Споделена история от Тинейджърски

Изпит след 7 клас
Здравейте! Искам да ви помоля за помощ, тъй като след 2 месеца ми предстои изпит по български и математика, по български съм горе долу добре но някой неща ми избягват по математика съм зле на една пробна матура изкарах 26 точки а по български 62, по български преразказите ми избягват а по математика всичко както знаете има хора на които им се отдава и на хора които не им се отдава е не знам какво да правя искам да ви питам дали за 2 месеца ако решавам достатъчно задачи по математика ще успея, ходя на уроци и нещата които не ги разбирам ме е срам да попитам учителката.
Предварително благодаря!

Коментари

1.   Здравей. В момента съм сегашна осмокласничка в една от най-елитните гимназии във Варна. Миналата година и аз се подготвях за матурите, ходих на уроци и общо взето - почти нямах социален живот, всичко беше учене. Като за начало искам да те успокоя, че тези пробни изпити никак не са показателни на знанията ти и в повечето случаи вероятно дори няма да се доближават до това, което ще изкараш на матурата. Второто е, че на матурата трябва да си спокойна и съсредоточена и да си решиш всички задачи. Дори и да не знаеш със сигурност отговорът, избираш по пътя на логиката. Не трябва да има срам, по-добре питай учителката си за въпросите, които не разбираш, докато е време. Като цяло матурата не е нещо хипер трудно, бих казала даже и че един ученик със средни знания би могъл да изкара добър резултат, ако е учил правилно. Успех.

2.   Благодаря за съвета! От утре почвам да се стягам и да решавам задачи и се надявам да се справя.

3.   И аз съм 7 клас, също протеснена за матурите...
1. Оправи си правописа! Едва разбрах...
2. Отиди на уроци, а ако нямаш финансови възможности, помоли госпожата/господина ти да ти даде допълнителни уроци. Има такива и в моето училище.
3. Успех! Надявам се да се справим на матурите!

4.   номер 3 не знам какво ми е на правописа и както видя съм написала, че ходя на уроци, то на матурата ще има и текст с разбиране едва ли ще се справиш мн добре щом не разбра че ходя на уроци