Споделена история от Тинейджърски

Дали в това е проблема?
Момиче съм на 13 години. Приятелките ми казват, че съм хубава. Момчетата казват, че имам хубаво тяло. Проблема е там, че познатите ми си имат приятели/приятелки, дори са имали вече 5-6 гаджета. А на мен дори не са ми предлагали да ходим, нито някой ми е казвал, че ме харесва. Дори не съм се целувала. Може би проблема е там, че съм туркиня. Знам и турски, но българския ми е перфектен (разговорно), дори са ми казвали, че преди да ме познават са ме мислели за българка. В училище съм отличничка. Най-добрите ми приятели са българи, нямам приятели турци, а просто познати. Става ми много зле, когато ме обиждат "туркиня", ала-бала.
Въпроса ми е дали проблема е в това, че съм туркиня. Благодаря предварително за съветите ви! :))

Коментари

1.   Естествено, че не е това. И изобщо това не е никакъв проблем или изключение. Моите деца са с няколко години по-големи, от София сме. Нито те, нито приятелите им /компанията на двамата е обща и е от приятелчета, с които се познават от първи клас/ са имали гаджета. Не са се целували, не ходят по любовни срещи и т. н. т. Тези разбирания дори са ми странни, защото децата учат в прилични училища и имат други приоритети. Не, че имам против - даже започнах да ги подкачам на тази тема, но те се шегуват, че били със забавено развитие. Така, че не си закъсняла, нито те пренебрагват, защото си туркиня.

2.   НЕ

3.   Абе вие сте деца, осъзнайте се малко. Какви ти гаджета на 13 години. Не да си играете пред блока, като нормални деца, ми за гаджета мислите вече. Че и приятелките ти имали по 5, 6 .. боже мой!! И аз на 13 не съм имала гаже нито пък съм се целувала, много ви е рано за това.

4.   Изживейте си детството деца ! После ще го търсите, но няма да го има ...
Мери, 23

5.   Неразбрах, за къде бързаш толкова. И твоето време ще дойде СПОКО! Номер 3 е права! "ЛУДКАРКАТА"

6.   Момиче, прави са хората горе да не си правиш сега излишен стрес - на 13 си, имаш време!

Иначе си права, че може би има проблеми заради произхода.... , независимо как изглеждаш и как говориш, ти в момента си дъщеря на родителите си, имаш турско име сигурно и без да искаш се държиш различно... но не е само при теб проблемът

Аз съм израстнала с българо-мохомедани (помаци) - всичките и приятелки са такива - те не само приличат, но са и българи, имат и български имена и не си изповядват религията.. и пак беше проблем.
За приятели, за дружки - няма проблем, но не и за повече - само ти натякват вкъщи- да не тръгнеш с турчин, да не тръгнеш с помак. Може би са искали като момичета да ни предпазят от някой деспотяга, но това беше факт...
Сестра ми тръгна с помак и още не са го акцептирали!!! Но пък братовчед ми като се ожени за такава жена -скачаха малко (около месец) и си я харесахме и си е наше момиче, никой да не ни я закача - част е от семейството!.... то си зависи от теб и семейството ти - ако са крайни някакви, хората ще странят и от теб, за да си нямат неприятности...
Ако сте смесено население при вас - българи и турци да кажем, и на българите и на турците ще се натяква вкъщи да не ходят с другите, но младите си правят каквото знаят...

Сега Е РАНО ЗА ПРИЯТЕЛ ОЩЕ, аз съм българка и съм тръгнала на 18 с момче, до тогава не се бях и целувала!
НЕ Е РАНО обаче сега да решиш, в кои свят искаш да живееш - искаш ли да живееш като и с българите, да имаш такова гадже, или искаш да живееш като турците - да си девствена задължително, и т. н. (ти по-добре си знаеш).
Ако се решиш да бъдеш не българка (никой не ти забранява да бъдеш туркиня!!! ), а просто да живееш като нас и да направиш един ден семейство с българин, да имаш българин за гадже - тогава трябва да си готова да загубиш семейството си, родителите ти да се откажат от теб - другото, което за българите е важно е да учиш висше.
Ако решиш да живееш като българите и да си имаш за гадже и мъж такъв, продължавай значи да се учиш, не си блъскай главата сега с гаджета - те ще те намерят, споко - който те харесва и обича, ще прескочи 9 планини, за да е с теб... но сега е най-важно да влезнеш в добра гимназия, да си избереш нататък ЗАДЪЛЖИТЕЛНО УНИВЕРСИТЕТ В ДРУГ ГРАД, където на българите няма да им е повтаряно да не бъдели с туркини, а ще те приемат, такава каквато си - всичките ми приятелки помакини го направиха!
Никой няма да те кара и религия да си сменяш, но ти виждаш, че не живеем като турците съвсем, имаме и други празници и ти ще ги празнуваш. Решавай, искаш ли това?
Сега си на голям кръстопът и тук става дума за повече от цуни-гуни.... става дума за избор за целия живот. Наблюдавай момиче - наблюдавай турците, наблюдавай българите и си избери как искаш да живееш и си избери момче нататък за теб.
Иначе никой нищо лошо не ти желае, не е нарочно. На 13 е раничко за гаджета, но и много не са зрели да се влюбят, да са готови да прескочат 9 планини и да се преборят с мрънкането на родителите си, ако тръгнат с теб. Чакай поне до 16, до 18 и ако не стане и не стане и не си си намерила и турчин - отивай да учиш в София, Варна, Пловдив и ще те намерят момчетата, ако си готина и отворена мадама!!!

Успех

Джиджи

П.П. Няма лошо да си туркиня, не се срамувай от това, не буди уважение, ако го правиш, но и не парадирай - турците сме по-добри и т.н. Просто бъди себе си - ти не си само туркиня, ти си си ти!!! Не спори с българите като тръгнат да те заяждат - такива индивиди са под нивото ти, не си избирай приятелите според пройзхода, но си избери за себе си - вътрешно, как искаш да живееш за вбъдеще, кои момчета харесваш повече - българите или турците и веднъж хванеш ли се на хорото, ще трябва да го играеш
погледни положително на нещата - ти можеш да избираш, можеш да вземеш и от двете култури най-доброто, но въпреки това, ще трябва да решиш в коя ще живееш и коя си ти!

7.   Абсолютно подкрепям другите по-горе. Не се юркай че нямаш гадже и че не си "популярна". Има една приказка: Последните ще станат първи. И тебе ще те харесват, не се притеснявай. Не страдай, че другите имат гаджета, а ти - не. Може да е за добро. Теб ще те хареса някой заради самата теб. И не се срамувай заради произхода си! Бъди добър човек и който трябва ще те хареса, дори и да си туркиня. Или точно защото си туркиня! Не го забравяй това! Успех! И вярвай в себе си, но и не бъди надменна! К.А.

8.   Ако е за това, че си туркиня.. Това е пълна дискриминация. А и не ти трябва още да се захващаш с такива неща. Недей да излизаш с някого, защото другите ти съученици правят така. Бъди себе си! Просто продължавай да правиш това което ти харесва. А и това, че никой не ти е казал че те харесва, незначи, че е така ;)