Споделена история от Тинейджърски

Той започна да ме обижда дори от време на време да ми посяга
Проблема е такъв, че ходя с едно момче от година и половина и на последък нещата между нас въобще не вървят. Той започна да ме обижда дори от време на време да ми посяга. Наще осетиха това нещо и ми казаха да си намера някои по свестен някои който ще се държи добре с мен. Но аз много го обичам и последното, което искам е да се разделиме. Поговорихме за всичко това с него и той обеща да се промени. Сега се държи по-добре с мен, но вече немога да обеда родителите си, че той се държи добре и в нас постоянно има скандали заради него. Много го обичам и съм сигурна че и той ме обича. Плс кажете ми какво да правя!?!

Коментари

1.   Щом те е удрял ще продължи да го прави, бъди сигурна в това. Такива мъже са слабаци и комплексари, не си губи времето с тях!

2.   Бягай надалече!

3.   Мъж, който бие жена не е мъж! И няма как да се промени, може временно да се сдържа, но щом веднъж е ударил, ще удари пак! А и ти едва ли си направила нещо чак толкова фатално, за да ти посяга (изневяра например), тъй че-намери си истински мъж и зарежи това животно!

4.   Има една поговорка "вълкът козината си мени, но нрава - не". Трябва да преодолееш чувствата си и да мислиш за бъдещето си, защото веднъж посегнал, той ще го направи пак.. Нима искаш да живееш така.. едва ли.. премисли добре нещата, надявам се да вземеш най-правилното решение! Успех!

5.   Забрави колко много сте се обичали, върни му обидите с ЛИХВИТЕ и ... адио Рио!!

ЖИВОТА е кратък и няма време за губене в страдание и сълзи, а на теб (извинявай че говоря на ти) мисли не само със СЪРЦЕТО и ако не е късно пожелавам УСПЕХ в търсенето на новата любов!

6.   Обичаш човек, който те бие? Мазохистка!

7.   Разбери Мила, че няма човек, който щом те бие ще те и Обича!!! Изкривена психика е това.

8.   Или си мазохистка или си невероятна мечтателка. Аз обичам приятелката си например... Ядосвала ме е.. Не може да не се ядосам някой път... Все пак жени сте...:) Обаче НИКОГА не бих посегнал или обидил. Не става така. Пък ти сигурно си с някой комплексар който не може да общува или ти е първия и не можеш да повярваш, че си се излъгала.

9.   Виж какво ще ти кажа ,мила:
Преди около 8 години и аз така се влюбих в човека, който продължавам да обичам и продължава да ме обижда и тормози /а имам и две деца от него/,женени сме...Всичко започна от самото начало. И при мен така...майка ми и баща ми бяха против, не ми даваха да се женя, щото щял да ми скъси живота. Аз-не та не-влюбена и загубена /в последствие/...

Та какво да ти кажа....слушай вашите и няма да сгрешиш! Ще го забравиш! Аз съжалявам ,че не ги послушах....вълкът козината си мени, но нрава никога!!! Така, че сега единственото, което ме държи ри него е любовта ми към него , дечицата ми, които са и моите две слънчица и уважението, което съм длъжна да му засвидетелствам, че е баща на децата ми и това е най-хубавото нещо, което имам от него-тези две малки съкровища!!!...

Не зная докога ще издържа ,но винаги ще го обичам!Има Бог и той си знае работата! Има справедливост и идва ден, в който тя възтържествува! Не съм тази аз която ще отсъжда какво да става! Оставям всичко в ръцете на съдбата...Не искам децата ми да растат без баща, а той е техният баща ,и аз тяхната майка....

Миличка, последно пак ще ти кажа:
За да не страдаш ,като мен-послушай вашите! Той няма да се промени...или може би ще е временно, но с времето ще става по-лошо и по-лошо-вярвай ми! Нищо няма да се промени напълно! Бягай с все сили докато е време, че виж... при мене вече е късно! Аз вече не мисля за своето щастие, а за това на децата си.... моето щастие го няма вече, а е все една...за мен е достатъчно децата да са щастливи!

Ти обаче няма да допуснеш това, нали? Защото ,ако продължаваш да се самозалъгваш, че той ще се промени, жестоко се лъжеш и точно моята съдба ще те последва....недей...не го прави....бягай!!!!!!!

10.   Най-добре си тръгвай от него, колкото се може по-бързо! Послушай родителите си! Сега си влюбена и ти изглежда, че не са прави, но повярвай ми, ако аз слушах моите навремето сега при мен щеше да е различно.

