Споделена история от Тинейджърски

Някога влюбвали ли сте се в човек, с когото мислите че нямате шанс?
Здравейте! Проблема ми вече е поставен като тема в заглавието и мисля, че вместо да пиша поредната сълзлива история за несподелена (може би) любов, ще е много по лесно, а навярно и от по- голяма помощ за мен, ако всеки от Вас просто сподели дали някога се е влюбвал или е изпитвал някакви по-дълбоки чувства към човек, с когото нещата сигурно няма да се получат?
Ако да, признахте ли му/ѝ чувствата си?
Той/тя как реагира?
В крайна сметка отношенията ви продължиха ли да се развиват и ако да в каква посока?
Благодаря Ви безкрайно много за отделеното време и желая приятен ден на всички! :)
*нека тук не причисляваме любовта насочена към известни или популярни личности*

Коментари

1.   Най-болната ми тема, в момента удари.
От няколко месеца си харесвам едно момче, най-милото, готино и забавно момче, което познавам. Колко глупости съм направила, за да се запозная и дори сближа с него, само аз си знам. Но въпреки всички положителни работи има си и минус и това е, че той е голям женкар. Не си търси сериозна приятелка за момента. А евентуално ако му призная какво чувствам освен интимни отношения друго няма да получа. Понякога страшно ме изкушава този вариант, просто искам да съм с него все ми е едно как, но знам че тези "взаимоотношения" няма да продължат дълго и се отказвам. Да не говорим, че съм по-малка със 7 години от него и заради това има още по-голяма опасност да ме използва. Накратко, колкото и прекрасен да ми се вижда той изобщо не е за мен. И трябва да се откажа, но на този етап все още се самонаказвам и се влача след него... Дано скоро да ми дойде акъла, защото вече имам чувството, че ще се довърша покрай него.

2.   Винаги! Аз винаги се влюбвам в невъзможното. Някак си ме привлича, не знам. Първо в моя учителка, после в управителка и най- накрая в баш шефката. Споделих чувствата си с шефката, след няколко (доста) питиета на фирмен купон. Е, вече не работя там, но още се виждам с шефката ...

3.   Увлякох се по човек, който е пълна противоположност на мен. Той е екстроверт, обича да излиза, да купонясва, да пие, а аз съм интроверт и не обичам много да излизам и мразя алкохол. Той мисли за забава, докато аз мисля за изграждане на бъдеще. Имаше нещо между нас, привличахме се, но разговора на вървеше особено. Определено си пролича, че се опита, но не се получи нищо.

4.   Ами то това е една от причините да хлътне човек до уши - когато срещнеш някой, който ти се струва толкова готин, че един вид не се чувстваш достоен за него. Непознатото и екзотичното за нас винаги ни влече и предизвиква едновременно красиви и депресивни чувства. Но всичко е само в главите ни. Всички сме хора и сме равни, просто притежаваме различни качества. Естествено, че имаш шанс с въпросния човек, просто трябва да се отърсиш от комплексите си. Но това пък за съжаление не става толкова бързо и лесно.

5.   1. Да.
2. Не, така и не намерих смелост да призная чувствата си.
3. -
4. -

6.   Ами това е доста често наблюдаващо се явление. Особено ако имаш нещастието да си хомосексуален. За влюбване не мога да кажа, но ми се е случвало да харесвам хетеросексуални момчета, а в същото време мен да ме харесват момичета.
Дори имам много пресен пример, но аз бях от другата страна. Една позната призна, че е влюбена в мен. Ситуацията беше кофти, защото тя не знаеше, че изпитва чувства към гей. И макар да е най-страхотното момиче, което познавам, я отрязах, казвайки й истината за себе си. Не мина много добре. Сега поддържаме контакт, но общуването ни е доста вяло и сякаш болно. Нещо трайно и негативно се настани във взаимоотношенията ни и ми е болно, че не мога да променя нещата.
Не е приятно да имаш чувства към някого, които не могат да прераснат в нещо повече и да го осъзнаваш, но е част от израстването и от опита, от когото всички ние се нуждаем, за да оценим по-нататъшните си взаимоотношения с половинката.

7.   Влюбих се в човек, с когото мислих, че нямам шанс. Не мислих, че ще го впечатля, а още по-малко, че ако просъществуваме, ще е успешно. Той ме научи да вярвам повече в нещата, които чувстам.

Ако да, признахте ли му/ѝ чувствата си?
-Да. Не беше лесно, ако се чудиш.

Той/тя как реагира?
-Призна си малко преди мен. Беше по-трудно да си повярваме, отколкото да си признаем.

В крайна сметка отношенията ви продължиха ли да се развиват и ако да в каква посока?
-Продължиха и се развиваха много добре до деня, в който пътищата ни не се разделиха. Бяхме различни, имаше разстояние, решихме да не се измъчваме. Не е голяма драма, той си остава една голяма любов, която ме е научила на всичко, което знам за тези чувства. Не тая нищо лошо и не съжалявам за рисковете, които бях поела.

Благодаря Ви безкрайно много за отделеното време и желая приятен ден на всички! :)
- Благодаря ти за доверието. Дано и твоята история просъществува. А ако не се случи, не тъгувай. Дай си шанс, иначе ще съжаляваш, че не си направил/а опит.

8.   От авторката: Благодаря на всички Ви за коментарите и най-вече за това, че ми помогнахте да погледна на нещата от един по различен ъгъл (даже няколко)! Все още се двоумя дали да споделя чувствата си с момчето, но май засега ще протакам нещата.XDD Благодаря страшно много на номер 7 за супер милия, смислен и позитивен коментар! ;)

9.   Всъщност, да.
И още е там - на тайничко местенце в сърцето ми. Накара ме да изпитам чувства, отдавна забравени. Дори си мислех, че любов вече няма да ми се случи.
Знаех, че е взаимно по усмивката му към мен и особения поглед. Говорехме си глупости и шеги. Можеше да направи целия ми ден само с една усмивка. Това ли е любовта - да си щастлив без причина? !

Но не намерих сили да призная нищо. А и беше по-малък от мен с 9г. Намесиха се други хора и развалиха магията. :(

10.   Оооо да винаги се влюбвам в момичета които са пълна противоположност на мен.. Учат, нито пушат, нито пият а аз съм боклук
Момче 16

11.   Винаги съм се влюбвала или харесвала момчета, с които нямам шансове по една или по друга причина. :D Признавала съм чувства само два пъти и то когато с въпросните поддържахме контакт в Интернет, но там е друго. На живо никога имала смелостта.
Но си спомням, че преди две години тъкмо събрах смелост да призная чувствата си към едно момче и точно тогава разбрах, че е във връзка с друго момиче от няколко месеца, но просто не показваха отчетливо връзката си. Бях много разстроена, когато го научих, но реших да си замълча и да се оттегля, за да не създада излишни драми и воини, а и момичето, с което имаше връзка, го уважавах и все още го уважавам.

Black Sabbath

12.   да, влюбвала съм се и дори още обичам такъв човек. Да, той знае, че имам чувства, в началото може би и той е имал, сега е с друга. Близки приятели сме, неразделни, но нищо повече от приятелство няма напоследък.