Споделена история от Тинейджърски

Имам ли шанс?
Здравейте. Моята история е малко странна, но все пак се нуждая от помощ.

Аз съм момче на 15 години. Миналият петък аз и моите приятели решихме да отидем в една изоставена сграда. Отидохме и докато още бяхме в началото и се чудехме от къде да започнем да разглеждаме, дойдоха две момичета. Като ни видяха се изплашиха, но им казахме, че сме нормални хора и няма от какво да се страхуват. Влезнаха и почнахме всички да разглеждаме сградата. След малко дойде и някакъв техен приятел. Седяхме почти целият ден там. Разглеждахме, говорихме си, играхме на шише и като цяло си прекарахме страхотно. Накрая си разменихме фейсбуците и тръгнахме да се прибираме. В неделя отново се видяхме и пак си прекарахме страхотно. Може да се каже, че си намерихме нови приятели. Работата е там, че си паднах по едно от момичетата. Обаче има няколко проблема:

Първо- Почти не я познавам, виждали сме се само два пъти и не знам дали си няма гадже(не мисля, че има). Второ- Не ме бива много с момичетата. Никога до сега не съм имал гадже и малко се притеснявам да говоря с момичета. Трето- Това е може би най-големият проблем. Единият от приятелите ми го бива доста с момичетата. Той е по-висок, и доста по уверен от мен и за това има толкова много успехи. Знам, че едното момиче си пада по него(не тази която аз харесвам), обаче не знам за другата. Естествено се притеснявам да не си падне по него. Та въпросът ми е как по точно да действам? В петък ще излизаме отново и не знам дали изобщо имам някакъв шанс. Дали си заслужава да опитам въпреки, че предполагам няма да ми се получи? Трябват ми съвети. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Малко ми се струва измислено това със сградата, а просто си харесал момиче и търсиш претекст да попиташ за проблема си.
От моя гледна точка е така, защото с години съм разглеждал подобни изповядвания на приятели и познати.
Друго е, че имаш комплекси от споменатия приятел.

По - темата да минем.
.. Бъди себе си с момичето и първо разбери дали имате общи интереси или нещо, което Ви свързва. По - този начин ще си имате теми за разговори и няма да Ви е скучно на живо или чат.

2.   От автора: Това с сградата не е измислено, историята е истинска. Иначе мерси за отговора.

3.   Ако мислиш за другите момчета като конкуренция самочувствието ти ще бъде винаги мачкано и винаги ще имаш чувство на изоставане, дори да си най-големия мъжкар. Концентрирай се върху себе си и момичето, което харесваш и забрави за другите.

4.   Аз съм номер 1.
Като гледам нещо не се е публикувало цялото ми мнение по - темата.
Ще ти кажа също така да не бързаш, да и се предлагаш, а първо я опознай добре, защото само за 2 пъти не можеш да бъдеш сигурен дали това ще е перфектния ти избор. Освен, ако не го правиш, колкото да имаш гадже.. тогава действай както искаш.
Съвета ми е да излизате поне 2 или 3 седмици и често да и пишеш по Facebook и тогава, ако продължаваш да я харесваш и предложи.
Дори и да ти откаже ще си опитал! Също така ти трябва малко повече самочувствие, защото това се харесва от момичетата.

Виктар 420