Споделена история от Тинейджърски

Не мога да й позволя да ми го открадне отново...
Здравейте приятели!
Аз съм К. , НА 18 години (11 клас), от малък град близо до морската ни столица, но само това ще кажа. Та историята започна преди две години, когато аз и най-добрата ми приятелка от детството се влюбихме в едно и също момче (клише, но да). В последствие се озовахме в една компания и с него си станахме мноого близки, често се държа с мен като с негова приятелка, но до повече от това не се стигна, през цялото това време тя не се отказа от него, въпреки че се занимаваше с няколко други момчета, та вероятно заради мен и моята липса на кураж да предприема каквото и да е, с момчето не се получи и един ден тя просто от нищото го омая някак и ето че станаха двойка. Беше ми много трудно, тъй като не го очаквах, никога не й признах за чувствата си към него, но се предполагаше, че се досеща, виждаше колко сме близки. Както и да е след много сълзи и моменти на самообвинение го преживях, а те вече повече от година са заедно, може би така е трябвало да стане. Но най-накрая намерих момче, което ми допада, след толкова много време и по ирония на съдбата, тя му се сваля, въпреки че е обвързана. Момчето е брат на гаджето на една нейна съученичка, звучи малко сложно, та те двете са постоянно заедно, както и те двамата, аз също се присъединявам понякога, виждам че той винаги ме гледа, често ми задава въпроси, но мен мнооого ме е срам да говоря с него и тя се възползва от това, добре поне, че не знае, че си падам по него... И да, това е, опитва се отново да открадне момче от мен, а аз глупачката пак ще й позволя. Виждам как постъпвам, понякога дори споделям как се чувствам от това, но това не променя нещата. Всеки път, когато обаче е тъжна и има нужда от съвет й помагам и ми става гадно, не искам да го правя, но някак си не мога да го контролирам, не ми казвайте, че проблема е в мен, това го знам :д Просто исках да споделя, сега се чувствам по-добре, благодаря ви, че прочетохте историята и ви пожелавам никога да не изпадате в такива ситуации и да сте мнооого щастливи <3

Коментари

1.   Няма как да казваш, че се опитва да ти го открадне, при положение, че сама твърдиш, че тя дори не знае, че имаш чувства към него. Бъди по- директна и пряма, кажи ѝ, че харесваш това момче, нямаш сливи в устата. Също кажи и на момчето, че го харесваш, защото иначе не виждам как ще стане нещо между вас, като постоянно ти “крадът” възлюбените под носа.
Ако ѝ кажеш и тя въпреки това продължава да прави същото, без да цени твоите чувства, директно я отпиши от списъка ти с приятели! Това е огромно предателство и аз лично не бих го толерирала. Такива “приятелки” един ден могат да ти разрушат семейството, запомни го от мен и бягай докато е време.

2.   Не се обиждай, целта ми не е да те засегна и по-нататък ще се обоснова, но това е много детско поведение и от двете ви. На 18 години си, започни сама да намираш приятели (без нея) и когато се запознаеш с момче и искаш нещо да се случи, отношенията ви трябва да си остават между вас. Двойка в компания или си е наистина двойка, попаднала и намерила си обща компания, или са просто двама души, които са си били в компанията и позволяват всеки да им се меси и да създава проблеми. Познай кое е по-градивно. Преди години бях с момче, с което имахме много общи познати, излизахме в една среда и най-добрата ми приятелка реши, че го харесва доста след като аз бях тръгнала с него. Започна да му звъни за всичко, пишеше му, искаше да излизат сами, говореше му небивалици от рода на това, че аз не се чувствам добре. Беше си коварно действие. Приятелят ми никога не я е харесвал, но я приемаше за общ приятел и я слушаше. Ако аз му кажа, че не се сърдя, а тя му каже, че съм сърдита, той започваше да ми опява. Не, мерси. В крайна сметка се разделихме именно заради тези истории. В последствие сама се запознах с друго момче, оказа се, че също имаме много общи приятели, но тези приятели ни видяха вече като двойка, аз бях точно на твоите години, случи се точно, ама точно по това време. Никой не ни е запознавал и на никой не сме позволили да ни се меси, да се шегува с нас или нещо такова. Ако страничен човек говори с един от нас, това минава и заминава през ушите ни, ние се слушаме взаимно и хората ни приемат сериозно. Тази моя приятелка отново се пробва да пише на гаджето ми и да го зарибява, но той дори не отговоряше на съобщенията, защото сам виждаше тя какви интриги върти и знаеше историята ми. Тя спря с опитите, с нея поддържаме някакви нормални отношения, в смисъл, че се поздравяваме и веднъж на два месеца се виждаме за едно кафе. Ще ѝ помогна с каквото мога, но не ѝ позволявам да е толкова близо до мен, че да влияе на живота ми и да се меси в отношенията ми с други хора. Съветвам те да направиш същото. Момче, което не държи на теб достатъчно много, че да ти вярва, да те чува и сам да си доказва твоите тези, просто не си заслужава времето и чувствата. Вече растеш, когато завършиш връзките стават друго. Сериозна връзка до 12 клас и сериозна връзка след това са много различни понятия, ориентирай се към приключване на детските драми с кражба на гаджета и хорски приказки.

3.   Благодаря ви много за мнението и отделеното време <3

5.   Тя го била откраднала :Д Абе повечето тийнове вече са еволюирали и е близко до акъла им, че това момченце не е предмет, следователно то разсъждава макар и често да са малоумни и комплексарски разсъждения. Та мисълта ми е, защо казваш, че тя ти го краде, а не казваш, че той сам отива при нея? ! Не става само с крадене, и акъл трябва... Ха! :Д

6.   О порасни я малката! Вместо да се занимаваш с такива глупости седни и учи, че догодина те чакат матури и изпити!