Споделена история от Тинейджърски

Мама се държи гадно...
Здравейте хора! Аз съм момиче на 17 години и от няколко години имам проблем с майка ми. Не е като да съм лошо дете, смисъл, прибирам се в точно определен от родителите ми час, не пия, не пуша, имам гпре долу отлични оценки и никога не съм била нагла т. е. винаги питам “Може ли..? ” преди да поискам нещо от нашите. Мама е съдия, не знам дали е професионално изкривяване или просто проблемът е в мен, но тя се държи супер гадно понякога. Например когато и поискам нещо тя ми го подхвърля едно такова грубо, говори с мен все едно не съм нейно дете и се държи адски студено. Не мисля, че съм заслужила такова отношение, моля ви пиша тук защото имам нужда от съвет как да се справям с тази студена нейна страна, тъй като аз съм доста лъчезарен и добър човек.... :(

Коментари

1.   На 17 си, не ти трябва вечерен час, можеш да опиташ пиенето и пушенето, можеш да изкараш някоя лоша оценка и най-много имаш правото да си нагла. Въпреки, че не си хич малка все пак си тийнейджър, а и.... нейно дете. И да не беше тийнейджър, твое човешко право е да не си абсолютно перфектния робот, защото поредната смръдла родила дете, защото "така трябва" и няма нито акъла, нито психиката да отгледа дете, а само да го тормози. Вземи се в ръце, не си дете вече, не оставяй овцата, която ражда и е длъжна да е орлица над теб, да се държи сякаш ти на нея си й длъжна и виновна.
ж21 Израстнала с по-уникална "майка" и от твоята.

2.   Единственото логично решение е да поговорите с майка ви по-този въпрос. Обяснете и как се чувствате от цялостното и отношение към вас.

3.   Изморена е от всички и всичко, не го приемай лично когато се държи така. Може би просто има нужда от повече време сама със себе си. Това е поведение на човек, който губи контрол в живота си, има неща, които би искал да промени, но няма силата, или възможността да го направи. Щом си добра и лъчезарна, ще можеш да компенсираш някак си в себе си тази студенина, която получаваш от майка си. Съсредоточи се към някой друг близък, роднина или приятелка, които да са по-топли и отзивчиви, за да не мислиш за майка си.

4.   Съдя се пише

5.   Явно майка ти има някакви проблеми с нервите или е просто криза на средната възраст. Моята майка беше същата когато бях на 18 години- сега съм почти на 25 но никога не съм се отнасял хладно с нея държал съм се като почтен син въпреки проблемите й

6.   На майка ти работата е много отговорна, напрегната, трудна и опасна но всичко това не е основание да се държи зле с теб, за това аз ти препоръчвам да и мълчиш и игнорираш. Мълчанието е най голямото наказание за едно човешко същество защото сме социални същества. Много по скоро от колкото предполагаш тя сама ще потърси разговор с теб защо така се държиш и тогава вече може да и кажеш всичко директно в очите и че няма да постигне друго освен да загуби теб и да те отблъсне още повече ако продължава по същия начин да се отнася. А ти си търси работа и ставай самостоятелна ако не се помирите

7.   Номер 4, "съдя" е глагол, "съдия" е длъжностно лице. Не е лошо да си проверяваме информацията, преди да пишем.

8.   Хора, искрено ви благодаря за съветите и ще пробвам всеки един от тях! Надявам се да има успех, защото все пак имам нужда от време на време от майчино рамо и майчина любов....

9.   Успокой се! Може да има много работа, да е уморена, менопауза нз.
С мойта майка беше същото но почнах да и помагам повече, подобрих си успеха и нещата се пооправиха. Опитай се да и помагаш повече. Например пускай пералня, сгъвай дрехите, мий чинийте... Достатъчно си голяма и отговорна да го правиш. Ако правиш подобни неща просто изчакай след 1-2 години можеш да се махнеш от нея.