Споделена история от Тинейджърски

Сериозен проблем с очите
Здравейте момче 14 год.
Мисля че имам проблем със различаването на цветовете. По-точно червено и зелено. Така от около 2 седмици. Бяхме се събрали няколко човека и ме накараха да си държа фенерче на двете очи за 2-3 минути (с затворено око а фенерчето на клепача ми) и после съм щял да виждам черно бяло и такива глупости. Много ме заболяха очите и като ги отворих се виждаше някак си по-тъмно. Възможно ли е това да доведе до някаква форма на цветна слепота?

Коментари

1.   Ще си спестя негативните и не дотам любезни коментари, това е работа на родителите ти!!!

По повод глупостта която си направил, очите са ти само едни и клетките в тях се унищожават необратимо в зависимост от светлината и интензитета насила па макар и през клепачите.

Ще ти се възстановят очите ако е точно това което си направил, но никога не повтаряй тази глупост!

Преди много - много години, когато хората тепърва изучавали човешкото тяло, един решил да бъде опитно зайче на себе си, та решил да гледа продължително време право към слънцето за да види какво ще стане, познай какво е станало, останал сляп завинаги...

Пази се особено и от лазерните фенерчета.

Днешната младеж се мислят за безсмъртни, направо ми побелява косата какви ги вършите....

2.   Спокойно, ще се оправиш, ама друг път не прави глупости, че от такива игрички може наистина да си повредиш очите. Очите са доста чувствителни и който прави глупости и не ги пази един ден си пати. От опит ти говоря. И аз не си пазех очите много много и сега не мога да изляза от нас без очилата или лещите. И хич не е гот.

3.   Е, през клепача не мисля, че може да ти стане нещо.
Виждал си "по-тъмно", защото зениците ти са били много свити от светлината. Същото става и когато от много светло влезеш в по-тъмно помещение например.

4.   И все пак не си прави експерименти друг път.