Споделена история от Тинейджърски

Нашите ме задушават
Момиче на17 години.
Направо минавам на въпроса. За 8 март на майка ми смятах да направя чаша с наша снимка, но не успях по редица причини и и взех друг подарък. Бях казала на татко какво ВЪЗНАМЕРЯВАМ да и подаря (относно чашата) и той веднага е казал на мама. И сега майка ми постоянно ми натяква защо не съм и взела чаша. Попитах татко защо веднага и е казал, а той ми се развика, че щом съм казала нещо трябва да го направя (и аз исках да и подаря чаша с наша снимка, но не стана). И така излязох извън нерви и в момента плача от гняв към тях.
Другия проблем е, че пиша книга! Харесва ми, а и става доста хубаво. Учителят ми по литература постоянно повтаря, че имам талант. Мечтата ми е някой ден да издам книгата си. Ала родителите ми постоянно ми се карат, че си губя времето с глупости, казват ми, че никой нямало дори да погледне книгата ми (а то става наистина страхотна). На няколко пъти обмислях да се самоубия, писна ми тотално, от години е така. Не слагам край на живота си само заради приятеля ми (за който те не знаят, защото не ми позволяват да си имам гадже "била съм малка"). Вече не знам какво да правя, понякога се самоняранявам, защото си мисля, че го заслужавам (дера се с нокти или си порязвам ръката с нож). Не мисля, че ще страдат, когато умра даже може да им олекне, но ме е грижа за приятеля ми. Той наистина ще страда!
Моля ви, помогнете ми!

Коментари

1.   Здравей!
Аз съм момче на 24 години. Занимавам се с много неща, за които нямам пълната подкрепа на родители и приятели. Знам колко е трудно да не си разбран и някой да ти каза какво трябва да направиш според него!
Моя съвет е в никакъв случай да не погубваш живота си!
Скоро ставаш на 18 имаш пълната възможност да си самостоятелна. Започни работа, имай си твои доходи. Завърши си образованието. Потърпи родителите , опитай се да не им объщаш внимание. Не им споделай за книгата, действай си сама. КОгато стане време се изнеси на квартира, може и с гаджето ти.

2.   Каква дребнава майка.
Колко ограничени родители.
Не им се сърди,те са възпитани така преди 30 години и мислят че е нормално.
Важното е да си следваш мечтите,да знаеш че трябва да правиш това което те кара да се чувстваш щастлива.
Чак се ядосах.Вместо да стимулират детето си,че се занимава с нещо по своя инициатива,те го съсипват с критики.
Отрепки.Те докъде са стигнали?сигурно бачкат по фабриките и се опитват и твб да докарат до там.Не се оставяй а се осъвършенствай в каквото смяташ че си добра.
И никакви черни мисли.

3.   Моите тийн години бяха подобни. Затова като станах на 18 започнах работа и се изместих на квартира. От тогава животът е 10000х пъти по-хубав! Работих година и нещо, събрах пари и записах да уча, т. е. започнах висшето си година по-късно, отколкото другите мои набори, но за сметка на това бях съвсем независим.

4.   Съветвам те да си обърнеш внимание на психиката, защото това с нараняване е доста сериозно.
Прекалено много се газираш на родителите ти, та чак ще се самоубиваш! Имай предвид, че извън семейството ти почти никой няма да те гали с перце и ще срещнеш доста хора, които биха ти изглеждали като против. Не трябва да приемаш нещата така фатално, за Бога!
За книгата-реално, едва ли си някаъв невиждан талант, но нищо не ти пречи да мечташ, пишеш и да се развиваш в тази посока. Вместо да се дразниш на родителите си, попитай ги защо мислят, че книгата ти не става. Може би ще получиш мненние, което да е полезно за книгата ти. Всеки има мечти-за пажарникар, певица, модел и т. н -такива са децата, а какво става в последствие, е друг въпрос.

5.   На 17 си, мила. Още само малко потърпи и на 18 ще можеш да се изнесеш от вас и да правиш с живота си каквото си искаш. Е, има една малка уловка, ще трябва да печелиш пари и да станеш независима от вашите, но поне никой няма да може да ти каже дали да пишеш книга, с кого ще излизаш, и т. н. Само, че от сега да си знаеш изобщо не е толкова лесно колкото изглежда. Просто "свободата" си има цена и си върви с много отговорности.

6.   За какво е книгата? :)