерка! Не се усещах за някой неща.. наранявах наред :хх... Казах неща, закоито ще съжалявам цял живот.. направих още куп неща..!

Преди време приятели ми казаха, че съм се променила.. станала съм гадна кифла.. Приех го доста скиптично.. но уви беше така.. сама не исках да го приема..

Сега съм на път да се променя.. но как? Какво да направя, за да си бъда пак като преди? ! От пубертета ли е? Кажете ми, защото ако продължа така.. ще изгубя най-любимите си хора! Забравих да кажа че съм на 12..!

Благодаря Ви, че прочетохте моята история! Не ме съдете.. а ако можете да ми помогнете-направете го.. ако желаете разбира се.. :)

П. С:Извинете ако има правописни грешки!

Коментари

1.   Здравей, аз съм момиче на 13 години. Да, от пубертета е всичко. И аз се промених, но не съм станала точно като теб. Хубавото е, че го осъзнаваш, защото някои дори и не го осъзнават, а се влошават все повече и повече. Ще се промениш, когато отмине пубертета.
*Яса

3.   Мило момиче, ами ти вече си направила първата стъпка - осъзнала си, че не се харесваш такава, каквото си. Сега следват останалите - бъди по-сериозна, бъди точна, дръж се дружелюбно и приятелски. Не се надувай, не се обличай като п... а. Направи преоценка на действията си и помисли примерно защо трябва да си алчна, когат приятелството и любовта не се купуват с пари. Звучи като клише, но се замисли и ще видиш, че е вярно.
Наистина в пубертета организмът се променя, често това е свързано с много проблеми при децата - поведение, отоношение към близки и приятели, невъзможносст вярно да оцениш обстановката и пр. Но, когато човек е умен и интелигентен и започне повечко да мисли преди да направи нещо нещата си идват на мястто.

4.   Мила и аз съм така, и съм на 12 и честно казано и аз не се харесвам...
А.С*

6.   Виж на 13 съм и преди време преминах през същото, да може да се кажже че съм кифла.. но всъщност не съм, просто ти си била в една групичка в която ако не си като останалите си се променила... тези момичета сега тотално се излагат с това което ти казват ии това че те избягват, ии не мисля че ти си виновна, просто те ако бяха истински приятели щяха да приемат и кифла.. направи си сама изводи ;)

7.   АЗ съм на 13 години-момиче имах мн приятели, бях забавна и малко пълничка но без комплекси, всички ме обичаха бях шоуменката на групичката и изведнъж за 2/3 месеца се промених дали от побертета но започнах да не излизам, да се притеснявам от килограмите, свихсе, започнах да се измъзвам без приятели, това още ме обива и тормози, чувствам се зле като пришелец и най мн ме боли за това каква бях и сега след близо година и половина без фр и без да излизам само на училище се задушавам но не мога и да изляза защотото вече няма ской никой не ме иска и се притеснявам от подиграфки и присмех. Можеби е от побертета та така и ти всеки се променя в този период вапроса е да излезем от тази криза

8.   от хормоните е и сигурна ли си, че си такава, или това само ти е било повтаряно от другите?