Споделена история от Тинейджърски

Объркана сексуалност
Аз съм момиче от столицата, 10 клас, като за начало.. Историята ми е много дълга, но по- накратко - започнах да се съмнявам в сексуалната си ориентация някъде от 7 клас когато незнайно откъде ми се появиха фантазии и сънища с женския пол, които отначало ме отвращаваха, но после започнаха постепенно да ми харесват. После си паднах по едно момиче, успях да се убедя, че само си въобразявам и я преодолях до 8 клас, когато си паднах по друго момиче от моя клас, към което между другото все още имам остатъчни трепети, но рядко появяващи се. От както се помня винаги съм харесвала само момчета, дори не харесвах обратните момичета и ме погнусяваха. Съмненията ми в мен, които отначало бяха само малка мисъл и идея за експеримент, сега се превърнаха постепенно в реалност, вече съм почти сигурна че не съм 100% хетеро, дори вече се натисках с момиче, беше същото като с момче, но сякаш ми беше по приятно. Вече съм объркана до крайност, мразя се, превърнала съм се в ужасен човек, не мисля за другите, имам си приятел, през това време се занимавам с други хора, момчета, момичета, не казвам че спя с тях, но имаме близки отношения, флирт.. Знам, че не постъпвам правилно, не ме съдете, трудно е да не знаеш какво си. Понякога харесвам само момчета, друг път само момичета, друг път и двата пола. Дайте ми някакъв съвет или поне коментирайте с мнението си.

Коментари

1.   Може да си бисексуална, а дори и да е така в това няма нищо лошо.

2.   Предполагам може да си бисексуална щом казваш, че имаш влечения и към момичета, и към момчета. Вероятно усещаш 2-та пола по различен начин /примерно да харесваш момчетата повече сексуално, или момичетата романтично/. Ако се чувстваш наистина така не подтискай тези си влечения, така само ще си навредиш на здравето и психиката, а пък и с времето ще осъзнаеш накъде вървят нещата.
И да се окажеш би, в това няма нищо срамно. Погледни го от хубавата страна - имаш двоен избор за партньор, което си е доста. Пък и няма нищо ненормално в това. Примерно при животните има над 400 вида, при които се е наблюдавал хомосексуализъм, а само при един вид - хомофобия /тоест при хората/
Аз те съветвам да не го мислиш толкова, защото колкото повече го мислиш, толкова повече и ще се объркаш.

4.   Защо не пробваш секс по няколко пъти и с двата пола и тогава ще разбереш с кой пол ти е по-приятно. Не забравяй, че ако пробваш секс с момиче трябва да й правиш и канилингус, както и тя на тебе. За свирка на момче мисля, че няма да имаш проблем. Късмет

5.   Съветът ми е да се концентрираш само върху една връзка и училището ти. Това, че имаш някакви сексуални фантазии, не значи че всичко трябва да реализираш. Можеш и да ги реализираш, де, но както виждаш, до никъде не стигаш. Естествено, че ако се сваляш и натискаш с всеки срещнат и опитваш всичко в секса, ще си объркана и без фокус. Ти избираш. Такова поведение ми изглежда малко като психичен проблем, а не сексуален.

6.   Спокойно, всичко ти е наред, това е от възрастта. Почти всяко момиче минава през такъв етап в тийнейджтюърските години. Ще отмине, просто игнорирай и ще отмине. ДРъж се за гаджето си момче, бъди му вярна, не обръщай внимание на момичетата и интереса към тях, не си съсипвай живота с това. Сама ще видиш как след 1-2 год. всичко това ще е само спомен и няма да ти е понятно как си могла да се увличаш по твоя си пол, гаранция.