Споделена история от Тинейджърски

Мислят ме за циганка
Здравейте! Аз съм момиче в 9 клас, живея в малък град(5000 човека), но всяка седмица съм в Пловдив, защото там имаме апартамент, а и баща ми държи няколко магазина за дрехи там. В училището, в което уча децата са средна класа. За мен няма значение какво е финансовото им положение, аз ги харесвам такива, каквито са. Но винаги когато видят, че имам нова дреха ме питат колко струва. Преди няколко дни ме бяха питали колко струват новите ми обувки за 1200 лв. аз им казах и едни ме помислиха за разглезена, а други не ми повярваха, че са толкова. Аз не разбирам защо на хората им е странно да проумеят, че и в малкия град има заможни хора? И защо в България е странно да носиш скъпи дрехи, все пак на територията на страната живеят и богати хора. Но проблема е, че отскоро са започнали да се носят слухове за мен, че съм сръбска циганка. А аз не съм и не ми е приятно да говорят така за мен. Други пък говорят как "не съм била чак толкова богата", "носела съм реплики", но те дори не знаят какво работят нашите и какво е финансовото ни положение. Защо го правят и как да реша проблема?

Коментари

1.   наричат те некакви неща, за да те уязвят. не че да си цигане или турче е нещо лошо. Но стадото си е такова, така си прави.
А ти трябва да знаеш, че финансово състояние на родители не се коментира. Представяш ли си да казваш че тъпите ти обувки струват 1000 лева, та това е месечен доход на обикновено семейство. И е нормално да не те харесват и да ти пускат слухове, да парадираш с пари не е проява на добър вкус

2.   Здравей!
Ами не е хубаво да се хвалиш и да парадираш с пари, защото по - този начин хората с финансови проблеми, които не могат да си позволят дрехите, които носиш ти ще започнат да завиждат. Имах такъв "приятел" преди години, който само ме питаше като ми закупят нещо ново за цената му. Е, пита и после разправял глупости по - мой адрес, но пред мене си е най - верния! :D
Та, по - късно разбрах какъв е проблема.. финансови проблеми, кредити и много заеми, които просто нямат шанс да бъдат върнати близките 10 - 15 години и за това го лишават от много неща.
Предполагам си ме разбрала какво ти казах. Носи си новите дрехи, обувки или аксесоари, но не споменавай за цена, защото по - този начин се заражда злобата. :)
За това, че те наричат циганка и т. н, въобще не се засягай, мила!
По - добре на хората в устата от колкото в краката.
Айде, поздрави!

Виктар 420

3.   Не си казвай на околните колко струват обувките ти и какво работят вашите. Това сама виждаш какво предизвиква. Радвай се на това, което имаш. Ако предизвикващ провокация е очевидно че ще получиш какви ли не отговори и ще плъзнат какви ли не слухове.

4.   Ти нямаш проблем.
Ако историята е измислена - ок. Ако не е измислена - пак ок...
Когато някой те пита за обувките, гащите, и роклята ти колко струват просто казваш, че този въпрос е неудачен. Задава се само между много близки приятели, ако ти харесва дрехата. Другото е невъзпитано. Така хем казваш истината, хем се измъкваш от конкретен отговор.

Относно думите, че си циганка...
Ако имам обувки за 1 200лв, дали ще ми пука какво мислят хората? ...

5.   Не е проблемът в малкия град или в България. И на луната да отидеш няма как хората да харесват/уважават семейство, в което момиче 9 клас носи обувки за 1200 лв.

Можеш обаче да се събираш само със себеподобни и така няма да ти пука много какво мислят хората. Частно училище в Пловдив или дори в чужбина, благотворителни балове на "Ротари клуб" и т. н.

6.   Ти наистина си разглезена кифла с обувки за 1200 лв. Някои хора няма какво да ядат и мизеруват... Да ти имам проблемите кой за каква те мисли.

