Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на семейството си ?!
Здравейте, пише ви едно 18 годишно момиче от средно голям БГ град, от средностатистическо българско семейство. И двамата ми родители са учители - майка ми по Български език и Литература, а баща ми по История. Всичко в отношенията помежду ни и вкъщи вървеше наред, но... Това тотално, напълно и абсолютно се промени с навлизането в, , сложната възраст, , . От няколко години напълно съм осъзнала, че съм с хомосексуална ориентация. За около година и половина опитах да имам връзка с момче, което се държеше прекрасно с мен, и наистина ме обичаше и държеше на мен, отношенията ни и връзката ни, но просто нещата не се получаваха, колкото и да се насилвах, и това е. Нашите го харесваха, и много се разочароваха, дори може да се каже ядосаха като се разделихме, и взеха непрекъснато да ме разпитват за причината. Как обаче да им я кажа, като те са тотално и абсолютно заклети хомофоби, и от малка са се опитвали да ми набиват, че това е едва ли не смъртен грях, за които няма прошка, цял живот непрекъснато съм слушала злостни и жлъчни подмятани, намеци и коментари по адрес на хората с хомосексуална ориентация, и сега изведнъж да им изтърся, че и аз съм една от тях - просто не знам как ще реагират, и ще го преживеят... От известно време изпитвам по специални и силни чувства към едно момиче в близкото ми обкръжение - с би ориентация, но се притеснявам да й ги разкрия, тъй като се тревожа , че няма да им отвърне, понеже в момента е в сериозна връзка с друго момиче. Та въпроса ми е - как да постъпя и в двете ситуации, според Вас? Предварително много благодаря на всички коментирали! Ще помоля без злоба, агресия, негативизъм и хомофобия - достатъчно ми е в реалния живот. Тук съм да потърся съвет и подкрепа!

Коментари

1.   Никой не знае кога и в кого ще се влюби. Вашите би трябвало да те разберат. Все пак не може да отрежат единственото си дете, ако нямаш братя или сестри. Все пак кой родител би постъпил така. Било ти писано да си с би сексуална приентация, просто им кажи. А щом се отнася до онова момиче, ѝ кажи и на нея, защото смо така ще си изясните отношенията! Надявам се да съм ти била полезна ;-)

2.   Не е нужно да казваш на родителите ти сега когато все още си зависима от тях за издръжка, особено след като са показали отношението си към такива хора. Спокойно има време когато сама поемеш живота си в свои ръце и не зависиш за нищо от тях ще им кажеш. Колкото до момичето, не разбирам въобще от хомо връзки, но не мисля че е коректно да разваляш чиято и да е връзка, или чакай да се разделят или си търси свободна половинка.

3.   Аз познавам 2 момичета, които са гаджета, на 21 са и и 2-те крият от родителите си и мислят завинаги да го крият или поне докато могат. И ти не им казвай.

4.   Ще започна от втората ти дилема. Двоумиш се, дали да провалиш връзка между двама души, не защото ще причиниш болка, а защото може да бъдеш отхвърлена. Това е толкова себично и безскруполно. На 18 ве„е трябва да имаш някакви етични норми.

Относно родителите и обществото. Нито имаш право, нито възможност, да изискваш одобрение за избора си. Свободната воля носи след себе си последствия. Едва ли родителите ти ще се отрекат от теб, но че ще им причиниш страдание е сигурно. От друга страна ти си на 18. Започваш самостоятелен живот, отделно от родителите си. Ако си достатъчно дискретна и ги държиш настрана от интимния си живот, ще спестиш семейната драма.

Дядо Торбалан

5.   Никога не им казвай. Защо пък трябва да им казваш!?

6.   Ти си жив пример за забавната карма. Вероятно, ако не ти бяха набивали в главата, че това е грешно, никога нямаше да клониш натам. Не е нужно да казваш на родителите си в момента, още си малка и съм склонна да вярвам, че не си съвсем наясно със сексуалността си. Дори не си опитвала да бъдеш интимна с двата пола, как може да си сигурна? Това, че бившият ти не те е привличал, не означава, че друго момче няма да го направи. Доброто отношение не винаги е пряко свързано с физическото привличане. Примерно, имаш приятелки момичета, които не те привличат, нали? Повечето тинейджърки сега се оказват бисексуални, експериментира им се и им отнема време да осъзнаят, че може да им е добре и с двата пола. Но не, трябва веднага да се определим, без да сме спокойни и да сме се убедили. Дай си малко време, почакай да се убедиш напълно, преди да обявиш пред хората нещо подобно.

7.   Я не се вкарвай във филми. Трайков си и си живей живота.

8.   Аз ти предлагам да изчакаш да започнеш да се издържаш сама и тогава да им кажеш, защото все пак не се знае как ще реагират. Имам същия проблем и аз поне така съм решил и смятам, че е най-добре. Успех

9.   не им казвай за това, аз съм човек като теб само че мъж, и имам връзка с момче и момиче едновременно- бисексуален съм, с каквато и ориентация да е човек, това няма нищо лошо.

10.   В една нормална държава отдавна щяха да са те отнели от родители, които говорят такива ужасяващи неща към определена група хора. Изчакай да станеш пълнолетна, после се разкрий и ги постави на мястото им, но с любов. Поведението им е безобразно. На българинът се тревожи повече от гейовете, отколкото от вопиющата простотия в Булгаристан. Ах българино, ако впрегнеш тази енергия на омраза към нещо градивно, ех ще настане такъв живот... Впрочем отдавна съм се отказал от българите, не виждам надежда от тях да стане хора...

11.   Как мога да се свържа с теб, мога да ти помогна понеже имам същия проблем?

12.   Обърни се към фондация "Сингъл степ" по въпроса за това да кажеш на вашите за ориентацията си. Имат сайт носещ същото име.

13.   Благодаря много на всички за коментарите и съветите, особено на номер 12 най вече - вероятно ще послушам съвета ти. Относно коментар номер 4, на Дядо Торбалан - къде видя да съм казала, че имам намерение да се намесвам във връзката им, или да я развалям по някакъв - какъвто и да е начин? Нищо подобно. Що се отнася до молбата на номер 11 - тук май не позволяват размяна на лични данни или координати, за съжаление. Успех на всички с такъв проблем в решаването му, и разкриването пред близки и приятели.

Авторката

14.   Ще помоля администраторите на сайта да направят изключение и да ни позволят с номер 11 да си разменим координати за връзка

Авторката