Споделена история от Тинейджърски

Обичам го, но ...
Здравейте! Аз съм момиче на почти 17 години. От година и 4 месеца съм обвързана за момчето на живота ми! Той е много добър по душа, изключително мил и нежен, и много страстен. От самото начало ме плени и сега го обичам повече от всякога! Доста често се караме и винаги страдам след всеки скандал, защото ми казва неща, които друга трудно би му простила. Но аз му прощавам всеки път, с надеждата да разбере, че не искам пак да ги чувам.

Знам, че ме обича... сигурна съм в това. За друга не е помислял, аз също - и двамата сме много ревниви. Понякога просто при самите скандали ми казва доста тежки неща, които ми е трудно да споделя, и от които ми става много много зле. И в крайна сметка все той е невинен - никога не признава вината си. Много пъти съм ревала пред него, а той просто не знам... може би от ярост винаги казва, че плача насила... че сълзите ми не са истински и аз не мога да му обесня, че душата ми се къса от нещата, които чувам! Хиляди пъти съм си мислила - заслужава ли си да изтърпя цялата тази мъка или да опитам без него? ! Вече сме късали веднъж за 2 месеца и през тях бях едва ли не умряла! Той също не го преживя леко! Както и да е, от тогава минаха 6 месеца и сега пак сме заедно... Искам съвет... как да преглътна тежките думи и дали си заслужава заради силната ми любов въобще?

Коментари

1.   Дали, ако наистина те обичаше щеше да те обижда? И доколкото разбрах, той те е обиждал с много лоши думи, а дори се и случва често... от къде си толкова сигурна, че наистина те обича?
*Яса

2.   Не те обича вече, може да те е обила преди, вече не...

3.   Глупости.. Това не означава, че не те обича.. аз съм момиче, също с връзка година и 4 месеца.. , Но при нас беше обратното - няколко пъти, докато сме се карали и аз съм го обиждала (неща от сорта на идиот, смотаняк и т. н. ), които не ги мисля наистина, просто ги казвам в момент на ярост.. Той винаги си е мълчал и ми е показвал, че му е гадно.. последният път, когато го обиждах (но го обиждах като за последно) не ми беше гадно, докато не дойде майка му и започна да го храни и то по друга причина.. и той пак замълча.. стана ми гадно и се разплаках.. оттогава не съм си позволявала.. моят съвет е.. говори с него, или просто му покажи, че те засяга.. и това е единственият начин да спре.. поне аз така спрях.. : ) Успех

4.   Понякога обидите са резултат от ярост, но ако са сериозни, тогава трябва да помислиш дали той наистина те цени.

5.   Знаеш ли? ! Вземи да си поговориш наистина сериозно с него! Но внимавай, какво казваш и защо искаш да кажеш това изясни си чувствата до край... В живота се случват и такива неща каквото и да стане и да останеш с него и да скъсате ти трябва да си наясно коя си и какво искаш от живота! Какви са твоите мечти! Ако това момче означава много за теб му го покажи, ако много искаш.. ако не искаш достатъчно след време ще търсиш причина... ти избираш..
Въпреки всичко не се отчайвай... може да срещнеш друг човек който наистина ще те разбира и обича.. тва е само началото... Важното е когато срещнеш подходящия да го задържиш

6.   Обясни му, че много те засяга с тези думи и в един момент когато ти писне и го зарежеш много ще сажълява.
№3 - Много се извинявам ама може да не съм прочела правилно, но "докато не дойде майка му и започна да го храни и то по друга причина.. " Да го храни?
Извинявам се, ако е заради инцидент и питам.

7.   Много благодаря за ценните съвети! В най - близко време ще говоря с него и ще видим какво ще стане! Наистина обидите по-често са в момент на ярост, но аз не искам да чувам това от любимия човек :)

8.   хей как вървят нещата? :) споделии :)

9.   Ми... захванах се и поговорихме. Обясних, му че не ми е приятно и че много ме боли. Наистина промяна от тогава има, и не говоря, че е е спрял, а даже стана и по хладен. Обидите наистина намаляха, но в погледа му се чете лека неприязън, лека студенина. Питам го какво се е променило, а той казва, че всичко си е същото, но според мен погледа му говори повече.. ;(

11.   Все едно слушам моята история.. година и два месеца за нищо! Едно към едно с твойте "премеждия" имах! Превъзмогвах обиди.. Всеки път си казвах, че няма друга която би му позволявала и прощавала това! Твърдеше че ме обича.. След като се разделихме се срещнах с приятелка.. Тогава тя ми каза, че "момчето мечта" и казал, че чувствата му се били изпарили няколко месеца преди да се разделим! И това ме вкара в транс... Не защото още ме боли толкова ами просто при мисълта как се унижавах заради него! Може да те е обичал... Но колкото и да ти е трудно да помислиш над това, че този човек не е за теб дори и да е за теб според възприеманията ти... Направи го! Нямаш друг живот! Не търпи това.. да гледаш влюбените и усмихнати хора минаващи покрай теб и да се чудиш защо и ти не си така... Приятелките да те питат какво си правила вчера, а теб вече да те е срам да им си оплакваш... Може и да греша миличка и се надявам дори да е така, но.... Сега след година и повече се чуствам наистина щастлива с друг при това, не е перфектен, но е точния човек! Усеп и пиши какво е станоло! :)

12.   Казала си му неща, които теб те мъчат, но на него това със сигурност не му е харесало. Заедно сте година и половина и наистина може да е охладнял. Останала съм с впечатление, че момчетата бързо се отекчават. Надявам се твоето момче да е различно. Но ако искаш да бъда честна, поговорете още веднъж за това охладняване от негова страна и ако разбереш, че нещата не вървят, разделете се. Няма да ти е никак лесно, но ще го преживееш. Времето лекува.

Smiling girl

13.   Добре дошла в клуба сестро! Примирявам се и излизам пак с него щото така ми е промит мозака че повече няма на къде....

14.   Много хора просто не знаят какво найстина е любов....

-Death_Blade ^

15.   До -Death_Blade ^ :Може би просто не са я изпитали все още. А ти знаеш ли какво наистина е любов?

Smiling girl

16.   Благодаря ви много за съветите.. аз наистина взех да го разбирам - при него нещата са на приливи и отливи. Един ден го прихваща да е груб и студен, а на следващия е мил и добър с мен. Може би това е част от характера му, но вече му свикнах и не се плаша. Явно мъжката природа е също толкова особена, колкото и женската :D