7.   Спри да обсъждаш цената на придобивките, които имаш благодарение на семейството си.
И какво, ако си мислят, че си сръбска циганка? Аз лично, не бих искал да съм приятел с хора, които не биха ми били приятели, ако не съм от точната раса, класа, религия или политически убеждения. Това е възможност, да отсееш качествените от некачествените хора.
Освен това, зависта е силна и лоша емоция и те съветвам да не я подклаждаш. Обувки за 1200 лева, може и да са много хубави, но помни, че повечето от децата в училището ти не им струва толкова целия гардероб. Разликата, между теб и тях е, че ти имаш богат баща. Гледай, да не им ги натякваше в лицето, при всяка възможност

А разбира се, ако ти писне, може да изведеш цели клас на пицария и да правиш редовни купони. Да, повечето ще са ти приятели, заради парите, но така ще имаш възможността ти да подбираш.

8.   Защото всеки самостоятелен човек, както и децата в семейства от средна или под нея класа, са наясно, че да дадеш толкова пари за обувки никак не е лесно. Най-скъпите ми обувки са 100лева и си ги взех за бала след събиране на пари от джобни и каквото съм получила по празници, но пък нямам други обувки на ток и тези са доста удобни и подходящи както за официален случай, така и за излизания вечер по заведения. В последствие ги носих на работа, защото там имаше дрескод. И на мен ми е трудно да асимилирам сума за обувки от рода на 200 , какво да говорим за 1200лв. Не виждам смисъл в такава покупка, защото знам, че в повечето случаи това означава много лишения. А говорим за обувки, които ще се носят 2-5 години, понеже си и малка, и животът им ще свърши. С тези пари мога да изкарам месеца. С горе-долу толкова пари повечето семейства изкарват месеца. Предвид този факт е нормално да те приемат за разглезена, нормално е да не ти повярват или да помислят, че носиш реплики. Просто не споменавай цената на вещите си. Глупаво е и няма да спечелиш похвала, уважение или нещо добро като цяло. Когато бях малка, родителите ми имаха фирма и бяха сравнително заможни. Имам предвид, че ми осигуряваха хубави дрехи и здрави обувки на малко по-висока цена, отколкото повечето семейства си позволяваха. Била съм 4-5 клас и когато се появиш с нещо ново, всички те питат от къде е, колко струва и т. н. Никога не съм отговаряла, защото не съм искала някой да се почувства зле заради положението си. Подарявала съм си играчките на деца, които са нямали такива. Не съм хвърляла стари и здрави дрехи, носени няколко пъти, а сме ги давали в приюти или пък на приятелски семейства. Все съм си мислила, че е кофти да парадираш с цената на вещите си. Дори и да те питат, по-добре да не отговаряш. Това важи и за въпроси относно заплатата- казвам сумата на близки, не, че е нещо фрапиращо, не се и срамувам, но са ме учили да не говоря за парите си, без значение какви са те. Мога да ти дам този съвет, за да избегнеш коментари, завист и да не си причиняваш неудобство. След време ще се отделиш и ще разбереш какво имам предвид, просто още не ти се е наложило сама да изкарваш пари и да издържаш домакинство. Децата от класа ти са малко по-наясно, защото липсата на средства малко или много пречат на закупуването на висококачествени продукти и вещи, тогава едно дете иска, разпитва, обяснява му се и то започва да разбира как стоят нещата. Слуховете в малките градове се разпространяват със скоростта на светлината. Повечето пъти е трудно да разбереш защо и как се е стигнало до даден слух. Вероятно всичко е било вид шега, надали някои си го е мислил сериозно, но пък слуха веднъж е тръгнал. Ако тръгнат клюки, че сестра ти е лека жена, върви да обясняваш, че нямаш сестра. За късмет или не, ти живееш в малък град и след месец ще се чуе нещо ново за друг човек. Дай си малко време, не обръщай внимание на хорските приказки и всичко ще мине набързо. Това, което зависи от теб е собственото ти отношение към хората. Бъди добра, не парадирай със средства, не отговаряй на глупави въпроси и не се занимавай с клюки.

9.   Това, че вашите имат по големи финансови възможности, не те прави по голяма от останалите в училище. Държат се с теб така, защото най-вероятно ти завиждат, но и ти явно сама искаш да си черната овца, вместо да се впишеш сред останалите и да имаш все пак някакви приятели в училище. :)

10.   Правят го, защото се афишираш с финансовото си състояние. Мен също много често са ме питали колко струват дрехите ми, но винаги съм си замълчавала. Не е нужно да разказваш на хората колко пари имаш, какви дрехи носиш, колко струват обувките ти, къде си пътувала последно и т. н. Грозно е, невъзпитано е, а и сама си създаваш проблеми - много хора ще говорят зад гърба ти, ще те коментират, а и да не се учудиш, ако някой те ограби. Намери си свестни приятели, има предостатъчно теми на които да си говориш със съучениците си - кино, театър, музика, хобита, изкуство, новини, училище. Концентрирай се върху стойностните неща в живота, не бъди куха материалистка.

