Споделена история от Тинейджърски

Влюбих се в друга
Здравейте, аз съм момче на 19. От няколко години съм заедно с приятелката си и много се обичаме, не сме си изневерявали, не сме гледали други и всичко си е нормално. Няколко пъти съм казвал на наистина хубави момичета че я обичам и не мога да я нараня и те са ме оставяли - същото се отнася и за нея. Наскоро, обаче, възобнових връзките си със стара приятелка, с която прекарах доста време на един лагер. Още на лагера я погледнах, но ми се струваше като поредният гъдел по корема. Сега, обаче, по-хубава, забавна и сериозна от всякога, заплени ума ми и мисля само за нея. Все още ми е приятно с приятелката ми, но колкото и да се опитвам да го забутам някъде навътре, не се получава и се чувствам ужасно. Не знам дали тя изпитва същото, но не бих изневерил за нищо на света. Тя просто изглежда като човек, с когото бих могъл да порасна и да имам внуци, не знам как да го опиша... Не искам да нараня приятелката си, все още я обичам и тя е перфектна, но личностната ми натура е изпълнена с чувства и емоции и съм константно подвластен на тях. Бих бил благодарен ако ми дадете съвет, благодаря!

Коментари

1.   То това е нормално да се случи, все пак си на 19 и ти се живее.. трудно човек на тези години може да срещне човека, с когото ще прекара живота си. И аз съм така, аз затова нямам и сериозна връзка. Но все пак, ако много държиш на приятелката си, не загърбвай с лека ръка всичко, което сте имали. Но от друга страна, ако постоянно се случва да мислиш в други и т. н., преосмисли пак това, което имаш към приятелката ти, какво искаш от живота и за какво си готов за момента.

2.   А тази твоя приятелка изпитва ли същото към теб? Не знам какво да ти кажа. Не мога да те посъветвам направо да оставиш приятелката си. Може би вече я няма тръпката между вас и се обичате като много близки хора, а с това момиче има някакво по-силно привличане в момента... Най-добре остани за малко сам с мислите си и чувствата си и направи това, което наистина искаш със сърцето си.