Споделена история от Тинейджърски

Дамата ми не иска да присъства на балната вечер
Здравейте! Момче на 19 съм и ми предстои бал. Вече се подготвям за него, като предстои избиране на костюм, фотограф, заведение на което ще сме с класа и всичко изглежда супер. Но моята дама, не иска да присъства на балната вечер. Живея в град, в който по традиция баловете не започват с лъскави коли, с колони от коли дълги с километри, а започва от парка и се върви по цялата пешеходна алея, до центъра на града. Моята дама, която ми е роднина, а не приятелка се съгласи, когато ѝ предложих да ми е дама на бала, но само да върви с мен по пешеходната алея в града. След като стигнем до центъра, фотографа ни направи снимки, тя иска да си тръгне и да не присъства на балната вечер, защото тя смята, че тази бална вечер е за випуска. До някъде съм съгласен с нея, но другите дами на съучениците ми ще присъстват и на балната вечер, защото чувам че събират капаро и за тях. Някак си е странно от всичките съученици с дами на бала, изведнъж да сме на ресторанта и както съм бил с дама, да вляза сам. Моля някой да ми каже в тази ситуация как е по-правилно, да присъства ли на балната вечер или да върви единствено по пешеходната алея и до там.

Коментари

1.   Защо държиш да присъства щом дори не ти е гадже?
Не го разбирам с това влачене на дами и кавалери, които нищо общо нвмат. Вечерта е последната вечер на Класа ти. Не би трябвало да се мотаят хора от пътя. Най-малкото за съучениците ти не е приятно по снимките и на клипа да се чудят какви са тези непознати.
Лично мнение
Завърших преди 7 ходини и се бяхме разбрали кой с кой ще бъде преди това. Две момчета които нямаха дама бяха хванали класната и си беше супер готино.

2.   Не я притискай да идва. Балната вечер е едно "последно" виждане с класа. Повечето абитуриенти, които си водят дама/кавалер се късат на две между класа и другия човек. Да не говорим, че дамата ти сигурно ще скучае и ще има чувството, че не е на място между съучениците ти. Ако си промени мнението я вземи, но щом не иска, не я тормози да идва.

3.   Здравей, приятел. :)
Завърших училище преди три години. В родният ми град също се процедира така с дамите и кавалерите, които не са част от випуска. Самата вечер е на випуска и външни хора не присъстват. Но при вас явно е по-различно.
Впрочем аз бях кавалерът на класната и на самата вечеря и след това също на практика бях сам, защото учителите (класните и поканените от випуска преподаватели) седят на отделни маси. Мога да ти кажа, че не е голяма драма. При нас повечето "двойки" дори не седяха заедно. Повечето аверчета се събраха на обичайните групички. Ти си с класа и, а и винаги можеш да поканиш някое момиче на танц.
Каквото и да се случи не го мисли много. Все пак това си е вашата вечер и ще си прекарате добре випуска. Хайде успех на изпитите и успешно и весело завършване. :)

4.   Хаха, да ти имам проблемите. Колко хора без дами и кавалери са били на баловете си и пак са оживели.

5.   Покани съученичка! Балът наистина си е за випуска!

6.   Намери се нова дама

7.   Ами говори с нея, обясни й нещата. На нас пък не ни дават да си водим кавалерите и дамите в ресторанта на първата бална вечер, което е глупаво, ама заради випуска.

8.   Предлагам въобще да я зарежеш като дама! Аз бях сам през цялото време и никой не ми е направил нищо. Дори се уредих да танцувам с една от хубавките дами неколкократно, защото кавалерът ѝ беше крайно незаинтересован от танците, пък на нея ѝ се танцуваше. Ако ще се цупи дори да ти е роднина, няма смисъл! Достатъчно капризи търпим от чужди, та и от свои.

9.   не виждам нищо срамно ако нямаш гадже да отидеш сам.

ти си поканил твоя роднина и на нея й е неудобно да седи сред другите все едно ти е гадже, не знам и аз как не зацепваш.

10.   От автора: Номер 1 и 2, не я притискам да идва, тя много иска, но не ѝ е удобно, защото балът е за випуска
Номер 3: Единствено мога да ти благодаря за пожеланията, такива хора трябва да има, които да са позитивни :)
Номер 5 и 6: Випуска, а и училището са само момчета, училището ни е техническо, няма момичета, това е и една от причините да съм с дама.
Номер 7: Благодаря, в края на коментара ще напиша какво се е случило
Номер 8: Твърде грубо е за момиче, с която се отнасям като по-малката ми се сестричка
Номер 9: Както казах, тя иска, просто не ѝ е удобно
Благодаря на всички за позитивните коментари, говорих с нея и се съгласи, казал съм и на човека, отговорен за определянето на бройка и плащането на куверта. Пожелавам на всички, всичко най-хубаво!

11.   И аз съм бил без дама на бала си, но знам че съм си изкарал чудесно, днес вече съм почти на 25 години