П. с. на училище може да ходиш с по-практични дрехи. Предимствата са, че няма да пораждаш повече конфликти с другите и дори някоя дреха да се изцапа непоправимо, няма да ти е жал. Училището е сграда, където децата отиват, за да придобият знания, а не да правят модни дефилета и конкурси.

11.   Има два начина, и двата с недостатъци.
1. Можеш да спреш да се държиш като разглезена пикла и да си дадеш сметка сред какви деца учиш. След като някои нямат какво да ядат и винаги са с дрехи втора употреба, нали не мислиш че ще ти се възрадват на лукса. Недостатъкът тук е, че ще трябва да се правиш на това, което не ти харесва.
2. Продължаваш си по същия начин. Тук проблемът е, че трябва да спреш да се интересуваш другите какво мислят за теб.

12.   А теб защо те интересува това какво мислят за теб и най-вече за финансовото ти положение и защо казваш колко ти струват дрехите - в техните очи ти се хвалиш и казваш "Вижте колко пари имам". Просто не го прави повече.

13.   Има богати деца(всъщност познавам доста такива), които непрекъснато вървят и разказват на хората "Много съм богат, красив съм, дрехите ми са еди колко си и т. н. ). Аз не съм от тези хора, не се хваля, хората ме питат и аз им отговарям(ако не са ме питали никога няма аз да започна да говоря за парите си. )Хората не знаят какво работи тате и затова си мислят, че лъжа за богатството си. Градчето е малко и няма богати хора освен мен и някои сръбски цигани. Живея в най-обикновен тухлен блок и се държа като най-обикновен човек. И това, че имам малко по-скъпи вещи не означава, че съм разглезена. Просто когато един човек има повечко пари си купува по-скъпи дрехи. Има и малки изключения, но в 99% от случаите богатите винаги са с луксозни неща и това не е странно, защото всеки иска да има възможно най-хубавото. Разглезена щях да бъда, ако нашите бяха бедни и ми купуваха скъпи неща. Не смятам, че съм разглезена-уча в държавно училище, сред бедни деца. Мама ме е карала да уча в частно училище в Пловдив, но аз не искам, защото си харесвам училището и съучениците, макар и те да си имат минуси. От Пловдив имам много приятели, които са с родители богати колкото моите, дори някои са и повече. И всички те с много малки изключения учат в държавни училища, гледат високомерно, на всяка снимка в Инстаграм демонстрират луксозния си живот и т. н. Те са добри, но не ми е приятно с тях, защото знам, че ако не бях на тяхното ниво те нямаше да са мои приятели и дори нямаше да ми обръщат внимание. А пък със средната класа нямаме много общи интереси и не ме рабират. И какво сама ли да си стоя? И още нещо-много хора са ме обиждали и са ми казвали:"някои деца няма какво да ядат, а ти имаш еди какво си". Щом имаме възможност защо да не си го позволя? Нима ако аз не си купя нещо скъпо някой друг ще забогатее? Хората сме различни, с различен стандарт и аз не съм виновна. Това е все едни аз да упреквам милионер, защото има кола за 1 милион, а някои нямат храна. Но това е неговия живот, защо да не си купи нещо хубаво, след като има възможност? По тази логика никой да не си купува нищо, защото там някъде по света някой не може да има същото. Жалко е.

-Авторката

14.   Това се нарича завист. Не им обръщай внимание.

15.   Уоу ... хаххаха

Първо, среднат класа е всеобхващащо понятие. Вие сте средна класа. Не, не сте толкова богати, колкото си мислиш, т.е. не си толкова различна. Ако обясниш, в какво се кире различитето ти, ще те разбера. Може би, дори и ти ще разбереш, че няма нищо особено различно в теб.

