Споделена история от Тинейджърски

Има ли шанс до поправя нещо?
Привет на всички!
Момче на 18 години съм.
Имам проблем с един много близък за мен човек. Става дума за една приятелка от класа ми. С нея бяхме изключително близки от самото ми влизане в гимназията. Бяхме като брат и сестра. Всичко вървеше чудесно, докато не дойде краят на 2017, когато за нещастие се влюбих в нея. Тя, без да преувеличавам, е страхотен човек, мила, грижовна, готина, но и много добра и ранима и доста хоря я използват заради това. Ядосвах се всеки път, когато тя плачеше след като някой я беше тормозил или обиждал. Когато разбрах, че съм влюбен в нея, много се уплаших и се разочаровах от себе си. Почувствах се като най-големия предател на света. Исках да се махна от нейното пространство, защото се чувствах ужасно зле покрай нея, ядяха ме отвътре мисли за нея без тя да подозира дори. Накрая по празниците, колкото и да се опитвах да се дистанцирам, я потърсих и си писахме, поолекна ми като си чатихме малко. После обаче нещо ми стана и параноясах, че аз за нея съм никой и не си честитихме празниците, което ме натъжи още повече. Върнахме се на училище и аз реших да я изтрия от живота си, защото не ми се минаваше през никакви драми пък и смятах, че на нея грам не й пука за мен. Тя се чудеше, защо го правя, но аз така и не й дадох отговор, защото щях да я разочаровам много. Не преставах да бягам от нея и проблема си! Ставаше обаче всичко супер непоносимо и аз се раздирах отвътре, защото много държа на нея, а я наказвах с това мълчание(може би дори вече не просто я харесвах, а я и обичах). Наранявах това, за което милея! Сега наскоро пожелах да говоря с нея, защо я игнорирах и разбрах, че всъщност много съм я наранил и на нея й е било изключително болезнено да бъде без никаква причина изтрита от мен и от живота ми! И беше напълно права да ми бъде бясна. Почувствах се ужасно и исках да се зачеркна от лицето на тоя свят, но не можах да й кажа, че съм го направил, защото ме е било страх, че ще я загубя и че съм мислел че съм я предал с мислите си колко я обичам! Сега като гледам приятелството ни е непоправимо увредено да не говорим за нещо повече. Искам обаче да бъда откровен с нея докрай и да й кажа че я обичам безрезервно много, макар това да разруши може би завинаги нашите каквито и да било отношения. Как да постъпя?

Коментари

1.   Има начин да ти даде каквото искаш. Никога не съм виждала хората така да преследват желанието си. Щом според теб си заслужава всичко на света, и аз съм решена на всичко. Тиси прав, момче. Колко да ти повторя. Що не ми вярваш че се опитвах до безсъзнание. Има начин. Единствен, но има. Ти нямаш какво да поправяш. Тя ще се погрижи, разчиташ и като отричаш

2.   Така и така си се оплакал, кажи й на момичето! Тя заслужава да знае за чувствата ти, пък каквото сабя покаже! Винаги ще се измъчва, ако не й кажеш.

3.   Има шанс да си кажем наздраве.
Пия за една прегръдка в която се криех от всичко страшно.
Пия защото никога няма да ме скрие. Не може да не съм виновна.
Обаче клин клин избива. Едното като го няма друго идва на мястото му. Жалко само че близките ми не ги чака нищо добро.
Изморих се да угаждам.
Не е трудно да се пропие човек.
ЕЕйй, язък за компютъра. Да си допия и ще го нося. ЕЕЕ да. Еми не е мой, ама са ще видят омазаното. Абе мазало съм.

4.   Не се отказвай, бъди искрен с нея, но в същото време не бързай, прави го постепенно. Ако тя те отреже и ти каже, че няма чувства забрави за нея. Вечно приятелство между момче или момиче не съществува, поне един (ако не и двамата) се влюбва и не може всичко да продължи както преди. Това е истината и ако ти не искаш да я повярваш само ще затъваш надолу в яд, гняв, завист и факта, че тя не ти е отвърнала.

5.   Не поставям пред себе си свръхцели. Човек трябва да се примири с провала си. Но не ми пречи да подготвая една изненада, знам че от мен не се очаква. да вероятно ще ми бъде провалена почти на финала, но пък ще ми помага тия дни това, което си представям, че ще се случи от идеята ми. От мен организацията. Не е удачно участие. Има си човек, който си е специално за случая.
Единственият начин да успея да се държа като него, така да отлъча от света някой, е осъществим от статут на покойник. Само това не е изпробвано. Човек вземе и се насериозно и лоша работа.

6.   Опс, като пиша в споделено също трупам "симпатии". Само един от нас има право да прави това без последствия... Да. Следва бутон Quit. Поредното пространство което е прекалено лично за хора като мен. Така е нали? Както в живота така и тук има място единствено за да се обогатява личностния ми профил. Аз не съм толковаа важна че да си заслужава да бъда анализирана на таков адълбинно ниво. Аз съм нокоя да се ха биш в мисли каква съм. На кой му пука каква съм? На баничарите. И на Борето.

7.   Бъди честен с нея.