Аз съм омъжена с две деца...и още съм с него!Хиляди пъти се е извинявал, хиляди пъти се е променял, но това е било за кратко и всеки следващ път става по-лошо и по-лошо... Сега вече не мога да избягам и то заради децата си... Нищо не исках-просто да бъда щастлива, но той не ми даде това щастие... сега живея заради децата... и това е единственото хубаво нещо, което е направил той за мен. Имам две прекрасни слънца, които са целият ми живот! Сега искам да избягам, но не мога, заради децата... моето щастие вече не го мисля,сега мисля за тяхното!

Но ти няма да допуснеш това,нали? Уверявам те-вълкът козината си мени,но нрава-НИКОГА!!!...бЯГАЙ МОМИЧЕ, БЯГАЙ! щЕ ГО ЗАБРАВИШ НЯКОЙ ДЕН, НО ПО-ДОБРЕ ДА ТИ Е МЪЧНО И ТРУДНО СЕГА, ЗАЩОТО ПОСЛЕ ПАК ЩЕ СТРАДАШ, НО МЪКАТА ЩЕ Е ДВОЙНА И СЪЛЗИТЕ НЯМА ДА СПИРАТ И НЯМА ДА ИМА НА КОГО ДА СЕ ОПЛАЧЕШ! бЯГАЙ И НЕ СЕ ОБРЪЩАЙ НАЗАД!

Всичко ще отшуми ,но ако останеш при него-по-добре няма да стане....всеки път ще е по-зле и по-зле! Сълзи нямам вече, думи нямам...имам само две малки съкровища, които ме крепят и ми дават надежда!.... Не позволявай да те сполети моята съдба! Все още имаш време да се отърсиш от този кошмар.... не слушай сърцето си ,а разума, защото аз послушах сърцето си и сега си патя...Бягай със все сили, бягай!Няма да сгрешиш и един ден ще бъдеш благодарна на родителите си!

11.   Вие сте тъпи гъски, "обичате" изроди, които ви тормозят. Вашите две слънчица утре ще ви мразят и презират, че са живяли заради вас в такъв ужас.
Бъдете сигурни: няма да ви кажат благодаря, мамо. Що за майки сте вие, с кой акъл държите "слънчицата си" при някъв обезумял насилник...
Апелирам да бъдат отнети родителските права на подобни "майки" и "бащи". Така поне детето ще има шанса да го осиновят нормални хора, и да не бъде свидетел на насилие.

12.   Номер 11 кой апелираш ти бе, коя/кой си ти, че да казваш какво трябвало да се направи. Я си учи уроците и не се прави на много веща по въпроса, защото си нямаш ни най-малка представа за какво става въпрос. Апелирала тя, ейй много се дразня така, чесно!

13.   Номер 10, нямя що, много ще са щастливи децата ти покрай изрода насилник

14.   Сбъркани сте, ей...за децата си не милеете. Ако милеехте за тях нямаше да ги държите при насилника

15.   Тъпи овци сте вие, не сте никакви майки...
Не сме били знаели, тъпи мазжхистки

16.   Не знаем... добре, да речем, че не знаем. Кажете ми вие. Кажете ми защо сте предпочели насилието пред това децата ви да живеят в добра и нормална среда?..

17.   Защото са егоистки!

18.   Само,че той не е насилник-обижда ме,но не пред децата...с тях се държи добре...

19.   Това го казах за номер 10. Но и за тебе е валидно... щом те обижда...да не мислиш че детето не усеща тия работи?...
А ти, как пишеш, че не е насилник, писала си тука, че ти посяга.
Махай се от него, ако още нямаш деца. После е по-трудно.Повярвай ми, не си чеша езика тука, минала съм през този проблем, и го разреших.
Такива насилници са опасни, съсипват те психически... а ако имаш дете, то един ден ще осъди и тебе, и него
Не си въобразявай, че детето не знае нищо. Не е така, те всичко знаят и усещат, и за тях е много мъчително

20.   Тук годворим за отношенията между нас само двамата.Той ме обижда,но никога не го прави пред децата и за това твърдя,че не знаят...И аз незнам с каква цел го прави...понякога ме обижда,понякога е мил с мен и се извинява за обидите...имам чувството,че такива хора имат психични проблеми...но ,ако му намекна за това,ще ме побърка и ще си помисли,че искам да го вкарам в лудницата...