И не си "толкова вишса класа" колкото си мислиш. Познавам хора, които живеят в огромни и разкошни къщи в централните квартали и ако имат апартаменти, то ги наричат пентхауси, и най често е цел етаж, а не просто "апартамент". Но техните деца не ходят в държано училище, а в няколкото гимназии в София, къдто е по 20 000 лева на година, защото първо, че образованието им е на различно ниво и се готвят за SAT, а не за матури и второ - По безопасно е. На едно семейство, дъщеря им излизаше с охрана, тип НСО - сещаш се, нали ? Костюмари със слушалки и бронирана кола.

... Затова спокойно.

17.   Споко и на мен ми викат циганин защото съм по мургав и нарочно ми викат даже Хасане, което няма нищо общо с моето име но вече не ми пука, преди се засягах страшно много и се биех с тях и те продължаваха още повече, но сега като виждат че не се дразня и даже се бъзикам с това и това намаля. Така че го вземи като бъзик и като виждат че не могат да те засегнат а те разсмиват ще престанат!

18.   Каква е тази простотия хората няма какво да ядът, а ти си купуваш обувки за по 1200 лева? Ми ако има възможност и за 5000 ще си купи! Такива са тълкуванията на хората без пари... авторке, радвай се на живота и на стандарта, който са ти осигурили родителите ти и ИЗОБЩО да не ти пука кой за каква те мисли! Вози се в скъпите коли, носи си скъпите дрехи и с високо вдигната глава приемай тези смешни определения, защото те са породени само и единствено от завист и бедност!

19.   Според мен е безмислена покупка, щр ги поносиш малко и това е. За тези пари може да си купиш повече обувки за по-малко пари. За едно дете това са много пари и не са повярвали, че има толкова скъпи обувки...

24.   15-Само не разбирам какво искаш да кажеш с коментара си?Че не съм богата,защото има и по-богати от мен?Може да си милионер,и ще се намери някой който да е милиардер и ти отново няма да признаеш заогат милионера по твоята логика.Аз бих казала,че съм заможна,защото богати са 1% от населението на Земята-тоест милионери и милиардери.Не знам колко точно печелят нашите,защото те не ми казват,но са няколко хиляди. Но за стандарта на България се смята,че хора като моето семейство се отнасяме към "богатата част" на населението.И ти от къде знаеш аз какви неща имам?Аз мога да си позволя и личен шофьор,прислужница и т. н.,но за какво са ми?Вкъщи няма много домакинска работа,техниката върши всичко.Личен шофьор не искам,защото първо тате е винаги с колата си,в малък град изглежда смешно и аз използвам всеки ден таксита до училище и когато излизам някъде.На мен просто не ми трябват тези неща.И не разбирам стереотипите-щом си богат трябва да живееш в голяма къща,да караш такава кола и т. н.

19-Е да прав си-след месец ще си купя други,няма да ходя само с едни обувки,аз обичам да съм съм с различни.Ако имаше Balmain за по-малко пари нямаше да давам толкова,но няма.Дори от Интернет излиза около 3000 лв., така че не е толкова много.И защо да не е за вярване,че дете има обувки за хиляда-не съм чак толкова малка,а и крака ми е спрял да расте.Разбирам някой да купи на дете на 3-4 години такива обувки,но аз съм почти на 16.Нито пък съм от хората,които си купуват яке за 100 хиляди например.На кой му трябва едно яке за толкова пари,още по-глупаво е когато някой си купи подобна вещ на кредит.Това вече е глупаво,а моето не е кой знае какво чудо.

14-Може би,защото една част от хората ме обиждат,а другата част ме гледат странно и подигравателно,защото не ми вярват,че мога да си ги позволя.

Благодаря за всички коментари.
-Авторка

27.   Авторке, след последния ти коментар вече не мога да разбера какъв ти е проблема. Проблема ти е, че те мислят за циганка, или че никой не ти вярва, че имаш пари? За първото вече почти нищо не споменаваш, а само ни обясняваш какви финансови възможности имаш. Това ме навежда на мисълта, че просто страдаш от комплекси и се опитваш да си ги избиеш тук. Окей, но и да ни обясняваш, и да не ни обясняваш, никой тук не те познава и със сигурност не му дреме. Съжалявам за жаргона, но е така. Съвета ми към теб е да преосмислиш държанието си и да се опиташ да си намериш приятели. Не смятам обаче, че при тази твоя позиция тип вечна самоотбрана, ще успееш да се сприятелиш с някой. Факта, че говориш само за пари, и то на тази възраст, е леко тревожен. Помисли си.

