Споделена история от Тинейджърски

И аз го искам, но просто не мога да се реша.
Здравейте!
Аз съм момиче на 17 години и имам приятел, който също е на 17.
С него сме в различни училища и се запознахме на едно празненство. Много добро момче е, запозна ме с родителите си и те много ме харесаха. Понякога отиваме у тях да гледаме филм и родителите му се държат много мило с мен. Не минава и ден без да се видим. Веднъж се скарахме (и двамата имахме вина) и аз точно се чудех как да му се извиня, когато той ми се обади и помоли да се видим. Поговорихме си, сдобрихме се и всичко беше просто страхотно! След 2 дена пак бяхме у тях, родителите му бяха на работа и ние започнахме да се целуваме.
Той започна да става все по настоятелен, искаше да се съблека и така нататък. Постоянно повтаряше, че го е много страх да не ме загуби, че иска винаги да сме заедно, че ме обича! И искаше да правим секс, за да скрепим връзката ни. И двамата сме девствени, но той много го иска. Постоянно повтаря, че ме желае. А аз не знам какво да правя, защото много ме е страх, че родителите ми ще разберат по някакъв начин. Иначе и аз го искам, но просто не мога да се реша. Много пъти ми е показвал с действията си, че ме обича. Моля ви дайте ми съвет!!!

Коментари

1.   Не си готова щом се притесняваш от родителите ти. Иначе самият секс не е нещо страшно, та дори и да е за първи път. В началото е малко неприятно, самото усещане е странно, не е задължително да те боли, а малко след първия път започва и да ти харесва. Не е нещо, което трябва да те плаши за болка или опасности, просто е отговорно действие и трябва човек да е готов за него. Не си малка, на нормална възраст си, но можеш да изчакаш докато навършиш 18, ако мислиш, че така ще е по-добре. Родителите ти няма какво да сторят по въпроса. Рано или късно ти ще започнеш да водиш полов живот. Щом това се случи, те няма как да върнат времето назад и да променят случилото се. Дори да се ядосат и да те накажат ще е късно, те самите го знаят и затова са ти опявали на времето, че трябва да чакаш и да се пазиш. Било е с цел да не допуснеш грешка докато си малка и не си наясно с нещата. Решението си е твое, но щом се притесняваш родителите ти да не разберат, то не си достатъчно сигурна.

2.   Ако продължаваш да се дърпаш ще го загубиш, просто се пристраши и това е.

3.   Приятеля ти иска да топне чушката и това е. Изобщо имам сериозни съмнения че има чувства към теб отвъд желанието за секс. Знаеш ли защо? Защото връзка не се скрепява като изнудиш някой да направи нещо което не иска. Откажи му твърдо и му дай да разбере че няма да се случи докато не се почувстваш готова. Само така ще разбереш има ли чувства или не. Ако се опита да ти вменява вина за състоянието на връзката ви - не се връзвай. Силно вероятно е да се преструва за да те вкара в леглото а и едва ли е девствен.

4.   От авторката

Много благодаря на всички за съветите!
Говорих с него. Казах му, че не съм готова и той се съгласи да ме изчака докато се почувствам сигурна. Не ме притиска!
До номер 3 - Сигурна съм на 100%, че е девствен. Той самият ми го е казвал, даже и най-добрият му приятел също. Освен това той не е такова момче!