Моят проблем е много по-сложен от обидите и т.н. всъщност.Не ми е посягал в интерес на истината,но една лоша дума боли повече от 5 шамара.Шамарите се забравят,но думите -не!...Айде да не ме критикувате мазохистка ли съм или не.На достатъчно години съм и разните му тийнеджърки,които си мислят,че всичко знаят и никога няма да се оставят в ръцете на такива типове/както и аз си мислех навремето/...значи тези момичета,ще им кажа само едно:Чукайте на дърво!И се молете само да не ви идва до главите,щото не знаете какво е!И моето положение си е пак розово що годе,но има такива жени,които ...са много по-зле от мен!Така,че мили девойки:"Голям залък лапнете,голяма дума не казвайте!"

21.   Не мислиш за децета си,а за себе си,номер 10.Още обичаш тоя,с когото си и децата са ти извинението,че не го напускаш въпреки държанието му,съгласна съм с номер 11,15 и 14

По темата-махай се от тоя,или му дай период,в който да видиш,дали е възможно да се е променил(в което не вярвам,но всичко е възможно)

22.   Добре, 20...щом ти харесва да си с него и всичко е наред, защо пишеш тогава?Аз лично не съм тинейджърка, имам дъщеря на 25 години. Бях решила и съм го решила, ако някой я тормози по какъвто и да е начин, ще изровя земята, но ще я накарам да го напусне.

За щастие тя не е от тия които търпят обиди и насилие. Но, за твоите деца как разсъждаваш ти? Те със сигурност знаят за проблема.Дори и ако нищо не казват, това ги тормози, със сигурност...

А че човека не е добре психически, да точно така е. Въпроса е вие жени, които търпите лошо отношение заради не знам и аз какво,... докъде и докога ще сте добре психически?..

23.   Знаеш ли 22...много си права даже! И аз не знам докога ще издържа, но имайки предвид, че познавам добре мъжа си ще ти кажа едно: И да го напусна той ще идва да ме моли, на колене ще ми пада, ще се извинява, ще заплашва със самоубийство /както го е правил вече/, а е един син на майка си и баща си . Те естествено застават на моя страна, защото виждат ,че не е прав. Кажи сега какво да правя?Освен да избягам някъде далеч ,да не ме знае къде съм, но как да стане това с тези две деца? Как?...

И да, обичам го-не го крия! Той не съзнава какви ги върши! Не мога да го виня и по-скоро го отдавам на болестно състояние, но нали ви казах, той до такава степен е стигнал с налудностите, че ако му кажа да ходи да се лекува, ще си помисли, че искам да се отърва от него... Децата не били негови, била съм проститутка, измет, боклук.... все такива думи излизат от устата му, а Бога ми-той е единственият мъж, с който съм спала през живота си и той добре знае, че е първият и последният...

Тези обиди нямат нищо общо с реалността ,а и никога не съм му давала поводи да ме ревнува или каквото и да е. Дори на банкети не съм ходила без него-само и само да е до мен ,за да няма после приказки... Четох в интернет, това били някакви налудности, които болният си съчинява и те нямат никаква връзка с дейвствителността, дори няма и доказателства, за това, което си мислят и следват и въпреки всичко болните си остават със запушени уши за истината, като приемат за такава само историята ,която са си съчинили и в която безрезервно вярват...

Ето това е моят съпруг... приписва ми изневери, и то през времето, когато е бил денонощно до мен по 24 часа.... и от там почват обидите... Но, нали ви казвам-той е на периоди. Ту е спокоен и мил, а като го хванат лудите започва с обидите... Осъзнавам ,че това е болест, но да съсипва живота ми по този начин-все още не го приемам. На никого не съм казала какво ми се случва. Веднъж се опитах и той заяви, че съм искала по този начин да го съсипя, да го вкарам в лудницата и все такива идиотщини.... не мога вече-не издържам!!! Плача и не знам какво да правя... А още го обичам! Той е баща на децата ми! Кажете ми какво да правя!

24.   Развод, мила!

25.   Лесно е да се каже отстрани,но само аз знам колко е трудно да го направя...знам какво представлява и ви казах,че при тази ми стъпка ще последва меланхолично настроение,а после молби,молби да не го зарязвам и след време старата песен на нов глас...незнам какво да правя-честно ви казвам!...Съсипва ме и с всеки изминал ден нервите ми се късат все повече и повече....

Събирала съм си багажа веднъж,след пореден скандал причинен от тъпите му налудности /а ако знаете как го гледам ...като писано яйце-точно като детенце се грижа за него/...Толкова дебелоок е,че няма накъде...Колкото повече му угаждам и го подкрепям-толкова по-груб става...непоносимо е,а аз никога не съм го обидила,и никога не съм се държала зле с него...Страх ме е да не направи нещо лошо...затова си мълча.