30.   Номер 27-От къде знаеш, че нямам приятели? Имам много приятели, не истински, но все едно. Проблема е и за двете. Едните не ми вярват, че нашите имат толкова пари, а другата част пуска слухове за мен. И няма нищо лошо да си сръбски циганин, но проблема е, че те казват, че аз съм, а аз не съм. И какво ми е на държанието? Може би не си ме разбрала, аз заговорих на други теми с цел да отговоря на коментиралите по-горе. И малко се отплеснах, но аз съм си такава-говоря много и когато се сетя нещо на друга тема започвам да говоря и за нея и така. Искам да ги накарам да спрат да пускат невярни слухове за мен и също да не мислят, че лъжа и да ме гледат странно, защото аз не лъжа.

Авторка

31.   От номер 27 до авторката: Добре дошла в реалността. Хората винаги ще те обсъждат, в училище, в университета, на работа, съседите ти, непознати от улицата. И какво от това?
Първо, защо някой трябва да ти вярва, че обувките ти са оригинални маркови и струват 1000 лева? За да си погалиш егото и да си вдигнеш самочувствието, или има някаква сериозна причина за това??
Второ, какво като си мислят, че си сръбска циганка. Нали не си? И все пак имаш приятели? "Имам много приятели, не истински, но все едно. " Това пък въобще няма да го коментирам.
Коментиращите преди мен вече ти обясниха каква е причината да говорят зад гърба ти: твоята п-о-к-а-з-н-о-с-т. Това, че желаеш непременно всички в обкръжението ти да знаят каква марка е чантата ти, колко си платила за роклята, която носиш и колко пари имаш в портмонето. Това, че явно постоянно говориш на околните за пари. Схвана ли най-накрая? Не са нужни много мозъчни клетки, за да се сетиш. Скъпи дрехи -> ооо, тя е богата -> от къде има толкова пари? -> или е сръбска циганка, или родителите й се занимават с нещо нелегално. Ако спреш да се набиват на очи, хората ще спрат да говорят толкова за теб. Но не вярвам, че ти наистина искаш това.
Повече няма да пиша по темата, надявам се да си разбрала, какво искам да ти кажа.

36.   Щом искаш да спрат да говорят за теб винаги можеш да ги подкупиш :DD
Реалността е, че винаги някой ще се намери да те обсъжда за какво ли не и колкото по- рано го осъзнаеш и спре да ти пука, толкова по- добре.

37.   Предишната седмица разбраха, че си имам гадже (той е от Пловдив) и започнаха да ме разпитват няколко дни само за него. Непрекъснато се месят в личния ми живот. Те видяха от фейсбука му, че е богат и сега си мислят, че го използвам за пари. Явно ме мислят за бедна, което е най-смешното. Само, че не знаят какво работят нашите, но за тях явно е странно, че в България има и по-заможни хора. Преди дни вече ми беше писнало да ме разпитват и написах статус за всичко, което мисля за тях, без да казвам за кой е. И сега сигурно ме мразят, но не ми пука, защото те само ме злепоставят и не са ми истински приятели. Точно те пуснаха слуховете, че съм циганка и само "съм се правела на богата".

-Авторката

38.   Невъзможно е да се съобразяваш със всеки, винаги ще има лишеи, които си въобразяват че те побеждават обсъждайки те, докато ти се развиваш. Няма смисъл човек да се занимава със хора, от чието приятелство или друго, няма какво да извлече, това е пилеене на енергия. Те няма как да го разберат и се засягат, но проблема е в тях. Лошото е че са страшно мотивирани. А пък ако наистина сте богати, по добре иди и учи в училище, където влизат по заможни. Може и да ги разбереш тогава.

