Споделена история от Тинейджърски

Типична драма
Здравейте!
Това е типична тийнейджърска драма, която може би се е случила/ще се случи на всеки.
Общо взето харесвам едно момче от около 4 месеца, но вече става сложно. Познаваме се от около 5-6 месеца. Наистина много го харесвам. но наскоро разбрах, че и една от най-близките ми приятелки го харесва.
Той е перфектното момче: симпатичен, с хубаво тяло, уникален характер. Имаме общи интереси в сферата на киното, известните личности и не много в музиката :)Ставаме си все по-близки:прекарваме доста време заедно, смеейки се в училище, поглеждаме се в часовете и от време на време се прегръщаме. Много е мил и се отнася към всички момичета с уважение.
Не харесвам момче за първи път, но този път е по-различно. До приятелката ми... тя никога не е харесвала момче преди. *Да отбележа, не сме се скарали! (НИКОГА НЕ СЕ КАРАЙТЕ С ПРИЯТЕЛИТЕ СИ ЗА МОМЧЕТА/МОМИЧЕТА)*
Разказвам тази история, защото не мога да говоря с никого за това, а и може Ти да си в тази ситуация.. Но моля за съвет! Как да му покажа че го харесвам, без да ме е страх? Може би езикът на тялото ще помогне?
Благодаря за отделеното време! <3

Коментари

1.   Здравей!
Може би, първо трябва да поговориш с приятелката си и да ѝ признаеш, че харесваш това момче. Ако вече знае, тогава можеш да преминеш към действие. Просто трябва да избереш, да нараниш приятелката си или да се откажеш от чувствата си. От тръпката. От история, за която ще носиш спомени дълго време... Не казвам кое е по-доброто решение. Възможно е и приятелката ти да не се обиди толкова, но трябва да си поговорите задължително... Да разбереш колко точно го харесва. Но все пак, ако се чувстваш добре с това момче, той те кара да се усмихваш, мисля, че е най-добре да последваш сърцето си... Не е грешно. Но първо помисли добре. Обсъди с някой, който има повече опит! Надявам се нещата да се развият, по начина по който ти искаш и да си останеш приятелка с момичето! Успех!

2.   Нужни са само няколко секунди на смелост, никак не е задължително изобщо да не те е страх. В пубертета всички се притесняват да признаят чувствата си, въртят ти се едни лоши и добри сценарии из главата, трудно ти е да се престрашиш. Напомни си, че с бездействие няма да постигнеш резултат, поеми си дъх и го кажи/покажи. Иначе, подобни любовни триъгълници наистина са една типична драма, аз винаги съм гледала да ги избягвам. Първо поговори с приятелката ти и ако усетиш, че тя наистина е хлътнала по това момче, не прави нищо зад гърба ѝ и нищо, което би я наранило.

3.   Приятелката ти знае ли че го харесваш?