Последният път ,когато се опитвах да се защитавам от безмислените му обиди ме изкара най-голямото нищожество на света.Не искам да казвам на никого,само тук мога да споделя какво ми е на душата....боли ме,крещя,а няма кой да ме чуе.Той си мисли,че съм някоя вещ и може да прави с мен каквото си поиска и да се държи с мен както иска...Не мога да го приема.Прави си каквото иска,аз гък не му казвам,а аз стоя затворена вкъщи,като птичка в клетка и на всичкото отгоре излизам най-лошата,изметта и боклука...не издържам...обиди,обиди,и пак обиди всеки ден.

Ако кажа това на родителите си,баща ми няма да го понесе,поради простата причина,че никога няма да позволи да се отнасят така с жена,а още по-малко със собствената му дъщеря.Той никога не се е държал така с майка ми,нито с нас,нито дори с човек на улицата....а на какъв човек попаднах аз...Ще си нося кръста...дано децата са живи и здрави само-сега те ми са най-скъпото!Но аз вярвам в Бог и знам,че ще има възмездие,рано или късно.Не съм тази аз ,която ще съди,не съм тази аз която ще раздава правосъдие и справедливост.Защото ако си тръгна,зная че ще го осъдя...но аз вярвам в Бог и знам,че той всичко вижда и всеки ще бъде "възнаграден" според делата си!

26.   Хей мила по-добре бягай на далеч това момче не е за теб!!!

27.   Писе знаеш ли тоя е ненормален като баща ми и той биеше мама и го напуснахме оставиго тоя по добре ще си с друг.

28.   здравей, и аз имам същтия проблем с тая разлика, че съм на 35г и съм спестила това на родителите си...с приятеля ми съм близо 15 години.В началото всичко красиво, но след дълга връзка започна моя кошмар с обиди и вече четвърти побой. Изчетах всички коментари,и мисля че повечето от тях не са се сблъсквали с такъв пробллем и мн лесно осъждат кой е мазохист,тъп и т.н След първия побой бях мн разочарована от него,исках да си тръгна,той ме спря моли ми се и аз чисто човешки простих-все пак всеки прави грешки и е човешки да простиш.....Мина се време и последва втория побой, и тогава твърдо казах край на тази вразка................но кой ще те остви,притесняваше ме по всевъзможни начини,опитвах се да се покрия, но дойде на работаата ми и ме преби и там,последваха извинения,клетви в лбов.Вървях по улиците и се оглеждах като мишка,умирах от страх и така не можах да му надвия и продължихме вразката,но вече с тая разлика,че съм с него от страх и безсилие....и все още сме заедно,но съм благодарна, че не съм се омъжила за него и че се усетих на време и сега живея само аз в тормоз,отколкото да имам дечица с такъв изрод.
Мило дете няма кво да те задаржа при този мъж.Бягай докато е време,че явно идва време когато неможеш,Тази лбов е до време,аз умирах за този човек, а сега изпитвам само съжаление към него и огромен яд към мен.

Никой няма право да осъжда другия ,още повече, ако не сте били в подобна ситуация....Хората тук търсят съвет, а не критики,,,,,,,Те си имат кой да ги обижда,поне вие бъдете по мили....Моя съвет е; Лбовта е до време-отарси се от тая мисъл и ще намериш истинския човек за теб, който да те обича,уважава,да създадете семейство,,,,,,за теб не е късно. ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ Ж ЖИВОТА!

29.   Номер 23 - подложена си на насилие. От обидите и обвиненията до заплахите за самоубийство и молбите, всичко това е насилие.

Не знам защо мислят някои от пишещите тука, че среда с насилник може да е подходяща за децата. Всички обяснения и оправдания, които сте изписали, са типични рационализации на жертви на насилие. Децата усещат отношенията в семейството и нещастието ви, дори да не са свидетели на всичко, а освен това научават тези модели на поведение. И един ден те самите най-вероятно ще влязат или в ролята на насилници или на насилвани.

30.   Виж сега.. аз бях в такава ситуация.. имах приятел.. година и половина. С него нещата вървяха добре в началото.. после започна да прави като твоя.. посягаше постоянно.. особено когато пиеше. Накрая ми наряза ръцете и така си тръгнах. Всеки път обещаваше да се промени и не беше трайно. Сега съм с човек, който ме кара да се чувствам като принцеса. Може би родителите ти са прави :))