Споделена история от Тинейджърски

Нормално ли е?
Здравейте :)
Момче на 16г съм.

Просто се чудя, дали това нещо, което съм написал по-долу е нормално. Благодаря за отговорите.

Ходих със семейството си във Франция - Париж. Като се върнах обаче бях друг човек. Вече спря да ми пука за супер много неща. Не ме интересува мнението на другите за мен самият, не ми пука, дали ме ненавиждат или ме мразят. Спрях да се интересувам особено много от приятелите си (с кого точно излизат, с кого общуват... ), не ми пука вече за любовния им живот (ако има такъв). Не ме интересува вече, дали някое момиче ме харесва, или не, дали аз харесвам някоя, или не. Повече не ревнувам приятелите си, защото не обръщат внимание само на мен, напротив, вече не се и интересувам, с кого говорят и на каква тема. Просто не зная, какво стана, вече спрях да се интересувам от толкова много неща, които стават в обкръжението ми, и нямам идея това за добро, или за лошо е.

Коментари

1.   Нормално е да видиш свят и да промениш възгледите си, но при теб е друго. Заминал си за един претъпкан с туристи град, където на хората им е все тая за другите. Знам, че е отпускащо, още повече, ако си там за повече от седмица. Към края на престоя не ти пука как си облечен, защото и да те коментират не го разбираш, пък и гледаш толкова много хора на улицата и никой не прилича на останалите. При мен беше така, изведнъж забравих суетата и ми стана едно леко на душата. Но чак да спре да ти пука за отношенията ти с другите хора, не мисля, че е съвсем в реда на нещата. Сигурно е просто период и ще ти мине скоро, сега още те тресе вълнението от екскурзията.

2.   Няма да ти слагам поведението в килия -"добро", "лошо". СЛед като не се чувстваш ОК и те смущава промяната, вероятно твоето ново Аз, не проявяващо интерес към социални постижения и развитие и в тази неделима част от живота на нормалните хора. Може би не без значение е и времето, което е вложено в кибер пространството. Анонимността там е основание да се отхвърлят всички културни и социално приемли ви ценности, да се отхвърли морал и етика и т. н. лъг и и
Липсата на интерес е начало, първи стъпки, общо казано. Полека липсата на интерес избледнява с отчуждение, избягване на социални взаимодействия, неприемане на всички социално приемливи модели до момент на раздразнение. €Тези неща никак не са за подценяване и никак не вещаят дълъг и щастлив живот.

3.   Късметлия

4.   Порастваш.