39.   Хайде, кажи ми тези обувки и пари ще те направят по - умна ли? По - красива ли? По - интилигентна ли? По - популярна ли? НЕ! Това, ’е се фукаш с нови неща за еди - и колко си пари показва само колко со ГЛУПАВА и РАЗГЛЕЗЕНА! Нищо повече! Нагледала съм се на такива като тебе, които се смятат за голямата работа само защото родителите им купуват скъпи неща... И аз имам скъпи неща... имам скъп телефон, ама какво? Не се правя на повече от другите, нали? Едно момиче получило един iPhone 7, те са еднакви с моя, за 2000 лв... Ама тя трябва с това да се хвали... Такъв е светът... Аз се хваля за това, че получавам 6 и получих в един ден 3 шестици, а другите се хвалят за това, че са получили поредната скъпа играчка. Ужас! Такива хора като тебе ненавиждам! Промени се! Това няма да ти помогне в живота... и какво като си получила обувки за 1200 лева? ! (Трябваше да изтъкнеш, че са толкова) Скъсаш ли ги и са до там. Ще ти кажа нещо, което майка ми ми каза : “ти като се разхождаш по улицата не ти казват “ооо, какъв скъп клин имаш” (примерно), а ти казват “ооо, какъв хубав клин имаш”, нали? Никой няма да ти каже “ооо какви скъпи обувки имаш” (в твоя случай) Има много хубави обувки за по 30-100 лв... Каква загуба на пари... С тези пари можеше да си вземеш някаква мебел за стаята ти... нов телевизор... Или пък лаптоп и телефон. Просто ужас!
#unicorn13

40.   Мило момиче,
разбирам, че искаш да си значима в очите на съучениците си, всеки на твоята възраст иска това, но по начина по който го правиш просто рискуваш да станеш смешна.
Първо-ти не си богата. Това, че родителите ти работят здраво, ги прави работещи хора, но не и богаташи. Ако прочетеш статистиката за доходите, ще видиш, че необходимата сума за минимална издръжка на четиричленно семейство само за най-необходимите неща, без лукс, е около 2400 лева. Средната заплата за София е 1260 лева. Да, както казваш-хиляди, но спреш ли да работиш, си ставаш беден. Е, как и защо очакваш съучениците ти да те признаят за богата, като в техните очи, в моите, а и според статистиката, ти просто не си такава. Всеки има различен критерии за богатство-може би за теб това е да можеш да си купиш обувки за 1000 лева, но такива обувки на практика може да си купи всеки със средна заплата. Така че, не смятай, че съучениците ти пасат трева, и не вярват, че има заможни хора. Просто не смятат, че ти си от тях. В едно малко градче, откъдето си ти, обикновено се знае всичко-кои са заможни, кои са бедни, кои са бизнесмените, кои са клошарите и циганите. никого не можеш да излъжеш, колкото и да опитваш. ако бяхте в категорията на богаташите, повярвай ми, щеше да се знае. А и не съм видяла досега богати хора да ходят и да разправят-ама знаете ли аз колко съм богат, колко ми струват пурите, колко ми струва колата. Те просто си знаят, че са такива, и не се интересуват от мнението на другите. и само увереността им говори сама по себе си. Е, изключвам разни парвенюта, които просто искат да избиват комплекси, и да се покажат. Така че, моето момиче, свий перките, и престани да търсиш внимание по този начин, защото вероятността вече да са започнали да ти се подиграват зад гърба ти е много голяма. Показваш им гаджето си, те уж добронамерено те разпитват, а после се смеят и иронизират. Бъди си нормално момиче, и общувай нормално със съучениците си, ако искаш да имаш истински приятели. А ако един ден наистина постигнеш добро благосъстояние, ще разбереш колко е било смешно поведението ти в момента.

41.   Каквото и да си говорим, темата е измислена от някое дете, което мечтае да бъде богато, но не е.

