Споделена история от Тинейджърски

4-та ег варна
Здравеите момиче 7 клас съм и както предполагате ми предстоят изпити. Знам си възможностите и не се хваля, но съм много добра и по двата предмета. Знам, че мога да вляза в която си поискам гимназия, но въпреки това избрах 4 та заради езика ( испански ). Много ще съм ви благодарна ако ми кажете какво мислите за гимназията: учениците възпитани ли са, пушат ли, пият ли, учителите предават ли добре материала, добра ли е атмосферата.
Извинявам се ако има много грешки от телефон съм.

Коментари

1.   Учениците са най-възпитаните в града, не пушат, не пият, не се дрогират, момчетата се занимават по равно със спорт и поезия, момичетата без изключение завършват гимназията девствени, и умеят прекрасно да готвят, да свирят на пиано и да шият гоблени. Учителите са ерудирани и смислени хора, учениците като станат студенти се връщат при тях за уроци, защото са по-добри от университетските преподаватели, познават материята си по-добре от практиците в същите области, винаги са сърдечни, творчески настроени и интелигентни, стават и заспиват с мисълта как да изваят от децата благородни и успешни хора. Атмосферата е най-красивата в града, въобще учениците се чувстват толкова щастливи и изпълнени с живота в тази гимназия, че не им се ходи нито по дискотеки, нито по екскурзии, всички кафенета в близкия диаметър изнемогват защото никакви ученици не влизат там, интересно им е да посещават часовете.

2.   Само да ти кажа, че в България няма гимназии без пушене, пиене, друсане и драма. Свидетел съм на всичко това и уча в елитно училище.

3.   всичко е траш. половината училище са дебили, наркомани и пияници. 90% от учителите също.

4.   Не бъди толкова уверена в себе си, защото както виждам, пунктуацията ти видимо куца, което ще ти отмене точки на преразказа по български. Не бих препоръчала четвърта, там не са на нивото на “най-добрите”, каквато твърдиш, че си ти. Балът за паралелката в тази гимназия е много нисък и не очаквай, че ще се паднеш с “умници”. Ако ти се учи испански, по-добре се запиши на уроци и се насочвай към друга по-елитна гимназия, щом смяташ, че балът ще ти стигне.

5.   ВТГ му е мястото

6.   Уча испански там от няколко години. Да знаеш, че след 8 клас ще спреш да учиш. Само ще зубриш. Почти всички учители са некомпетентни. Огромна част от учениците са меко казано гамени, некултурни, самоцентрирани и най-вече наркомани и пияници. Не мога да ти каже, че в другите училища е по-добре, но лично аз смятам, че в I с немски, защото можех. Но ти не трябва да съжаляваш за избора, който ще направиш.

7.   Като човек, прекарал 5 години ( 6-та заради местене в чужбина и връщане по свое решение обратно), да, това е един доста добър избор. Точно днес, 19-ти март, беше празникът на нашата гимназия и съм горда, че съм част от нея. Имахме огромен мултикултурен фестивал в Спортна зала. Гимназията ни сплотява с всяко масово шествие и занятие, имаме много мини-общности вътре и извънкласни дейности. Не мисля, че някой изобщо е съжалявал, че е избрал тази гимназия, дори и да го е мислел, неговото мнение се е променило след като е преминала първата му година тук.
Аз съм с френски, но испанците имат огромен темперамент и няма такова разпределение и омраза. Само фактът, че испанските паралелки са по-събрани и не обичат да общуват с френските.
Желая ти успех!

8.   1-ва ЕГ или МГ. Четвърта не си струва, испанският е лесен, ще го научиш и от интернет ако щещ. Ако ти се учи немски, най-добее 1-ва, не слушай какво казват, че западнало нивото, даже е по-сложно от преди, баща ми е завършил гимназията и казва, че сега само информацията е повече, а на нас ни е по-трудно. Виж резултатите от олимпиадата по немски. 1-ва има най-много деца от цяла България мисля и най-много от Варна. Не ѝ правя реклама, учи където искаш, но четвърта не си струва.