42.   40-"Родителите ми работят, значи не са богаташи. " Моля те кажи ми как имаш много пари без да се трудиш и да не правиш нищо, разбира се, че парите идват без нищо, така наготово. Богатите хора не работят на тях парите им са паднали случайно от небето. И сме много далеч от 2400 лв. И как ще станеш беден като спреш да работиш, след като имаш бизнес, който е добре развит? Как човек със средна заплата ще си купи обувки за 1000 лв? Тоест да, може да си купи, но ще е пред фалит. А аз мога да си купя такива обувки за 1000 и изобщо няма да ми пука, защото мога да си купя няколко такива чифта и пак няма да съм пред фалит като някои други хора. Просто мога да си ги позволя. Никога не съм се хвалела както ти ме изкарваш, не съм им казвала сама колко ми струват нещата-другите непрекъснато ме разпитват или виждат марката и от интернет разбират колко струва всъщност. И повярвай, не всичко се знае. В града ми има богати хора, които никога не съм и подозирала, че са богати. Разбирала съм, че са богати съвсем случайно, виждайки дома им или какво работят или пък са се похвалили с техните и т. н. Но до преди този момент никога не съм знаела, че са богати. Така, че не всичко се знае. Ти искаш да ме изкараш едва ли не бедна, но ти дори не ме познаваш. И в момента семейството ми има доста добро благосъстояние, няма с какво да съм смешна.
Номер 39-Успокой се, след като имаме възможности ще ми купят скъпи дрехи. Ясно е, че ако нямахме възможности нямаше да си купуваме дрехи на тази цена. Аз искам нещо качествено и красиво, на хубава марка, и щом мога да си го позволя защо не? Не съм длъжна да си купувам грозни парцали за 30 лв.
"и какво като си получила обувки за 1200 лева? ! (Трябваше да изтъкнеш, че са толкова) Скъсаш ли ги и са до там. "
И какво, голямото чудо като се скъсат. Ще ми купят нови, какъв е проблема? И не съм написала цената на обувките с цел да се изтъкна, но колкото и да ти обяснявам причината ти отново няма да я разбереш, защото виждаш само на метър от очите си. "Можело е да си купя мебел за тези пари". Виж, аз ако искам и мебел мога да си купя не виждам на къде биеш... Какво общо има едното с другото? Защо трябва да си купувам мебел. Как изобщо ми казваш какво да си купувам и какво не? Ако искам и за милион левове ще си купя дрехи, но това вас не ви засяга, защото е мой личен избор.
41-Разсмя ме, благодаря. Да аз си нямам работа и седя тук да пиша стотици редове така от скука.

Авторката

44.   "Разсмя ме, благодаря. Да аз си нямам работа и седя тук да пиша стотици редове така от скука." - Ми не го ли правиш? (не съм 41 де, ама все пак правиш точно това и аз подозирам, че е измислена история) И какво общо имат точно циганите и точно пък сръбските? Не те мислят за циганка, просто това им е хрумнало като подигравка/обида, можеше да е каквото и да е друго.

47.   оплътнявай си времето с нещо по-смислено , а не с измислени истории :)

48.   Авторке, ако мислят, че си циганка, то най-вероятно е заради нещо свързано с външния ти вид, а не заради въображаемото ти финансово положение. Защо другите богати деца/хора не ги имат за цигани, а теб да? Помисли си. Може да е нещо свързано с държанието ти, хигиената ти, оттенъка на кожата ти (не съм расист и не искам да звучи така)?

49.   Само не мога да разбера защо авторката продължава да ни занимава с глупостите си?!
Авторке, защо не затворим темата, а? Отговорите ти нямат нищо общо с първоначалния ти въпрос, нито пък имат някакъв смисъл, освен избиване на комплекси.

50.   Вече си под прицела на подигравките и сама провокираш това. Отвори си очите, само за пари говориш. Колко си богата благодарение на мама и тате. Разглезена си и тепърва подигравките ще са ти най-малкия проблем. Разгласявай още какво може да си позволят мама и тате и някои момчета може да се лепнат за теб заради интерес. Но разбери, че тези вещи са преходни и най-важното са до време , а и като видиш как наистина се вадят пари по-лесно ще говориш как можеш да си купиш дивани и каквото поискаш. Бях в подобна ситуация и никога не съм се хвалила. И като дойдоха трудни години беше тежко да стъпя на земята.
Ж 27

51.   Хората не се купуват с пари, а докато само за тях говориш пред познати и приятели, и колкото и да имаш финанси изглеждаш смешна, затова ти се подиграват. Защото се надценяваш, даже и богата не си повече от другите, а се опитваш да им го кажеш в обясненията си, не за да се хвалиш, а уж споделяш с тях. Но ти се хвалиш, това е дразнещото.
Ако беше истинска приятелка нямаше да казваш какви скъпарски обувки имаш и да те питат, първо мислиш за себе си.
Ж 27

52.   Няма честно забогатял родител, който да даде на 15 годишна пуберка 1200 лева за обувки. Няма нормален родител, който има бизнес и апартамент в Пловдив, да остави дъщеря си да учи в гимназията на 5-хилядно градче, освен ако не е сръбски циганин. Така че, малката спри да си измисляш истории, ами седни си учи уроците.